Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Info ze zápasu

Sezona 2013/2014

SK  Jevíčko - TJ Tatran Mladějov 4:0 (3:0)

K dalšímu, tak neoblíbenému nedělnímu, venkovnímu utkání cestoval Tatran na hřiště Jevíčka. Trenér Vl.Suchý musel opět pozměnit sestavu, jelikož předstoper a synátor M.Suchý musel plnit pracovní povinnosti. Na jeho pozici se tak posunul M.Sekanina.

Do první šance se dostali hosté, když unikajícícho M.Slezáka zastavil na rohu vápna domácí obránce a následný trestný kop, jenž P.Němec poslal technickou střelou na přední tyč, bravurně vytěsnil na roh brankář Werner. V 10.minutě unikal domácí obraně Z.Šmehlík a toho zastavil až žlutým faulem Klein. Následný trestný kop poslal M.Kudyn bombou do zdi. Úvodní oťukávání pokračovalo o dvě minuty později, kdy po levé straně unikl Berka, byl faulován a z trestného kopu mížil T.Klein těsně nad. V minutě 25. se již měnilo skóre, když propadla mladějovská obrana, Werner se ocitl sám před bránou a střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Ve 27.minutě po přečíslení mladějovské obrany a neodmávaném ofsajdu T.Müller z hranice vápna orazítkoval tyč. Po dalších zmatkách v obraně, kdy M.Sekanina nastřelil svého spoluhráče, se dostal k míči agilní Berka a prostřelil V.Paara 2:0. Tragickou patnáctiminutovku podtrhl L.Paulus, který slabou malou domů vybídl ke skórování T.Müllera, ten ještě pod sebe vyšperkoval situaci a na poslední chvíli M.Sekanina hasící situaci skluzem před osamoceným Berkou, zasunul míč do vlastní sítě 3:0. Do poločasu ještě zlikvidoval domácím jednu stoprocentní šanci V.Paar, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro domácí.

V druhém poločase se hosté zlepšili, ale hrálo se především mezi vápny. V 60.minutě se do hry dostal místo L.Pauluse M.Suchý, jenž dorazil ze služebky a hru tatranu přece jen oživil. V 67.minutě pěknou střelou zpoza vápna napálil Z.Šmehlík pouze břevno, atak přišel zákonitě trest na druhé straně, když J.Prusák neodvrátil dlouhý nákop za obranu, T.Müller obešel i stopera M.Kudyna a pohodlně zvýšil na 4:0. V 73.minutě se do gólové pozice z levé strany dostal P.Němec, jehož křížná střela se odrazila od zadní tyče a putovala lehce za brnakovou čáru. Rozhodčí Ožvoldík z půlky hřiště rozhodl, že gól nebyl i přes to, že domácí hráčí očividně přestali hrát. I přes snahu hostů zápas zkorigovat se již žádné vážnější šance nevytvořily a tak Tatran odjel z jevíčka s debaklem.
Mladějov doplatil na laksnost a nedůraz. Domácí byly daleko agresivnější a měli mnohem větší chuť po vítězství a tak si vítězství zasloužili. V dalším kole přivítá Mladějov na svém stadionu M.Trnávku.

Branky: Müller 2, P. Werner, Berka. Rozhodčí: Ožvoldík. Poločas: 3:0.

Jevíčko: J. Werner - Jedlinský, A. Klein, T. Klein, Seknička, Berka, Khýr, Hladil, P. Werner, Müller, Hanák (Hofman, Hrubý, Z. Klein).

Mladějov: Paar - Sekanina, Kudyn, Prusák, Šteffek, Satler, Paulus, Slezák, Šmehlík, Kozák, Němec (Suchý).

Tj Tatran Mladějov -  Hradec nad Svitavou 1:0 (0:0)

Po skvělém výkonu v D.Újezdu v dalším zápase přivítal Mladějov na svém trávníku tým z Hradce nad Svitavou. Předešlé utkání, které zde Hradec na jaře ještě ve třetí třídě vyhrál 1:0, ukázalo, že tým, jenž postoupil do okresního přeboru ze třetího místa, na Tatran umí. Opět se dostavilo k utkání na sto příznivců fotbalu, kteří čekali další gólovou úrodu. Zápasu předcházelo slavnostní předání darů pro člena mladějovského týmu F.Marka, jenž oslavil úctyhodných 50 let a i přesto je nachystán vždy naskočit do zápasu. Mimo jiné mu přijel pogratulovat i předseda svazu pan Kadlec.

Oba týmy hrály od začátku útočně a šance se tvořily na obou stranách. Do první se dostal po centru M.Sekaniny Z.Šmehlík, ale v záklonu hlavičkoval těsně nad. Na druhé straně zase pěknou střelu Jachana vyrazil V.Paar. V 10.minutě si přes celou šířku hřiště vymění míč Z.Šmehlík s P.Němcem, ale prvně jmenovaný na centr od mladějovského kapitána ve slibné pozici jen těsně nedosáhne. O pět minut později zase pumelice Lopaura  končí jen těsně vedle levé tyče Paarovy branky. Ve 20.minutě se prosadil přes obranu hostů na levé straně J.Satler, přihrávkou pod sebe našel L.Seryna, ten však ve slibné pozici bodlem netrefil branku. V závěru poločasu přišly dvě největší šance prozatímního průběhu zápasu. Nejprve Procházka postupoval z levé strany sám na V.Paara, toho však na poslední chvíli zastavil jediný vrátivší se L.Paulus, poté před branku přiletěl střílený centr z pravé strany, na který ve skluzu netrefil osamocený Bubela.

Druhý poločas se odehrával především mezi šestnáctkami.  V 60.minutě se do šance prodíral M.Kozák, který byl trenérem V.Suchým vysunut do útoku, ovšem při zakončení se zranil a musel střídat. V 65.minutě vysunul J.Satler rychlonohého Z.Šmehlíka, na jehož nabídku ke skórování nedosáhl ve skluzu M.Slezák.  Domácí začali svého soupeře „mačkat" a branka byla na spadnutí. V 70.minutě si narazil míč P.Němec s M.Sekaninou, ale dalekonosná rána těsně skončila vedle, poté ve slibné pozici pěkně hlavičkoval sváteční hlavičkář J.Satler těsně nad a až v 82.minutě se domácí dočkali. To Z.Šmehlík zatáhl míč po levé straně, zasekl, na vápně našel P.Němce, jenž ještě otočil hru na skvěle naběhnutého M.Sekaninu, kterého již  tváří v tvář brankáři zezadu srazil hostující obránce a zákonitě se musela pískat penalta. Rozhodčí Schüch ani chvíli nepochyboval. Na značku pokutového kopu si míč postavil M.Suchý a jeho střela pod břevno znamenala vedení Tatranu 1:0. Mladějovský stoper dokázal, že v této disciplíně je v poslední době velmi sebevědomý.  Již to vypadalo, že tento gól bude znamenat vítězství domácích. Hosté se však ještě v 88.minutě dostali k rohovému kopu a po následné hlavičce procházky zastavila míč až spojnice břevna a tyče. Střela z následného závaru před brankou  skončila v náruči V.Paara.

Soupeř z Hradce podal dobrý výkon, ale Mladějov si výhru minimálně za druhý poločas zasloužil. Další zápas čeká mladějovské v Jevíčku.

Branka: Suchý (PK). Rozhodčí: Schüch. Poločas: 0:0.

Mladějov: Paar - Sekanina, Kudyn, Prusák, Suchý, Satler, Paulus, Leoš Seryn, Šmehlík, Kozák, P. Němec (Slezák, Vrba, R. Němec, Čabák).
Hradec nad Svitavou: Hejl - Lelek, Holík, Bartošek, Bubela, Smolej, Kuchař, Binder, Lopaur, Jachan, Procházka (Mička, Marek, Major, Prokop).

Dolní Újezd B - Tj Tatran Mladějov 0:3 (0:2)

Po divokém zápase s Třebařovem odjel Tatran ke svému druhému utkání na malebný stadion do D.Újezdu. Kromě zraněného R.Šteffka a R.Němce byl tentokrát Mladějov již kompletní a poprvé se do žlutého oblékla také nová akvizice z Rychnova M.Sekanina.

Tatran jako by navázal na druhý poločas z předešlého zápasu a na svého soupeře vlétl hned od začátku a domácí místy nevěděli, kde jim hlava stojí. Již ve druhé minutě se probíjel obranou J.Satler, byl faulován na rohu velkého vápna a rozhodčí Urban pískal faul. K míči se postavil nově zvolený mladějovský kapitán P.Němec a střelou na přední tyč zaskočil brankáře Hondla 0:1. Následně unikal   Z.Šmehlík tváří v tvář dolnoújezdskému brankáři, avšak míč po střele levačkou skončil těsně vedle. V 5.minutě to byl opět rychlík Z.Šmehlík, který unikl po levé straně, ve vápně zasekl, ale jeho slabou střelu zlikvidoval Hondl. Těžko říci, jak by situace dopadla, kdyby si mladějovský útočník všiml na penaltě osamoceného  spoluhráče. Hosté byli stále při chuti. V 8.minutě se z hranice šestnáctky zastřeloval J.Satler, aby o pět minut později využil křížného pasu za obranu od P.Němce a pohodlně přes padajícího Hondla zvýšil na 0:2. V 17.minutě poslal do brejku pasem za obranu M.Suchý  Z.Šmehlíka, jehož střely přitahoval Hondl jako magnet, skóre se neměnilo. Běžela 28.minuta, když se opět Z.Šmehlík prosadil přes dva obránce po rychlém autu J.Satlera, Na vápně našel volného L.Seryna, jehož pěknou střelu zblokoval obětavý obránce Čejka na roh. Poločas se pak odehrával převážně mezi šestnáctkami a Tatran kontroloval dvougólový náskok.

Domácí po přestávce přidali a zatlačili hosty na svoji polovinu, ti začali zakřiknutě bránit. Avšak hned v 50.minutě na pravé straně zamotal dva protihráče mladíček L.Paulus, přistrčil míč na M.Kozáka, jenž levačkou zpoza vápna angličanem dal svůj první gól v mladějovských barvách 0:3. Poté přišla dvacetiminutovka, kdy Mladějov odolával velkému tlaku domácích. Především levá strana a agilní Fulík zlobili nejvíce. Dvakrát zlikvidoval slibné šance famózní V.Paar a když už jej domácí hráči dokázali překonat, tak zastavila míč branková konstrukce, resp. břevno. V 70.minutě se po závaru ocitl před prázdnou brankou zkušený P.Kuta, který hodně oživil domácí hru, ale trestuhodně přestřelil. V závěru domácí již vrhli vše do útoku a hostům se odkrývala možnost pro rychlé brejky. Střídající L.Vrba nejprve vybídl krásným centrem za obranu Z.Šmehlíka ke skórování, ten však v Újezdu střelecké kopačky nenazul, poté si s ním narazil P.Němec, před vápnem ještě našel uličkou osamoceného L.Pauluse, kterého však  zaskočil dobře vyběhnuvší brankář Hondl a mladějovský benjamínek zakončil vedle.

Domácí svého soupeře druhou půli přehrávali, ale nedokázali ani jednou rozvlnit síť branky, kterou střežil fantastický V.Paar. Tatran svým nasazením urval první body v Okresním přeboru  a za týden hostí na svém stadionu Hradec n/Svitavou.

Branky: Němec, Satler, Kozák. Rozhodčí: Urban. Poločas: 0:2.

Dolní Újezd B: Hondl - Kolčava, Jebousek, L. Čejka, Klejch, Rožek, M. Vomáčka, Fulík, Nádvorník, Pravec, J. Čejka (V. Klusoň, Otava, Pavel Kuta, Doseděl).
Mladějov na Moravě: Paar - Sekanina, Kudyn, Suchý, Prusák, Satler, Paulus, Leoš Seryn, Kozák, Šmehlík, Němec (Vrba, Slezák, Lub. Seryn, Čabák).

Sokol Třebařov - Tatran Mladějov 5:4 (5:1)

Po dvou letech ve III. Třídě se Mladějov opět vrátil mezi týmy Okresního přeboru a hned to bylo derby zápasem s Třebařovem. Ač měl být Třebařov domácím celkem, po dohodě obou klubů, hrálo se na mladějovském trávníku, jelikož se v Mladějově odehrála v ten den již tradiční rekonstrukce bitvy o Blosdorf. Že se odehraje bitva i na mladějovském trávníku v tu chvíli ještě věděl málo kdo.
Tatran ulovil na nadcházející sezonu několik výrazných posil. Z Rychnova přišel na hostování M.Sekanina a ze Starého Města M.Kozák. Navíc mladějovští hodlají naplno využít nové pravidlo o střídavých startech a tak se na jeho soupisce a sestavě s velkou pravděpodobností objeví jména jako D.Tisovský, R.Němec a M.Čabák. Tatran nenastoupil kompletní a chyběli mu z různých důvodů L.Seryn, M.Sekanina, R.Šteffek, L.Vrba.

Ukázalo se, že tah s vyměněním hřiště, byl více než dobrý, jelikož utkání přihlíželo bez mála 150 příznivců fotbalu. Natěšení mladějovští fanoušci však zůstali hned ve druhé minutě jako opaření.  To přetažený balon za obranu kontroloval J.Prusák pro vyběhnuvšího V.Paara, jenže míč těsně před mladějovským brankářem vypíchl Eliáš a otevřel skóre zápasu 1:0. Ihned po rozehře kontrovali  mladějovští , když Lub.Seryn rozehrál rychle aut na J.Satlera, který z pravé strany poslal gólovou nahrávku na P.Němce, jehož střelu do protipohybu však bravurně vytěsnil vedle tyče Strnad. Ve 22.minutě neodhadl dobře dlouhý míč stoper M.Kudyn a Thiel mířící sám na V.Paara se nemýlil 2:0. Trenér Suchý reagoval na situaci střídáním již v 28.minutě, kdy Lub.Seryna nahradil R.Němec. Ve 33.minutě po chybě mladějovských zvýšil Sommer na 3:0 po hezké nahrávce od Eliáše. Studená sprcha přišla v 39.minutě, kdy se po chybě M.Kudyna dostává k míči opět agilní Sommer, prohnal se jako pendolíno kolem M.Suchého a křížnou ránou dal na 4:0. Jiskřička naděje vysvitla pro domácí ve 43.minutě po nakrátko rozehraném rohu M.Slezákem na P.Němce. Ten prošel do vápna a z velkého úhlu na zadní tyč prostřelil do té doby výborně chytajícího Strnada 4:1. Minutu na to však přišla další ztráta míče a po centru z pravé strany zakončoval Thiel na 5:1. Diváci zůstali jako opaření.

Po bouři v mladějovské kabině o poločase přišel ihned po odpískání velký tlak „domácích". Ve 48.minutě zatáhl po pravé straně míč J.Satler, naservíroval jej na vápno J.Prusákovi, který v plném běhu trefil balon tak náramně, že skončil pod břevnem Strnadovy svatyně - nehorázná pumelice 5:2. Tatran pokračoval v tlaku. V 60.minutě vybídl ke skórování M.Kozák  Z.Šmehlíka, jenž na penaltě z otočky snížil angličanem na 5:3. O deset minut později se po závaru před Třebařovskou branku odrazil míč k M.Kozákovi, jenž jej vrátil zpět do kotle a M.Slezák parádní rybičkou dostal svůj tým do kontaktu 5:4. V 74.minutě si tato dvojice role zopakovala, jen s rozdílem, že M.Slezák trefil hlavou jen tyč a následnou dorážku poslal trestuhodně vedle. Vyrovnání měl ještě na kopačce Z.Šmehlík, ten se však také mezi tři tyče netrefil, a tak Tatran na první body nedosáhl.

Zápas dvou rozdílných poločasů rozhodly individuální chyby domácích hráčů. Avšak pro nestranného fanouška muselo být utkání velmi atraktivní. Kde taky jinde vidět 9 branek. K dalšímu zápasu zajíždí Tatran do Dolního Újezdu.

Branky: Prusák, Slezák, P. Němec, Šmehlík - Sommer 2, Thiel, L. Eliáš, Hradil. Rozhodčí: Šilar. Poločas: 1:5.
Mladějov: Paar - Kudyn, Lub. Seryn, Suchý, Prusák, Satler, Slezák, Paulus, Šmehlík, Kozák, P. Němec (R. Němec, M. Prosecký, Čabák).
Třebařov: Strnad - Hlubinka, Vais, Kytlica, Werner, Mottl, Hradil, J. Eliáš, Thiel, Sommer, L. Eliáš (Hutira, Vičar, Vystrčil).