Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Info ze zápasu

Sezona 2012/2013

TJ Radiměř - TJ Tatran Mladějov 1:4 (1:2)

Počasí v České Republice tento víkend bylo jaké bylo a nepřetržitý déšť zasáhl i východní Čechy. Radiměřské hřiště navíc za sebou mělo utkání žáků a dorostu, i přesto nebylo v tak špatném stavu. Na obou stranách chybělo několik členů základní sestavy. Domácím chyběl vykartovaný M.Kudláček a zejména nejlepší střelec J.Karlík, kterého trápí natažený sval. Hosté řešili daleko citlivější problém, jelikož ani jeden z dvojice brankářů V.Paar-J.Čermák nebyl k dispozici. Autobusové „tahání sirek" nakonec určilo na tento zápas jako strážce mladějovské svatyně M.Kudyna. Nabízela se varianta s trenérem V.Suchým v bráně, jenže los byl neúprosný. Navíc tím musel nastat potřebný posun v obraně. Stoperskou dvojici vytvořil M.Suchý a J.Prusák a vlevo nastoupil v základní sestavě nestárnoucí F.Marek.

Utkání začalo s desetiminutovým zpožděním, jelikož lidé odpovědní za chystání hřiště zřejmě nepočítali s tím, že by se utkání mohlo hrát a v 17:00 začali lajnovat hřiště.
Zápas začali aktivněji domácí a hned v páté minutě poslali na M.Kudyna dalekonosnou střelu, kterou musel s obtíženi vyrazit pouze na roh. Po jeho rozehrání na zadní tyči nedůrazně odvracel L.Vrba pouze na vápno, kde se k odraženému míči dostal J.Trnečka a míč po několika tečích v houfu těl zastavila až síť 1:0. Dále se ovšem domácí dostávali k zakončení jen sporadicky, zato hosté z Mladějova začali vystrkovat růžky. Nejprve dvakrát zastavil unikajícího Z.Šmehlíka praporek domácího pomezního, střela P.Němce skončila těsně vedle a unikajícího R.Šteffka musel až „žlutým" faulem zastavit domácí záložník O.Vach a poté opět agilní Z.Šmehlík křížnou ránou z úhlu provětral Škorpíka, jenž jeho ránu vytáhl na roh. To ještě nevěděl, že ten bude znamenat vyrovnání. Na krátko jej rozehrála futsalová dvojice M.Suchý - P.Němec, druhý jmenovaný poslal centr na zadní tyč, kde jen těsně nedosáhl hlavou R.Šteffek, avšak za ním ještě číhal nejlepší mladějovský sniper L.Seryn, který dle pozápasového rozhovoru dopravil míč do sítě břichem či nižšími partiemi 1:1. Ve 25.minutě vytáhl z rukávu famózní zákrok na druhé straně M.Kudyn, kdy vytěsnil na roh křížnou ránu Kaloda. Ve 37.minutě putoval po druhé žluté kartě pod sprchy domácí O.Vlach za faul zezadu a Tatran hrál přesilovku. Využití na sebe nenechalo dlouho čekat a ve 40.minutě poslal R.Šteffek dlouhý aut na L.Seryna, ten našel na vápně svého kolegu z útoku a Z.Šmehlík se prosadil pohotově z otočky svojí „slabší" levou nohou 1:2.

Druhý poločas začal bojem ve středu hřiště a terén nepřidával na fotbalovosti. Byli to paradoxně domácí, kteří si vytvořili několik příležitostí. Mladějovský M.Kudyn se musel hodně natahovat při hlavičce Kaloda a tentýž hráč dokonce v 57.minutě po signálu z rohu orazítkoval tyč Kudynovy svatyně! O dvě minuty později se před branku Radiměře prodral rychlonohý M.Slezák, ale míč mu neskočil ideálně a kolenem zakončil nad branku. V 67.minutě přiťuknul na půlce míč F.Marek na J.Prusáka, ten poslal fantastický míč za obranu na rozběhnutého R.Šteffka, který utekl obránci a podél vyběhnuvšího brankáře Škorpíka zvýšil na 1:3 a pečetil tak svůj výborný výkon. O pět minut později rozjelo ťukes trio L.Paulus-L.Seryn-P.Němec. Mladíček v mladějovském dresu vyslal uličku na kanonýra tatranu, jenž šajtlí „z první" prostrčil na spoluhráče s číslem 15, ten na vápně zasekl a umístěnou střelou zvýšil na 1:4. Bylo rozhodnuto a na hřiště se dostal M.Handl, který vystřídal veterána F.Marka, kterého vyprovodil potlesk sklaních fanoušků Mladějova i samotných spoluhráčů. Aby také ne, když ve svých devětačtyřiceti letech odehrál výbornou partii, nechyboval a navíc měl prsty ve třetím gólu Tatranu. Klobouk dolů před takým výkonem! Domácí špatně nesli výsledek a hráli dosti agresivně a hádali se s rozhodčím Schüchem, což odnesl druhou žlutou kartou T.Trnečka a musel taktéž pod teplou sprchu. V závěru ještě domácí Kalod pohrdnul stoprocentní šancí a v pádu minul branku sám před brankářem. V 85.minutě se do hry poslal i druhý mladějovský náhradník a na hřiště „vběhl" sám trenér Tatranu V.Suchý.

Hráči Radiměře svoji nedisciplinovaností a vyloučeními pomohli Mladějovu k pohodlné výhře, a jak se později ukázalo s ohledem na výsledky Hradce n/Svitavou, tak i k postupu do Okresního Přeboru. Dvě kola před koncem totiž Tatran již nikdo nedokáže ohrozit na druhém postupovém místě. V dalším zápase se naposledy na svém hřišti představí Mladějov proti Opatovci a tomu, jak si všichni dobře pamatují, má co vracet!

Branky: Seryn, Šmehlík, Šteffek, Němec - J.Trnečka
TJ Tatran Mladějov: Kudyn - Vrba, Suchý M., Prusák, Marek - Šteffek, Němec, Paulus, Slezák- Seryn, Šmehlík (Handl, Suchý Vl.)

TJ Tatran Mladějov - SK Rohozná 3:3 (1:2)

Magnet jara III.třídy přivítal mladějovský stadion ve 23.kole. Narazili na sebe totiž dva celosezónní lídři soutěže. Hosté z Rohozné navíc po předchozím kole měli jistotu postupu do okresního přeboru, což se jim podařilo po více než čtyřiceti letech! Nic na tom ale neměnilo, že by snad svého rivala z Mladějova nechtěli porazit.
Tatran nastoupil oproti minulému utkání s jedinou změnou v sestavě, načež L.Vrba nahradil na pravé straně obrany M.Handla.
Na šlágr se dostavilo trio rozhodčích ve složení Urban, Ropek, Pokorný.

Zápas již od začátku splňoval velká očekávání v kvalitě hry směrem k soupeřově bráně. Aby také ne, když se proti sobě postavily dva nejproduktivnější celky soutěže. Aktivněji začali domácí a hned ve druhé minutě to na tribuně vřelo, když Z.Šmehlík nastřelil ruku ve vápně stojícího obránce hostí. Ač se diváci a domácí hráči domáhali penalty, nařízen byl pouze trestný kop z hranice vápna, jenž následně P.Němec poslal těsně nad. O minutu později se na přední tyči po rohovém kopu prosadil průbojný L.Seryn, prodloužili míč hlavou přes vyběhnutého brankáře Čermáka přímo na Z.Šmehlíka, jenž 2 metry od prázdné branky přestřelil. V 10.minutě prošel přes tři protihráče lajnu brousící M.Slezák, přistrčil míč na vápno na P.Němce, ten však opět mířil nad břevno. Poté převzali aktivitu hosté a hrálo se převážně na půlce Mladějova. Při jednom z útoků se rohozenští dostali do přečíslení domácí obrany a hasit musel až V.Paar. Pro jeho brankářské umění jako by neměl pochopení útočník Baldík, jenž mladějovského strážce svatyně nesmyslně dojel, když už měl míč jistě ve své moci. Odnesl to nakopnutou čelistí a hostující útočník řádným „vysvětlením" od stopera M.Suchého (ŽK). V minutě devatenácté se poprvé měnilo skóre. Po dlouhém autu až na zadní tyč se k míči dostal Krajíček, naznačil J.Prusákovi střelu, zasekl a pod padajícím V.Paarem otevřel účet zápasu 0:1. Téměř ihned na to poslal M.Kudyn dlouhý křížný nákop za obranu, který propadl až na P.Němce, jehož střelu na zadní tyč vytáhl bravurním zákrokem Čermák na tyč. Rohozná zvýšila svůj náskok ve 26.minutě, kdy skvělý míč mezi obránce chladnokrevně zakončil Moravec a bylo to 0:2. Mladějovští však nesložili své zbraně a vstřelili onen pověstný gól „do kabiny". Ve 43.minutě centr L.Seryna zastavila ruka obránce Pavlíka a rozhodčí Urban tentokrát již nemohl rozhodnout jinak-penalta. Na značku pokutového kopu si míč postavil na tréninku v této disciplíně neomylný M.Suchý a s přehledem ostříleného mazáka proměnil 1:2.

Právě mladějovský bouřlivák M.Suchý měl prsty ve všech zajímavých možnostech domácích po změně stran. Nejprve jeho přetažený míč z trestného kopu vrátil Z.Šmehlík hlavou před branku, kde ve skrumáži hasil až stoper Bouška, poté ze stejné standartní situace poslal famózní centr za obranu, kde se nejvýše zavěsil do vzduchu kanonýr L.Seryn a ten bývá hlavou většinou neomylný 2:2. Dokonalý zvrat mohli domácí dokonat v 59.minutě, když se po rohovém kopu M.Suchého prosadil na malém vápně hlavou M.Kudyn, ale svého spoluhráče nenapodobil a hlavou mířil těsně vedle. A tak přišel trest na opačné půlce hřiště. Po centru z levé strany se technickou střelou prosadil opět Krajíček 2:3. Konečné slovo však měli bojovní domácí, kteří ze zápasu s lídrem nechtěli vyjít naprázdno. Na půli hřiště J.Prusák vystihl rozehru hostujících záložníků, zatáhl míč k vápnu, kde našel agilního Z.Šmehlíka a ten dělovkou z úhlu prostřelil Čermáka a pečetil na konečných 3:3.

Diváci, kteří navštívili tento zápas jistě nelitovali, neboť byl k vidění svižný, pohledný a bojovný fotbal za, ať už předpověď byla jakákoliv, pěkného počasí. Nezbývá než popřát Rohozné hodně úspěchů ve vyšší soutěži a doufat, že mladějovští ji v její cestě bude následovat. V dalším utkání zajíždí Tatran na horkou půdu do Radiměře.

Branky: M. Suchý, Šmehlík, Seryn - Krajíček 2, K. Moravec.
Mladějov: Paar - Vrba, Kudyn, M. Suchý, Prusák, Šteffek, Slezák, Paulus, Seryn, Šmehlík, Němec (Handl, V. Suchý, Marek).
Rohozná: Čermák - L. Moravec, Pavlík, Bouška, Luňáček, Jandl, Sauer, Krajíček, K. Moravec, Olšán, Baldík (Mauer, Chronc)

Mladějov - Křenov 2 : 2 (1:2)

K sehrání 22.kola okresní soutěže přijel na výborně upravený trávník mladějovského areálu celek Sokola Křenov. Tomu Tatran v podzimní části soutěže naložil na jeho půdě půltucet branek a ani jednou neinkasoval, a tak asi každý fanoušek domácích čekal snadný zisk tří bodů pro utužení druhého místa v tabulce. Jenže tentokrát přijel daleko houževnatější celek, který navíc často hrozil z rychlých brejků.

Začátek zápasu vyšel lépe hráčům Tatranu, kteří si první gólovou šanci vypracovali hned v 5.minutě když Seryn centruje na Šmehlíka,který obchází stopera, ale místo střely dělá ještě kličku gólmanovi hostí a dostává se s míčem mimo střeleckou pozici. To o dvě minuty později už mají domácí důvod k radosti, když Šmehlík zatáhne míč po levé straně, naservíruje ho na vápno na nabíhajícího Suchého,který tvrdou střelou posílá Tatran do vedení 1:0. Tento stav však netrvá dlouho. Rychlý protiútok hostí hasí Prusák špatnou malou domů, kterou hostující Kozelek trestá vyrovnáním na 1:1. Hráči Křenova byli stále aktivnější,ale výsledkem byly jen nepřesné střelecké pokusy. Ve 22.minutě centruje domácí Šteffek z pravé strany, míč přelétne až na zadní tyč kde ani Seryn rybičkou ani za ním dobíhající Slezák netrefují míč do odkryté brány. To další akce hostí gólem končí, když vystihnou rozehru domácích, jdou ve třech na osamoceného stopera Kudyna a po dobré kombinaci Kozelek svou druhou trefou otáčí zápas na 1:2 pro Křenov. Ve 30.minutě měl domácí Šmehlík šanci na vyrovnání, když po pěkné kolmici od Němce postupuje sám na gólmana, ale místo technické střely k tyči končí jeho dělovka vedle. Tatran v těchto fázích utkání stupňuje tlak na branku hostí ale výsledkem je jen několik rohových kopů bez výraznější šance. Před koncem poločasu mohl skončit závar ve vápně hostí vlastním gólem křenovského obránce, který při odkopu ale trefil jen břevno vlastní brány a tak se šlo do kabin za stavu 1:2 pro hosty.

Do druhé půle nastoupili oba soupeři beze změn v sestavě. Do první šance poslal pomezní rozhodčí díky neodmávanému dobře metrovému ofsajdu hostujícího útočníka, kterému domácí Prusák až ve vápně skluzem ukopává míč na roh. V 55. minutě dlouhý výkop domácího gólmana Paara přeskakuje hostujícího stopera, k míči se dostává Šmehlík, ale jeho střela z lehkého úhlu končí jen v boční síti. V 60. minutě se trenér domácích Suchý rozhodne pro oživení hry a na hřiště posílá místo Handla čerstvého Vrbu. O šest minut později zahrává domácí Kudyn trestný kop z půle hřiště, jeho centr před vápnem přizvedne hlavou Šmehlík a nabíhající Němec křížnou ránou na zadní tyč srovnává na konečných 2:2. Díky zemědělcům z nejmenovaného družstva, kteří v těsné blízkosti hřiště zaseli a podle vzrůstu i dobře hnojili lán řepky nebyly pořízeny další záznamy pro dokončení článku, neboť celá střídačka domácích do konce zápasu hledala zakopnuté balóny a tak se do hry nedostal ani jeden z dua náhradníků jejichž zkušenosti dosahovaly hodnoty 105 let…škoda…

Sestava Tatranu: Paar- Handl, Kudyn, Suchý M., Prusák, Šteffek, Paulus, Slezák, Seryn, Šmehlík, Němec (Vrba,Marek,Suchý Vl.)

by F.Marek

TJ Tatran Mladějov - SK Jevíčko B 1:1 (0:0)

Jelikož letošní jaro ne a ne přijít a počasí se nehodlá umoudřit, byla již dvě úvodní kola odložena na dva středeční svátky v květnu. Mnoho týmů však nevydrželo čekat na své první "jarní" utkání a využilo možnosti sehrát svá mistrovská utkání na umělé trávě. Jedním z nich byl i mladějovský Tatran, jenž se dohodl se soupeřem z Jevíčka, že své síly změří na umělce v Lanškrouně.

Mladějov doznal oproti podzimu značných změn v kádru. Asi největší ztrátou je odchod bojovníka J.Satlera na půlroční hostování do Kunčiny. Nicméně pro tohoto mladějovského špílmachra je to první angažmá mimo Mladějov, navíc v týmu hrajícím I.B třídu, takže mu přejme ať mu slouží zdraví a v novém působišti, ať podává  minimálně tak kvalitní výkony, jako za Tatran! Opačnou stranou putoval L.Slezák a L.Paulus. Prvně jmenovaný na půlroční hostování a druhý ze zmiňovaných ukončil hostování a vrátil se do svého mateřského klubu. Stejně tak se po dvou a půl ročním hostování ve Starém Městě vrátil P.Němec. Nováčkem v sestavě Mladějova je také L.Vrba, jehož pustila M.Třebová.
O síle soupeře z Jevíčka, díky tamním vztahům mezi „A" týmem a rezervou, nebylo pochyb. Z nominované trojice rozhodčích Ožvoldík-Dvořák, Brandejs se dostavil namísto hlavního sudího místo Ožvoldíka Nepraš a jak se nakonec ukázalo, sehrál v zápase velkou roli.

První čtvrthodina utkání byla dosti neurovnaná, přesto se oba celky dostávali do šancí. Nejprve ve 4.minutě vyslal dlouhý nákop mladějovský stoper M.Kudyn, míč sklepl R.Šteffek na L.Seryna a ten bez přípravy z otočky těsně minul. O minutu později se na druhé straně po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Schuppler, ale jeho hlavičku bravurně vyrazil V.Paar.  V minutě osmé poslal P.Němec z trestného kopu ze strany centr za obranu na zadní tyč, kde na něj jen pár centimetry nedosáhl L.Paulus. V 11.minutě opět Kudynův pas našel na vápně M.Slezáka, ten prostrčil na Z.Šmehlíka, který se ocitl sám před gólmanem, udělal kličku i brankáři, avšak ta byla dlouhá. Faul od brankáře mladějovský štírek ještě ustál, tak vybídl ke skórování L.Pauluse, jenž nastřelil obránce. V 18. Minutě se poprvé výrazně ukázal jevíčský kapitán P.Vafka, jenž výborně zpracoval centr do vápna od svého spoluhráče, pohotově vystřelil, ale jeho ránu na poslední chvíli zblokoval mimo bránu M.Kudyn. Běžela 20.minuta, když si zkušený Schuppler udělal z několika mladějovských hráčů tréninkové kužely a prošel celé hřiště a ztroskotal až na důrazně hrajíícm J.Prusákovi. Tomu se to vymstilo ve 25.minutě, kdy unikl obráncům opět P.Vafka, J.Prusák ho ve vápně fauloval skluzem a pískala se penalta. Na ni se postavil sám faulovaný, ale jeho střelu k levé tyči fantastickým zákrokem kryl mladějovský čaroděj V.Paar. Poločas se dohrával jen mezi vápny a oba týmy působili, jako by se teprve seznamovali se zdejším trávníkem.

Do druhé půle vkročili lépe mladějovští, kteří na svého soupeře vlítli a vynutili si převahu. V 55.minutě po nakrátko rozehraném rohu odcentroval na zadní tyč P.Němec míč přímo na hlavu L.Seryna, jenž v těžkém úhlu mířil do boční sítě.  V 60.minutě rozjel první gólovou akci zápasu Z.Šmehlík, jenž se po rohu jevíčských zmocnil u vápna míče, patičkou jej přistrčil na P.Němce, ten ho z první poslal po zemi do ulice na rozběhnutého R.Šteffka. Mladějovský záložník zvaný „Houba" zakončil svůj šedesátimetrový sprint střílenou nahrávkou před branku, kde míč dorazil do branky ve skluzu Z.Šmehlík 1:0. Tatran nepolevil ani po vstřelené brance a poté M.Kudyn poslal opět jeden z několika parádních balónů za obranu na P.Němce, jehož střelu na zadní tyč ála Standa Tecl vyrazil jevíčský strážce svatyně. V 77.minutě a o dvě minuty později se dostal do dvou pěkných příležitostí L.Seryn. Nejprve na něj prodloužil míč Z.Šmehlík a L.Seryn sám před golmanem střelou z vápna minul. Poté opět zafungovala agilní dvojice Š- S. Z.Šmehlík patičkou přiťukl L.Serynovi, ale technická střela mladějovského kapitna skončila rovněž vedle. V 80.minutě fauloval před vápnem střídající J.Čermák a trestný kop P.Vafky pod břevno vyrazil V.Paar. Vyrovnání přišlo v 85.minutě, kdy nesmyslný skluz ve vápně handla využil k „přifilmování" pádu R.Deutsch a rozhodčí Nepraš i přes signalizaci pomezního, že penalta nebyla, ukázal na značku pokutového kopu. Tu hosté již využili a srovnali na konečných 1:1. Následné námitky a rozčarování odnesl trenér V.Suchý vykázáním na tribunu, z čehož se dá očekávat neodvratný trest pro něj. V závěru ale mladějovští přece jen mohli vítězství, když J.Čermák vzal míč lépe postavenému Z.Šmehlíkovi, avšak zakončit se mu tváří v tvář brankáři nepodařilo.

V příštím kole zajíždí Mladějov v sobotu na hřiště nedalekých Linhartic a utkání bude mít jistě nádech derby.