Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Info ze zápasu

Sezona 2007/2008

Metra Linhartice - Tatran Mladějov 3:0

Linhartická Metra před zápasem ještě měla teoretickou naději na záchranu v okresním přeboru,avšak v případě vítězství stále musela čekat,jak dopadnou zápasy Sebranic a H.Újezdu v I.B třídě.

Oba týmy nastoupili bez řady hráčů základní sestavy Mladějov-Abraham,Satler,Sekanina R. a Linhartice-Andrlík,Škrabal,Suchý.Navíc za Metru nastoupili dorostenci,kteří již měli 90min. v nohách.Na výkonu Metry to ale nebylo znát.Mladějov byl sice aktivnější,trápil se ale v kombinaci před vápnem a v koncovce.Zápas rozhodli tři hrubé chyby mladějovských hráčů.Nejprve v 10.minutě  přihrával stoper M.Kudyn naslepo na střed hřiště a vyslal tím do brejku Linhartické duo v útoku,to si se situací poradilo s přehledem a zakončovali do prázdné brány.Poté na začátku druhého poločasu ztratil míč na půli P.Němec a zachraňovat nestačil ani vyběhnuvší V.Paar 2:0.Třetí branka padla po chybě L.Seryna,ten v tísni poslal slabou malou domů a mladík Vacek se trefil parádně.

Metra se záchrany ovšem nedočkala,neboť Zámrsk vyhrál s již jistě sestupujícím H.Újezdem 5:0 a tím poslal do okresu i hráče Sebranic,kterým nestačila ani výhra 6:3 s béčkem Moravské.Z okresního přeboru tak sestupují Linhartice a Opatov.

Fakta – branky: Vacek 2, Langr. Rozhodčí: Ropek (Morašice), ŽK 0:1, diváků: 90, poločas: 1:0.

Metra Linhartice: Tichý – L. Konečný, P. Kelo, Z. Andrlík, Prucek, Langr, Heger, P. Konečný, Lébiš, Vacek, Křivánek (T. Kelo, Rašner, M. Andrlík).

Tatran Mladějov: Paar – Prusák, Kudyn, R. Němec, Suchý, Šteffek, Marek, Seryn, P. Němec, Matoušek, Sekanina Pa.(Doleček, Šrubař,Sekanina Petr).

Tatran Mladějov - Bystré 7:0

Přímý souboj o konečné šesté místo proměnil Mladějov v exhibici a ve druhém poločase už se jen čekalo,na kolika gólech se jejich brankostroj zastaví.Poprvé se prosadili v 15. minutě-R.Abraham vyslal milimetrovou uličku na naběhnutého L.Seryna,který křížnou střelou kolem golmana otevřel skóre 1:0.Hosté kteří se k utkání dostavili deset minut před výkopem také hrozili,avšak jejich střelci buď neměli seřízená mířidla nebo si vylámali zuby na skvěle chytajícím V.Paarovi.Druhá branka padla,když P.Němec pustil míč mezi nohama na nestárnoucího P.Suchého,ten mu skvěle narazil mezi obránce a P.Němec přes vyběhnuvšího brankáře zvýšil na 2:0.Mladějovští dále zahazovali jednu šanci za druhou...V několika slibných příležitostích se ocitl kanonýr L.Seryn,kterému však střelecký prach poněkud zvlhl.Především při šanci z 35. minuty,kdy obešel dva obránce,přehodil si brankáře,ovšem na brankové čáře se mu míč zapletl pod nohy a dobíhající obránce stačil míč odkopnout.Také J.Satler dvakrát nemířil přesně a jeho střely z deseti metrů mířili nad.Trenér Suchý musel ještě v první půli sáhnout ke střídání,když se zranil po střetu s protihráčem R.Šteffek-do hry se dostal R.Němec.

Poločasové skóre mohlo být na obou stranách minimálně o dvě branky tučnější.

Do druhé půle nastoupili domácí bleskově,po deseti minutách se z trestného kopu trefil nejlepší mladějovský střelec R.Abraham 3:0.Tentýž hráč se radoval z gólu i v 60. minutě.Dlouhý míč do vápna mu přiťukl Pa.Sekanina a R.Abraham střelou z voleje vymetl šibenici.Poté spálil vyloženou šanci F.Marek,který sám před prázdnou bránou zakončoval "slabší" pravou nohou a trefil pouze tyč.Ta zvonila ještě jednou,L.Seryn dostal kolmici do vápna,jeho střela so odrazila od tyče na vápno,odkud míč uklidil do sítě P.Němec 5:0.Poté se pokoušel o třetí gól R.Abraham,jeho střelu z trestného kopu však brankář bravurně vyrazil.Během minuty pak P.Němec spálil dvě tutovky...nejprve dostal míč do běhu od P.Sekaniny,ale zakončoval do brankáře a odražený míč mu vrátil před odkrytou svatyni F.Marek,jenže P.Němec trefil na brankové čáře stojícího obránce.Hattricku se dočkal až v 80.minutě. L.Seryn podržel míč ve vápně a na zlatém podnose předložil míč hráči s číslem 10 a bylo to 6:0.Trefil se i J.Satler,který si po několika šancích spravil chuť a po individuální akci,kdy na penaltě obešel i brankáře hostí, střelou pod víko zvýšil na 7:0.Do hry se v závěru dostal i trenér mladějovských V.Suchý,který ve svých padesáti letech stále provětrával bysterskou obranu.

Pro hosty je výsledek krutý ovšem v zakončení byli po celý zápas žalostní a nedokázali proměnit i ty největší šance.Nutno vyzdvihnout výkon brankáře V.Paara,ten kryl všechny střely a připsal si již sedmou nulu v sezoně.

Fakta – branky: P. Němec 3, Abraham 2, Satler, Seryn. Rozhodčí: Grulich (M. Trnávka), ŽK 0:2, diváků: 50, poločas: 2:0.

Tatran Mladějov: Paar – Prusák, Kudyn, Marek, Suchý, Šteffek, Abraham, Satler, Seryn, P. Němec, Sekanina (R. Němec, Matoušek, V.Suchý).

TJ Sokol Bystré: P. Jílek – Hegr, Vomočil, Neudert, Oravec, Vodička, M. Jílek, Kavan, Novotný, J. Dittrich, Soukeník (Dvořák, Břicháček, Hanus).

Tj Radiměř - Tatran Mladějov 1:1

V zápase neproměněných gólových šancí začali hosté z Mladějova mnohem lépe a již od začátku zasypali domácího brankáře několika gólovými střelami,se kterými si ovšem brankář poradil.V první šanci zápasu se ocitl hostující L.Seryn,ale se střelou váhal a trefil jen obránce.O chvíli později tentýž hráč nevyužil ani zpětnou přihrávku P.Němce,tentokráté zachraňoval skvělým zákroken domácí golman.Poté si oba hráči role vyměnili,L.Seryn skvěle uvolnil P.Němce,ten postupoval sám na brankáře,avšak ten si s jeho střelou poradil.Hosté se radovali až ve 30.minutě.P.Suchý zatáhl balon středem hřiště a skvělou kolmicí našel agilního L.Seryna,ten naservíroval míč před prázdnou bránu P.Sekaninovi a ten skluzem otevřel skóre 0:1.Mladějov hrál dále pohledný kombinační fotbal a stále ohrožoval domácí svatyni.Radiměřští si vypracovali také spoustu slibných šancí,ovšem jejich střely většinou končili mimo nebo je pokryl skvěle chytající V.Paar,který hasil i několik šancí,kdy se před ním ocitli domácí fotbalisté zcela sami.

Ve druhém poločaase byli nebezpečnější domácí,hosté hráli zataženě a jejich pohledné kombinace z prvního poločasu se vytratily a hřiště ovládla Radiměř.Několik šancí hasil V.Paar,ze kterého museli být domácí hráči bezradní, a když už ho domácí fotbalisté překonali,vlál ve vzduchu praporek pomezního rozhodčího.Dočkali se až v nastaveném čase,v 93. minutě mladějovští zbytečně otevřeli hru,u vápna zkazili přihrávku a domácí v rychlém brejku po pravé straně postupavali v pěti hráčích na dva mladějovské.Nejprve se blýskl opět skvělý V.Paar,který zlikvidoval střelu hráče,který se před ním ocitl sám.Avšak jeho snažení vzalo za své,když R.Šteffek nedokázal míč odkopnout a  Mauer svým důrazným vběhnutím do obránce,které zavánělo šlapákem,vyrovnal na 1:1.

Mladějov již po několikáté doplatil na neproměňování vyložených šancí.

Fakta - branky: Mauer - Sekanina. Rozhodčí: J. Kvapil (Svitavy), ŽK 2:1, diváků: 80, poločas: 0:1.

TJ Radiměř: Jedlička - Peterka, Bubela, Olšer, Nekvinda, Jachan, Ondroušek, Satrapa, Karlík, Mauer, Kovář (Trnečka, Doubek).

Tatran Mladějov: Paar - R. Němec, Kudyn, Marek, Suchý, Šteffek, Sekanina, Satler, Seryn, P. Němec, Abraham (Doleček).

Tatran Mladějov - SK Jevíčko 1:7

Mladějovští začali utkání s lídrem soutěže mnohem lépe a již po deseti minutách mohli jít do vedení,když Pa.Sekanina svým důrazem přinutil stopera Schupplera k chybě,vypíchl mu míč na volného L.Seryna,který postupoval sám na brankáře,ovšem jeho střela skončila jen na břevně.To na druhé starně se radovali jevíčští.Na roh Marvána si naskočil Schuppler a hlavou otevřel skóre zápasu.Za dalších 10min. to bylo 0:2,tentokráté se po rohu prosadil nikým nehlídaný Marván,jenž pohodlnou hlavičkou zajistil Jevíčku dvoubrankové vedení.Mladějov se snažil hrát dále útočný fotbal a ze snížení se radoval v 30.minutě.Po nacvičeném signálu z rohu se dostal k míči na zadní tyči kanonýr L.Seryn a dal zapomenout na neproměněnou šanci z osmé minuty 1:2.Po snížení sahali domácí dokonce po vyrovnání,avšak 2 velké šance nedokázali proměnit.Nejprve Pa.Sekanina vyslal křížnou střelu na bránu,golman vyrazil a dobíhající J.Prusák  již na míč,který šel přes celé brankoviště ,ve skluzu nedosáhl.Vyrovnání měl na kopačce i stoper M.Kudyn,před odkrytou bránou trefil jen dobíhajícího obránce.Trest přišel vzápětí,po nepovedeném odkopu L.Seryna se sám před brankářem V.Paarem ocitl Kyša a pod vyběhnuvším golmanem skóroval 1:3.Tímto gólem se domácí položili a již neměli šanci na zvrat.Naopak do poločasu se prosadili hosté a jak jinak než po standartní situaci.Poločasové skóre vůbec neodpovídalo průběhu zápasu,avšak střelecký prach měli na svých kopačkách(resp. hlavách) jevíčští.

V druhé půli se snažili domácí s výsledkem něco udělat,ale dostali od Jevíčka lekci z produktivity.Otevřená hra Mladějova sváděla k rychlým protiútokům,ze kterých dali hosté další dvě branky.Nejprve se po rychlé akci po pravé straně a centru do vápna prosadil střídající Nguyen a po situaci jako přes kopírák zakončoval do vlastní sítě P.Suchý 1:6.Největší šanci domácích spálil Pa.Sekanina,jenž dostal míč na vápno,se sřelou ale váhal a jeho zakončení z hranice penalty zastavila hráz obránců.Brankový příděl zakončil hostující T.Klein,ten podohlně doklepl vyraženou střelu Marvána.

Fakta – branky: Seryn – Schuppler, Marván, Kyša, Zd. Klein, T. Klein, Nguyen, vlastní. Rozhodčí: Kosička (Blansko), ŽK 2:0, diváků: 60, poločas: 1:4.

Tatran Mladějov: Paar – R. Němec, Kudyn, Marek, Suchý, Šteffek, Prusák, Satler, Seryn, P. Němec, P. Sekanina (Doleček, Šrubař).

SK Jevíčko: Navrátil – Továrek, Z. Klein, Vykydal, Khýr, Seknička, Deutsch, Vafka, Kyša, Marván, Schuppler (Palenčár, T. Klein, Nguyen).

Březová n/Svitavou - Tatran Mladějov  4:1

Mladějovští přijeli do Březové ve dvanácti hráčích oslabeni o několik hráčů základní sestavy(Kudyn,Marek,Paar).Za chybějícího golmana V.Paara se do brány postavil L.Doleček a hned v 15.minutě zachraňoval,když se před ním ocitl sám domácí útočník,avšak Doleček svým rychlým vyběhnutím jeho šanci zmařil.Krátký byl až na hlavičku Šmerdy,který si zaběhl za obranu po trestném kopu 1:0.Další slibnou šanci domácích hasili na brankové čáře J.Satler s J.Prusákem.

Ve druhém poločase se hosté dokázali prosadit a vyrovnat.To na velkém vápně střídající M.Šrubař sklepl míč na L.Seryna,který se krásnou střelou trefil přesně k tyči.Vzápětí však na druhé straně skóroval opět Šmerda,ten se trefil křižnou technickou střelou zpoza vápna.Tentýž hráč se postavil v 70. minutě k penaltě nařízené za ruku J.Prusáka,s přehledem proměnil a završil tak svůj hattrick.V hektickém a nervózním závěru ještě viděl červenou kartu R.Sekanina za urážku rozhodčího a 10 minut před koncem se prosadil březovský Dušek,který po rohovém kopu vsítil gól hlavou.

Fakta – branky: Šmerda 3, Dušek – Seryn. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice), ŽK 2:3, ČK 0:1, diváků: 100, poločas: 1:0.

Sokol Březová nad Svitavou: Ehrenberger – Tapšík, M. Kučera, Štěrba, M. Stupka, J. Stupka, Zelený, Holas, Mikolín, Jež, Kutlák (Valter, Dušek, Štefl).

Tatran Mladějov: Doleček – Štefek, Prusák, R. Němec, Suchý, Matoušek, R. Abraham, Satler, Seryn, P. Němec, Sekanina (Šrubař).

Tatran Mladějov - Opatov 1:3Poslední Opatov přijel do Mladějova s velkou touhou po vítězství.Domácí fotbalisté nezvládli roli favorita a svoji špatnou hrou usnadnili opatovským vítězství,které ještě více zamotalo situaci na konci tabulky.

Mladějov přitom nezačal špatně a vytvářel si slibné šance,které ovšem nedokázali proměňovat.Největší z nich spálil J.Satler,který pronikl z levé strany hostující obranou,ale jeho zakončení levou nohou směřovalo jen do nohou golmana.To však domácí již prohrávali 0:2.První gól padl po rohovém kopu,kdy na první tyči prodloužil opatovský hráč na na zadní tyči zcela volného spoluhráče Křížka a ten nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre zápasu.Mladějov poté sahal po vyrovnání a získal si převahu,kterou ale nedokázal zužitkovat gólově a navíc jejich snahu zhatil druhý gól.Ten hostům darovali samotní hráči Mladějova,jmenovitě R.Šteffek,ten na půli hřiště rozehrál špatně tresntý kop a vyslal hostujícího útočníka Vostřela do brejku,který zakončil kličkou brankáři a pohodlným zakončením 0:2.A když Tatran nedokázal skórovat ani z dalších svých příležitostí,ránu P.Němce po narážečce od L.Seryna srazil obránce na roh a neujala se ani střela F.Marka,který se ocitl téměř sám před brankářem,zůstalo poločasové skóre 0:2.

Druhý poločas začali opatovští odražením náporu domácích a ihned v 5. minutě zvýšili svůj náskok,když se mezi třemi mladějovskými hráči prosmýkl J.Polák a brankář Paar byl na jeho střelu krátký 0:3.Poté hrál především Mladějov,soupeře zatlačili na jejich půlku,ten hrozil z brejků,ovšem mladějovští se prosazovat nedokazovali a jejich útoky končili na velkém vápně-chyběla finální přihrávka.Z gólu se radovali až 20min. před koncem,když si na roh naběhl R.Abraham a střelou z hranice vápna překonal opatovského golmana.Závěrečný nápor domácích byl bezzubý a trápení v koncovce pokračovalo.

Fakta – branky: R.Abraham – Křížek, Vostřel, J. Polák. Rozhodčí: Brandejs (Svitavy), ŽK 1:1, diváků: 80, poločas: 0:2.

Tatran Mladějov: Paar – Šteffek, Kudyn, Prusák, Suchý, R. Sekanina, Abraham, Satler, Marek, Seryn, Němec (P. Sekanina).

Sokol Opatov: Navrátil – Popelka, Krhoun, Petruň, Fukar, Havlát, Vostřel, Polák, Zeman, Procházka, M. Křížek (Jiráček, Kalánek, Wendlig).

Čistá – Mladějov 1:0

Mladějovští přijeli do Čisté oslabeni o svého nejlepšího střelce R.Abrahama,který odcestoval do Mladé Boleslavi podpořit svého bratra Martina,který se Slavií získal důležitou výhru v boji o titul.

V Čisté se za horkého počasí a na vyprahlém a tvrdém trávníku nehrál hezký fotbal.Oba týmy hráli nakopávanou,atak se to nejzajímavější z celého zápasu odehrálo ve druhé minutě, kdy z hranice vápna překonal Paara M. Nepraš. Za celých dalších 90 minut nebyla prakticky k vidění další střela na bránu a z předváděné hry spíše bolely oči. Hosté byli ve druhém poločase ve snaze o vyrovnání lepší, ale jejich akce končily na šestnáctce.A když už přece jenom vstřelili gól Serynem,vlál nahoře praporek pomezního rozhodčího.

Fakta – branka: M. Nepraš. Rozhodčí: Křišťál (Mor. Třebová), ŽK 1:2, diváků: 80, poločas: 1:0.

Sokol Čistá: Boštík – O. Nepraš, Štěrba, J. Kmošek, P. Kmošek, Rožek, P. Stříteský, Klusoň, Žídek, M. Nepraš, D. Nepraš (J. Stříteský, Vodehnal, Tomášek).

Tatran Mladějov na Moravě: Paar – Prusák, Kudyn, Marek, Suchý, Matoušek, Šteffek, Satler, Seryn, Němec, Sekanina.

Tatran Mladějov - Janov 5:2

Zápas dvou sousedních týmů v tabulce se hrál ve vysokém tempu.V první půli si domácí vytvářeli spoustu šancí,avšak koncovka je to,co v posledních utkáních mladějovské trápilo.V 15. minutě se domácí dostali do vedení,to když si na roh P.Němce naběhl na přední tyč stoper M.Kudyn a z první nedal golmanovi šanci.Janovští vyrovnali ve 30.minutě.Hostující hráč svedl na levé straně běžecký souboj s A.Matouškem,který ho zastavil až ve vápně a kopala se penalta.K ní se postavil hostující Šváb a poslal míč do sítě.Brankář V.Paar stranu vystihl,avšak střela mířila dostatečně nahoru.Janovští vytěžili z minima maximum,když jejich jediná šance,penalta,skončila v síti.

Druhý poločas začali lépe hosté a po dvou minutách vedli 2:1.Po krásné kombinační akci na pravé straně zakončovali do prázdné branky.Vyrovnání zajistil mladějovským R.Abraham a jak jinak,než z trestného kopu.Jeho bilance z přímáků je obdivuhodná!Zápas se lámal v 60.minutě.Kudyn svým špatným odkopem vyslal hosty do brejku a hasit musel až golman Paar,tomu hostující útočník udělal kličku a brankář jej srazil společně s míčem.Kopala se penalta,k ní se postavil opět Šváb,proměnil,ovšem penalta se po dlouhých diskuzích opakovala pro brzké vběhnutí hráče do vápna.Exekutor Šváb tentokráté selhal a napálil míč do břevna.Od té chvíle měl Mladějov zápas plně ve svých rukou a především to byla půlhodina kanonýra L.Seryna.Ten nejprve nachystal svým důrazem stoprocentní příležitost P.Němcovi,avšak ten nedal a za okamžik si zaběhl za obranu na dlouhý míč a nekompromisní ránou k tyči strhl vedení na stranu domácích.Druhý gól vsítil po chybě obrany,kdy P.Němec vybojoval míč v rohu a naservíroval ho na naběhnutého Seryna a ten ač atakován,dokázal brankáře prostřelit 4:2. Svůj čistý hattrick završil v 80. minutě.R.Šteffek unikl hostující obraně,podél čáry zatáhl míč do vápna,kde ho protihráč fauloval a penaltu kopali i domácí.Šutér L.Seryn poslal brankáře na druhou stranu 5:2.

Výsledek je pro hosty krutý,ale Mladějov opět dokázal,že především hra dopředu je jeho silná stránka.

Jaroměřice - Tatran Mladějov 2:2

Ve čtvrteční dohrávce se začalo od začátku zápasu hrát utkání "nahoru dolu". Již v 5. minutě poslal P.Němec míč za domácí obranu,centr na R.Abrahama byl však delší a brankář domácích si pro míč vyběhl,ten mu ovšem vyklouzl z rukou a R.Abraham se svým důrazem dostal k balonu a dovolil si ještě udělat kličku i obránci a zakončoval do prázdné branky 0:1.O pět minut později se k přímému kopu z pětadvaceti metrů postavil J.Valenta a tvrdou ránou do šibenice vyrovnal na 1:1.Ve 30. minutě se hosté dostali opět do vedení,když dlouhý míč z obrany přeletěl i obránce domácích,za které si zaběhl P.Němec a křížnou střelou "angličanem" strhl vedení na stranu hostí.Ihned nato tentýž hráč využil zmatku ve středu hřiště,vypíchl domácím míč a narazil si s R.Abrahamem,avšak tentokráté se neprosadil a jeho slabou střelu domácí golman kryl.O poločase tak Mladějov vedl v Jaroměřicích 2:1.

V druhém poločase moc fotbalu k vidění nebylo,hra byla kouskovaná a často přerušovaná rozhodčím Bartůňkem,atak není divu,že pohlednou akci již diváci neviděli.Hosté ve druhém poločase kopali několik trestných kopů z hranice velkého vápna,ale ani šutéři Abraham,Seryn,resp. Němec bránu trefit nedokázali.Trest přišel v 60.minutě,kdy mladějovská obrana zaspala při obsazení protihráčů při rohu a na zadní tyči si tři hráči domácích mohli ještě střihnout,kdo bude míč zakončovat do sítě.Nakonec míč trefil hlavou Švec a bylo to 2:2.Snaha mladějovských strhnout vedení opět na svoji stranu končilo většinou na vápně nebo nepřesnou přihrávkou.Jaroměřice si také vyloženou šanci nevytvořili,atak se soupeři rozešli smírně.

Cerekvice n/L - Tatran Mladějov 4:2

Mladějovští hráči nastoupili do utkání s touhou získat alespoň bod.Od začátku zápasu to jejich hra i nasvědčovala a 20 minut byli cerekvickým rovnoceným soupeřem.Zlom v utkání přišel nejspíš ve 25. minutě,kdy hosté vybojovali svým presingem na půlce soupeře míč,R.Sekanina vyslal do brejku P.Němce,který ovšem nedokázal ve stoprocentní šanci skórovat a nastřelil jen vyběhnutého brankáře.Poté přišel pro hosty trest,kdy odehráli zřejmě svoji nejhorší desetiminutovku v okresním přeboru a kupili jednu chybu za druhou!Nejprve se domácí útočníci prosadili po rychlém přechodu do útoku a přesnými nahrávkami rozebrali obranu hostů tak,že zakončovali do prázdné brány.Dobíhající J.Prusák už nestačil skluzem míč odkopnout a nasměřoval míč do vlastní sítě 1:0. Druhá branka padla po chybě stopera M.Kudyna,který při odkopu od brány trefil jen domácího útočníka stojícího na vápně a ten si se situací poradil s přehledem 2:0. Na 3:0 zvyšovali domácí z penalty.To se cerekvický útočník dostal z levé strany až do vápna,obtočil se kolem R.Šteffka a ten ve skluzu smetl s míčem i nohy cerekvického hráče.Penaltu Cerekvice se štěstím proměnili,avšak rozhodčí Urban nechal pokutový kop opakovat pro brzké vběhnutí domácího hráče do vápna.Ovšem střelec se opět nemýlil a nekompromisně poslal míč do sítě.Mladějov se poté prosadil z ojedinělé šance,která připomínala tu z 25. minuty,ovšem tentokrát R.Sekanina nedal míč P.Němcovi,ale našel na druhé straně L.Dolečka,který zakončoval do prázdné branky 3:1.Do poločasu se domácí prosadili ještě jednou,to po rychlém brejku a kličce golmanovi dávali již na 4:1

Do druhého poločasu nastoupili hosté s několika změnami a touhou s výsledkem něco udělat.Střelce Dolečka nahradil P.Suchý,který nastoupil na postu pravého obránce.Do útoku se vytáhl zkušený R.Abraham.

Mladějov svoji hru zlepšil,ikdyž domácí skvěle kombinovali a vytvářeli si spoustu brankových příležitostí.Po krásné akci v 60.minutě sice trefili tyč,avšak prosadit gólově už se nedokázali.To Tatran se po kombinaci dua Seryn-Abraham dostal k vápnu,kde si R.Abraham pokryl míč tělem a byl faulován.K míči se nepostavil nikdo jiný,než mistr tresných kopů-R.Abraham a přesnou střelou pod břevno snížil na 4:2.

Vítězství domácích je zcela zasloužené,skvělou kombinační hrou nedali hostům naději na lepší výsledek.

Fakta – branky: Pražák 2, Lorenc (PK), Vomočil – Doleček, R. Abraham.

Rozhodčí: Urban (Litomyšl), ŽK 2:4, diváků: 100, poločas: 4:1.

Slavoj Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Kubatka, Teplý, Malý, Lorenc, Pražák, Růžek, Šmidt, Šeda, M. Valla, Vomočil (Jetmar, Vomáčka, Schauer).

Tatran Mladějov: Paar – Šteffek, Kudyn, Prusák, Marek, Sekanina, Abraham, Satler, Seryn, P. Němec, Doleček (Suchý, R. Němec).

Druhý poločas začali lépe hosté a po dvou minutách vedli 2:1.Po krásné kombinační akci na pravé straně zakončovali do prázdné branky.Vyrovnání zajistil mladějovským R.Abraham a jak jinak,než z trestného kopu.Jeho bilance z přímáků je obdivuhodná!Zápas se lámal v 60.minutě.Kudyn svým špatným odkopem vyslal hosty do brejku a hasit musel až golman Paar,tomu hostující útočník udělal kličku a brankář jej srazil společně s míčem.Kopala se penalta,k ní se postavil opět Šváb,proměnil,ovšam penalta se po dlouhých diskuzích opakovala pro brzké vběhnutí hráče do vápna.Exekutor Šváb tentokráté selhal a napálil míč do břevna.Od té chvíle měl Mladějov zápas plně ve svých rukou a především to byla půlhodina kanonýra L.Seryna.Ten nejprve nachystal svým důrazem stoprocentní příležitost P.Němcovi,avšak ten nedal a za okamžik si zaběhl za obranu na dlouhý míč a nekompromisní ránou k tyči strhl vedení na stranu domácích.Druhý gól vsítil po chybě obrany,kdy P.Němec vybojoval míč v rohu a naservíroval ho na naběhnutého Seryna a ten ač atakován,dokázal brankáře prostřelit 4:2. Svůj čistý hattrick završil v 80. minutě.R.Šteffek unikl hostující obraně,podél čáry zatáhl míč do vápna,kde ho protihráč fauloval a penaltu kopali i domácí.Šutér L.Seryn poslal brankáře na druhou stranu 5:2.

Tatran Mladějov - Opatov 1:3

Mladějov přitom nezačal špatně a vytvářel si slibné šance,které ovšem nedokázali proměňovat.Největší z nich spálil J.Satler,který pronikl z levé strany hostující obranou,ale jeho zakončení levou nohou směřovalo jen do nohou golmana.To však domácí již prohrávali 0:2.První gól padl po rohovém kopu,kdy na první tyči prodloužil opatovský hráč na na zadní tyči zcela volného spoluhráče a ten nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre zápasu.Mladějov poté sahal po vyrovnání a získal si převahu,kterou ale nedokázal zužitkovat gólově a navíc jejich snahu zhatil druhýgól.Ten hostům darovali samotní hráči Mladějova,jmenovitě R.Šteffek,ten na půli hřiště rozehrál špatně tresntý kop a vyslal hostujícího útočníka do brejku,který zakončil kličkou brankáři a pohodlným zakončením 0:2.A když Tatran nedokázal skórovat ani z dalších svých příležitostí,ránu P.Němce po narážečce od L.Seryna srazil obránce na roh a neujala se ani střela F.Marka,který se osict téměř sám před brankářem,zůstalo poločasové skóre 0:2.

Druhý poločas začali opatovští odražením náporu domácích a ihned v 5 minutě zvýšili svůj náskok,když se mezi třemi mladějovskými prosmýkl opatovský útočník a brankář Paar byl na jeho střelu krátký 0:3.Poté hrál především Mladějov,soupeře zatlačili na jejich půlku,ten hrozil z brejků,ovšem mladějovští se prosazovat nedokazovali a jejich útoky končili na velkém vápně-chyběla finální přihrávka.Z gólu se radovali až 20min. před koncem,když si na roh naběhl R.Abrahám a střelou z hranice vápna překonal opatovského golmana.Závěrečný nápor domácích byl bezzubý a trápení v koncovce pokračovalo.

V zápase neproměněných gólových šancí začali hosté z Mladějově mnohem lépe a již od začátku zasypali domácího brankáře několika gólovými střelami,se kterými si ovšem golman poradil.V první šanci zápasu se ocitl hostující L.Seryn,ale se střelou váhal a trefil jen obránce.O chvíli později tentýž hráč nevyužil ani zpětnou přihrávku P.Němce,tentokráté zachraňoval skvělým zákroken domácí golman.Poté si oba hráči role vyměnili,L.Seryn skvěle uvolnil P.Němce,ten postupoval sám na brankáře,avšak ten si s jeho střelou poradil.Hosté se radovali až ve 30.minutě.P.Suchý zatáhl balon středem hřiště a skvělou kolmicí našel agilního L.Seryna,ten naservíroval míč před prázdnou bránu P.Sekaninovi a ten skluzem otevřel skóre 0:1.Mladějov hrál dále pohledný kombinační fotbal a stále ohrožoval domácí svatyni.Radiměřští si vypracovali také spoustu slibných šancí,ovšem jejich střely většinou končili mimo nebo je pokryl skvěle chytající V.Paar,který hasil i několik šancí,kdy se před ním ocitli domácí fotbalisté zcela sami.

Ve druhém poločaase byli nebezpečnější domácí,hosté hráli zataženě a jejich pohledné kombinace z prvního poločasu se vytratily a hřiště ovládla Radiměř.Několik šancí hasil V.Paar,ze kterého museli být domácí hráči bezradní, a když už ho domácí fotbalisté překonali,vlál ve vzduchu praporek pomezního rozhodčího.Dočkali se až v nastaveném čase,v 93. minutě mladějovští zbytečně otevřeli hru,u vápna zkazili přihrávku a domácí v rychlém brejku po pravé straně postupavali v pěti hráčích na dva mladějovské.Nejprve se blýskl opět skvělý V.Paar,který zlikvidoval střelu hráče,který se před ním ocitl sám.Avšak jeho snažení vzalo za své,když R.Šteffek nedokázal míč odkopnout a domácí hráč svým důrazným vběhnutím do obránce,které zavánělo šlapákem,vyrovnal na 1:1.

TJ Tatran Mladějov - Sokol Dlouhá Loučka    2:0

Na skvěle připraveném trávníku se hrálo od začátku kvalitní utkání.Výkopem zahájil utkání domací trenér V.Suchý,který slavil své padesáté narozeniny.Oba týmy dobře kombinovali,avšak Tatran byl po většinu zápasu lepším týmem a vytvářel si spoustu brankových příležitostí.V prvním poločase jejich kombinace končili většinou na hranici vápna.Hosté dobře bránili a hrozili především z brejků.Loučka mohla jít i do vedení,kdy se v poseldní minutě prvního poločasu dostal do zakončení P.Kolář.Křížnou střelou kolem vyběhnutéhobrankáře Paara však síť nerozvlnil.Míč minul bránu snad jen o 10cm.Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V poločasové přestávce proběhlo předání darů a gratulace trenérovi V.Suchému a také čerstvému otci V.Paarovi,který tak oslavil narození svého syna.Gratulujeme!

Do druhého poločasu nastoupili domácí s mírnou podporou větru,ovládli hřiště a svého soupeře přehrávali.Vyústěním tlaku byla branka na 1:0.To se mladějovský útočník Seryn pověsil do vzduchu,vyhrál hlavičkový souboj s hostujícím obráncem a ukázkově  tak prodloužil na zaběhnuvšího si kolegu z útoku R.Sekaninu.Ten postupoval sám na bránu a skóroval mezi nohama brankáře.Tatran si vytvářel i nadále slibné šance.Po góle volala především šance střídajícího P.Suchého,který po zpětné přihrávce snad z osmi metrů přestřelil i bránu a také šance P.Němce,ten obešel hostujícího stopera Blechu,ale při snaze o obstřelení golmana selhal a obstřelil i bránu.Jak by šance asi skončila,kdyby viděl vedle sebe úplně volného Dolečka?!Druhý gól Mladějova padl po akci z levé strany,kdy Šteffek dostal míč do běhu,zasekl a přihrávku do vápna skvěle přiťukl R.Sekanina na P.Němce a bylo to 2:0.Tatran si svoji výhru zasloužil za předvedenou hru.

Tatran Mladějov: Paar – Prusák, Kudyn, Marek, Abraham, Šteffek, Satler, P. Němec, Matoušek, R. Sekanina, Seryn (Suchý, Doleček, Šrubař).

Sokol Dlouhá Loučka: Čechal – P. Kolář, Hank, Blecha, Geršl, Jánský, Flieger, J. Kolář, R. Kolář, Kralovič, Jochec (Bambušek).

Branky:R.Sekanina,P.Němec  Diváci:120  Rozhodčí:Brychta,Šenkýř  Poločas:0:0