Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Info ze zápasu

Sezona 2008/2009

TJ Tatran Mladějov - TJ Jaroměřice  4:3

K poslednímu utkání seznoy 2008/2009 přijely do Mladějova Jaroměřice a oběma celkům již "o nic" nešlo. Mladějov za jakéhokoliv výsledku zakončil soutěž na čtvrtém místě a Jaroměřice se dokázaly po nepodařeném podzimu famózně zvednout a před posledním zápasem již měly jistotu záchrany a v případě výhry se dokonce mohly posunout i na 7.místo v tabulce!

Zápas záčal zostra. První šanci utkání měl L.Seryn, který nabuzen gólem z trestného kopu v Sebranicích, postavil se k rozehrání stejné situace a jeho parádní střelu zastavila až spojnice tyče s břevnem. V 15.minutě se prodíral přes dva hráče ve vápně J.Satler, jeden z nich jej srazil k zemi a zákonitě se musela pískat penalta. K ní se při absenci distancovaného P.Němce postavil M.Suchý, ale jeho střelu k tyči vystihl hostující brankář a vyrazil ji na roh. A jak už to tak ve fotbale bývá, udeřilo na druhé straně. Ve 20.minutě se na zadní tyči dostal k hlavičce D.Švec, jeho tvrdou ránu ještě vyrazil V.Paar, ovšem jen na kopačky hostujícího kapitána, jenž nekompromisně otevřel skóre utkání 0:1. Začal se hrát fotbal nahoru dolů stím, že Jaroměřice bránili v osmi lidech před vápnem a Mladějov si s jejich hrou nevěděl rady. Navíc hosté vyráželi do nebezpečných brejků, které většinou dokázali zakončit nebo jejich snahu utl zvednutím praporku pomezní Knoll ml. Hráči Tatranu dobývali jaroměřickou tvrz marně, neujaly se šance Seryna, M.Suchého a ani trestňák P.Suchého. Navíc se hosté dokázali prosadit i podruhé. Po pěkné kombinační akci vlétl do otevřené mladějovské obrany D.Švec a střelou k tyči nedal V.Paarovi šanci 0:2.

Vstup do druhé půle zase vyšel Mladějovu. Trenér vyslal na hřiště v záměru vylepšit ofenzivu  R.Abrahama, který byl hned v 50.minutě tím mužem, který hlavičkou našel volného P.Proseckého a mladějovský sniper se dokázal nadvakrát prosadit 1:2. Záhy bylo srovnáno. Na půli hřiště vybojoval míč M.Kudyn, obešel jednoho protihráče, posunul míč J.Satlerovi a ten se parádní táhlou ránou k tyči z dvaceti metrů trefil poprvé v této sezoně 2:2. Poté Mladějov ještě přidal na obrátkách a hrálo se převážně na jednu bránu. Vyústěním tlaku byl opět penaltový faul, tentokráté na R.Šteffka. Záhy si míč na značku pokutového kopu postavil nejlepší střelec domácích P.Prosecký, ale i jeho střelu hostující brankář chytl! A zase se opakoval scénář z prvního poločasu., Mladějov nedal penaltu, zato Jaroměřice se radovaly z gólu. To dostal v 65.minutě vynikající pas za obranu D.Švec, udělal kličku brankáři a do prázdné brány strhl vedení opět na stranu hostí 2:3. Tatran ovšem ze své nátlakové hry neupustil a dál mačkal svého soupeře. Nejprve se R.Abraham dostal na úrovni penalty k odraženému míči, jenže přestřelil, poté se ke střele dostal M.Suchý, ale jeho střelu kryl brankář hostí. Vyrovnávajícího gólu se domácí dočkali až v 75.minutě. S chutí hrající R.Šteffek se ocitl na levé straně hřiště zcela volný a sám proti golmanovi si počínal, ač to byla jeho první soutěžní trefa do soupeřovy sítě, mazácky, když s přehledem poslal míč kolem padajícího brankáře do sítě 3:3. Již to vypadalo, že zápas skončí dělbou bodů, jenže proti byl střídající Mich.Prosecký. Ten se po centru R.Abrahama z trestného kopu dostal do zakončení a jeho gólovou trefu ještě dotlačil do sítě P.Prosecký 4:3! V závěru byl ještě vyloučen dobře chytající jaroměřický golman, jenž putoval pod sprchy po nemístných poznámkách na adresu hlavního rozhodčího.

Zápas byl oboustarně kvalitní, divácky velmi zajímavý a ten, kdo na sobotní utkání do Mladějova zavítal, jistě odjel spokojený(snad kromě jaroměřických). Sedm branek, dvě neproměněné penalty a jedna červená karta, to je součet utkání, které se muselo líbit.

Fakta – branky: P. Prosecký 2, Satler, Šteffek – D. Švec 2, Dračka. Rozhodčí: J. Pokorný (Ústí n. Orl.). ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý st., Šteffek, Marek, P. Suchý ml., Sekanina, Satler, Seryn, P. Prosecký (Abraham, Prusák, M. Prosecký).
TJ Jaroměřice: Jos. Valenta – M. Valenta, Jan Valenta, Tesař, Dračka, Vykydal, Mackerle, Švec, Gecl, Valášek, Jakab (J. Antošovský, Jedlička, Macháček).


FK Sebranice - TJ Tatran Mladějov  2:4

 Je to již pět let, co Mladějov hrál naposled na pěkném sebranickém trávníku. Tehdy suverénní domácí postupovali ze třetí třídy s jedinou porážkou v sezoně a Mladějovu tehdy uštědřili debakl 6:0. Oba celky na sebe opět narazili po čtyřech sezonách, tentokráté v Okresním přeboru a Mladějov na domácím hřišti v kvalitním utkání zvítězil 4:2.

Tatran přijel do Sebranic bez několika svých hráčů. Chyběli obránci J.Prusák a P.Suchý ml. Nedoléčený R.Abraham navíc usedl pouze na lavičce, kde byl připraven v případě potřeby naskočit i trenér Vl.Suchý. Ten tak musel rázně pozměnit sestavu a tak dva potencionální krajní záložníky R.Šteffka s R.Sekaninou poslal na kraje obrany a běhavé posty krajní zálohy okupovali nestárnoucí P.Suchý st. a F.Marek.

Zápas začal z obou stran opatrným fotbalem, který však trval pouhých 15 minut, neboť po vlažné čtvrthodince se zrodila první gólová šance. Z pětadvaceti metrů napřáhl hostující P.Němec a jeho dělovku vyrazil Jiráň konečky prstů na roh. O chvíli později se slibné pozice ve vápně dostal F.Marek, ale míč mu v rozhodující chvíli odskočil. Zahrozil také výborně technicky vyspělý domácí celek, jmenovitě Patočka, kterého vychytal V.Paar a následná dorážka J.Horníčka z deseti metrů mířila vysoko nad. Ve 30.minutě se zranil nejlepší sebranický střelec J.Betlach, který musel odstoupit kvůli svalovému zranění. Na druhé straně se ke gólové hlavičce dostal po rohovém kopu M.Suchý, avšak jeho hlavička skončila mimo tři tyče Jiráňovy svatyně. Paradoxně však vzápětí tentýž hráč chyboval v rozehrávce a před vápnem musel hasit situaci faulem P.Němec. Z následného trestného kopu našel přesným centrem nejlepší hráč domácích J.Horníček zcela volného kapitána Haupta a ten nedal V.Paarovi šanci 1:0. Ve 35.minutě se po přiťuknutí od Červa řítil sám na bránu střídající Hurych, před vápnem byl přistrčen P.Němcem a hlavní arbitr Šenkýř nekompromisně vytáhl kartu červené barvy a mladějovský kapitán tak musel předčasně pod sprchy. Pásku si na levou paži natáhl kolega ze zálohy "předseda" J.Satler. Sebranice tak mimo početní výhody měly možnost skórovat ještě z trestného kopu, nicméně J.Horníček minul bránu. Domácí diváci, kterých se během zápasu nakonec nashromáždilo kolem hřiště něco málo přes 200, si mohli zakřičet "gól" o pět minut později. Haupt poslal přihrávku za obranu na Patočku, ten trefil před sebou v ofsajdu stojícího Červa, od něhož se míč odrazil zpět  k sebranickému záložníkovi a ten zvýšil na 2:0. Do poločasu ještě mohli oslabení hosté snížit, avšak agilní F.Marek ve stoprocentní šanci minul.

Domácí vedli, navíc hráli narozdíl od soupeře v jedenácti, proto to vypadalo, že Mladějov už se bude snažit pouze bránit, aby nedostal podobný příděl jako před týdnem s Cerekvicí. Opak však byl skutečností a Mladějov i v deseti začal druhou půli velmi aktivně. Hned po pěti minutách se totiž k míči dostal skvělým presingem L.Seryn, vybídl k úniku P.Proseckého a ten s přehledem snížil střelou kolem brankáře 2:1. Od té chvíle převzaly otěže zápasu hosté. Domácí sice měli více ze hry, ovšem skvělá takticky propracovaná hra hostů, kteří nechali vepředu osamoceného šutéra P.Proseckého, nedovolovala sebranickým výrazněji se prosadit a když už se v 55.minutě do šance dostal J.Horníček, fantasticky mu na vápně pod nohy vlétl mladějovský "čaroděj" V.Paar.  V 60.minutě svedl P.Prosecký jeden z mnoha sprinterských soubojů s domácími obránci, rychlostně na něj "pochopitelně" nestačil Kárský a rozjeté mladějovské Pendolino stáhl k zemi. Nemohlo následovat nic jiného, než trest stejný jako v půli první. Kárský uviděl červenou kartu a taktéž se mohl jít občerstvit do stánku, kde se točilo poličské pivo, které však v sobotu v sebranicích hodně zhořklo! K následnému trestnému kopu z pětadvaceti metrů se navíc při absenci tradičních exekutorů postavil L.Seryn a krásnou táhlou střelou vyrovnal na 2:2. Poté se sice prosadil domácí kapitán Haupt, ale jeho hlavička, byť lízla tyč, mířila vedle a tutovka Hurycha vyzněla také naprázdno, jelikož domácí hráč příliš dlouho otálel se zakončením. Zákonitě musel přijít trest, neboť hosté hráli po taktické stránce opravdu skvěle a domácí si s jejich hrou a důrazným napadáním nevěděli rady. V 70.minutě si na rohový kop J.Satlera na zadní tyči naskočil malý vzrůstem, ne však výkony P.Prosecký a otočil vývoj utkání ve prospěch Tatranu 2:3. To už domácí fanoušci nevěřili vlastním očím a z jejich řad bylo slyšet "jak takový tým mohl prohrát doma s Cerekvicí 0:6?!" Poslední hřebíček do sebranické rakve zatloukl kdo jiný než P.Prosecký, jenž  si výtečně zpracoval dlouhý pas za obranu a nedal brankáři šanci 2:4.

Z obou stran se hrál velmi dobrý fotbal, odpovídající postavení obou celků v tabulce. Sebranice zřejmě svého soupeře v druhé půli podcenili, ale s takovou bojovností a nasazením, s jakou hráli mladějovští druhý poločas si určitě vítězství zasloužili. Ze sebranického celku nutno vyzvednout kapitána Haupta a především J.Horníčka, který si s hráči Tatranu místama dělal, co chtěl. Z mladějovského týmu nelze vyzdvihnout individualitu, ale tým jako celek, který i v deseti hráčích dokázal neuvěřitelně otočit téměř prohraný zápas. 

Fakta – branky: Haupt, Patočka – P. Prosecký 3, Seryn. Rozhodčí: Šenkýř (Mor. Třebová). ŽK: 2:2. ČK: 1:1. Diváci: 210. Poločas: 2:0.

Sokol Sebranice: Jiráň – Klusoň, Jireček, Radiměřský, Hospůdka, Kárský, J. Horníček, Haupt, Patočka, Betlach, Červ (Hurych (Lipavský).
Tatran Mladějov na Moravě: Paar – Kudyn, M. Suchý, Sekanina, Šteffek, P. Suchý, Satler, Seryn, Němec, P. Prosecký, Marek.

 

 TJ Tatran Mladějov - Slavoj Cerekvice 0:6

Výsledek hovoří za vše

 

TJ Horní Újezd - TJ Tatran Mladějov  1:4

Nedělní odpoledne v Újezdu bylo oblačné a hrací plochu postupně podmáčel vytrvalý, místy neuvěřitelně hustý déšť, který toálně "vymazal" čáry ohraničující velká vápna. Avšak trávník byl přesto v dobrém stavu. 

Mladějov, jenž minulý víkend dostal "nakládačku" v Radiměři, odcestoval do H.Újezdu téměř kompletní. Chyběl pouze F.Marek, který vedl své žákovské svěřence na mezinárodním turnaji v Nizozemsku. Ze třech hráčů laborujících s poraněnými koleny nastoupil pouze R.Abraham,naopak R.Sekanina s M.Proseckým zůstali pouze na lavičce.

Zápas začal za hustého deště oboustranně otevřenou hrou, která na prostorném hřišti oběma celkům umožňovala spoustu místa. Tatran od počátku svého soupeře přehrával v kombinaci. Na přihrávky hostí byla radost pohledět a po jedné z nich, kdy předstoper M.Suchý vyvezl míč za půlku soupeře a nezištnou přihrávkou mezi dvěma obránci vyslal pověstnou "ulici", na vápně zasekl R.Abraham a parádní technickou ránou do šibenice dostal Tatran do vedení 0:1. Zahrozili také domácí. Nejprve ve stoprocentní příležitosti vysoko přestřelil Chadima a poté Kárského výborně vychytal V.Paar. Ve 20.minutě se do šance z levé strany dostal "fotbalově nadržený" R.Abraham, ovšem brankář Hondl byl na místě a zněškodnil i střelu P.Němce z hranice velkého vápna o pět minut později. Územní převaha hostů byla patrná a v ochozech bylo slyšet převážně mladějovské příznivce. Ti si zatleskali opět ve 35.minutě. L.Seryn si dvakrát narazil s R.Abrahamem a dělovkou z velkého vápna málem přerazil břevno Hondlovy svatyně. V dalších šancích se poté ještě ocitli P.Prosecký po centru R.Šteffka a L.Seryn po přihrávce R.Abrahama, ale tyto situace stačila zblokovat hornoújezdská obrana v čele se zkušeným M.Neumeisterem. Promáčení hráči obou celků tak šli do kabin za stavu 0:1.

V druhé půli pokračovalo to, co bylo k vidění v půli první. Tatran hrál skvěle takticky a domácí se nedokázali výrazněji prosadit v útoku. V druhém gólu Mladějova měl prsty opět M.Suchý, jenž z trestného kopu posadil míč na hlavu P.Proseckého a ten hlavičkou přesně k tyči nedal Hodlovi šanci 0:2. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V 60.minutě se po pravé straně prodral Kusý, naservíroval míč před bránu, kde před dotírajícím Kárským nenechal R.Šteffek domácího střelce zakončit a ve skluzu poslal míč nechytatelně za záda vlastního brankáře 1:2. Po vstřelené brance domácí ožili a měli více ze hry, avšak rychlé kontry hostí byly smrtící. Navíc v 70.minutě zamířil pod sprchy domácí Faltys, jenž měl nemístné poznámky na výrok rozhodčího Hnáta a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Nejprve tak dvakrát unikli po pravé straně J.Prusák a R.Šteffek, ale po padesátimetrovém sprintu neměli již dost sil na zakončení. Následně se na druhé straně vytáhl V.Paar, který zneškodnil střely Chadimy a Kárského. Především proti střele Kárského, která mířila téměř do šibenice, předvedl famózní zákrok, kdy konečky prstů vytáhl míč na roh.  Poté udeřilo na druhé straně. Přetažený rohový kop P.Němce vrátil obloučkem do brány R.Abraham a na brankové čáře vyhrál hlavičkový souboj s obráncem Hájkem L.Seryn a dostal tím Mladějov opět do dvoubrankového vedení 1:3. V 80.minutě poslal trenér V.Suchý do hry svého bratra P.Suchého, jenž vystřídal svého syna P.Suchého mladšího a byl to právě on, který byl zbývajících 10 minut utkání nejnebezpečnější hráč na hřišti. Nejprve jen těsně nedosáhl na kolmou přihrávku od J.Satlera, pak vyškolil hornoújezdského beka, aby v 85.minutě v totožné situaci nádherným stříleným centrem našel naběhnutého P.Proseckého a mladějovský kanonýr hlavičkou "jak když kopne kůň" opět nedal brankáři žádnou šanci sáhnout si na míč 1:4. V závěru ještě R.Abraham po přiťuknutí od P.Proseckého zpoza vápna tvrdou ránou těsně přestřelil.

Vítězství pro Mladějov je plně zasloužené, hosté hráli výborně takticky a tentokráté se dokázali prosadit i gólově. Domácí předvedli pěknou otevřenou hru a i v deseti mužích byli minimálně vyrovnaným protivníkem.

Fakta – branky: Kárský – P.Prosecký 2, Seryn , Abraham.  Rozhodčí: Hnát (Svitavy). ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Diváci: 110. Poločas: 0:1.

TJ Horní Újezd: Hondl – Z. Beneš, Neumeister, Hájek, Kučera, Mach, Motyčka, Faltys, Chládek, Kárský, Chadima (Kusý).
Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, P. Suchý ml., M. Suchý, Prusák, Abraham, Satler, Seryn, P.Němec, Šteffek, P.Prosecký (P.Suchý st.).

 

 TJ Radiměř - TJ Tatran Mladějov  5:1

Tatran odcestoval do Radiměře bez R.Abrahama(obnovené zranění kolene) a P.Suchého st.(pracovní vytíženost).Michal Prosecký navíc po skvělém výkonu z minulého týdnu, kdy vychytal všechny kunčinské střelce, přicestoval kvůli problémům s kolenem pouze v roli maséra, ale do branky se opět postavila jednička V.Paar.

Zápas začal ledovou sprchou pro Mladějov. Hosté jakoby neslyšeli úvodní hvizd rozhodčího Šenkýře a ve čtvrté minutě to bylo 2:0! V první minutě se Radiměř prosadila hned z prvního přechodu půlící čáry. Po špatné ofsajdové pasti unikl domácí útočník Jachan obraně a chladnokrevně otevřel skóre utkání 1:0. Následně ve čtvrté minutě po rohovém kopu nikým nehlídaný Savočka "na zadní" vrátil míč hlavou před bránu a J.Trnečka již neměl složitou práci dostat míč do brány 2:0. Hosté začali hrát teprve od 20.minuty. To se ve vápně dral s míčem L.Seryn, byl sražen, avšak penalta se nepískala!V 25.minutě se zranil R.Sekanina a na hřiště musel jediný muž na lavičce hostí F.Marek. O pět minut později se dostal do samostatného úniku J.Satler, ale jeho pokus o přehození brankáře zmařil dobrým zákrokem P.Jedlička a zejména také dotírající obránce, jenž v pravou chvíli mladějovského záložníka přistrčil. Nadále ale také hořela hostující obrana. Nejprve nevyšel další pokus o ofsajd systém a domácí hráč postupoval sám na V.Paara, zakončoval ale tak, že lehkým obloučkem poslal míč přímo do náruče mladějovského golmana. Pak se excelentně obtočil J.Karlík kolem M.Kudyna a svoje sólo proměnil v další branku Radiměře 3:0. Tatran se i přes alarmující skóre stále tlačil hodně dopředu. V 30.minutě zasekl na vápně P.Prosecký, jeho střela skončila vedle a vzápětí prošel středem J.Satler, ve vápně zahrál na housle domácímu stoperovi, jenž hráče s číslem 8 podťal a tentokráté se penalta již pískat musela! K ní se postavil P.Němec a ač jindy neomylný, tentokráté jeho střela nemýřila ani mezi tyče Jedličkovi brány! Těsně před koncem ještě unikl "mladějovský Karlík" P.Prosecký, dva metry před vápnem byl sám před domácí bránou sražen. Rozhodčí Šenkýř sice odpískal faul a udělil domácímu hráči žlutou kartu, ovšem kterýkoliv jiný jeho kolega by neváhal vytáhnout "žolíka" barvy červené. Nic na tom ale nemění, že Tatran měl v 40.minutě velmi slibnou příležitost opět snížit. Pěkná střela přes zeď v podání P.Němce ovšem šla těsně nad břevno. V samotném závěru ještě P.Němec vyslal "uličkou" do úniku R.Šteffka, který ovšem nezvládl zpracování a míč tak odevzdal domácímu brankáři. Poločasové skóre tak hovořilo jasně pro domácí 3:0.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první - hostující Mladějov svého soupeře přehrával, měl územní převahu a domácí Radiměř hrála převážně na brejky směřované na rychlonohého J.Karlíka. Ihned v 50.minutě se z levé strany řítil sám na domácí bránu P.Němec po pase M.Suchého, ale ve snaze obstřelit P.Jedličku, vysoko přestřelil. V šanci se ocitl i agilní L.Seryn, jenž si před vápnem přehodil míč z levé na pravou, ale jeho střela mířila nad. Domácí dále bránili v devíti lidech a na hrotu pendloval osamocený Karlík. Po jednom z brejků unikl od půle hřiště právě radiměřský expres J.Karlík, vychutnal si brankáře V.Paara kličkou na pravou stranu a do prázdné branky zvýšil již na 4:0. Po chvíli v totožné situaci unikal V.Bubela, jenž však měl "zařazen" nižší rychlostní stupeň než spoluhráč Karlík, atak situaci stačil hasit skvěle načasovaným skluzem J.Prusák. V 60.minutě se po ose M.Suchý - J.Satler, dostal k míči L.Seryn, ten ještě vyšperkoval situaci na lépe postaveného P.Němce, ale mladějovský kapitán jako by neměl "nabito ostrými" a ve skluzu se opět netrefil mezi tyče Jedličkovy brány. Střeleckou smůlu protrhl hostující hráč s číslem 10 až o deset minut později, když se tři metry za vápnem po přiťuknutí od L.Seryna opřel do míče a parádně snížil na 4:1. To však byla slabá náplast na rozbolavělá srdce dvou tuctů mladějovských příznivců, neboť v 80.minutě opět J.Karlík přeloboval V.Paara a završil tak svůj čistý hattrick 5:1. Hosté dohrávali již "v křeči" a za zmínku stojí už jen teč P.Proseckého, který mírně změnil směr míče, po střele M.Suchého.

Tři body pro domácí celek jsou zasloužené, výsledek 5:1 pro hosty krutý. Radiměř ovšem dala mladějovským lekci z produktivity a pokud hráči Tatranu z pěti stoprocentních šancí nedokáží vstřelit ani jeden gól a navíc nepromění ani penaltu, potom nemohou pomýšlet na vítězství.

Fakta – branky: Karlík 3, Jachan, J. Trnečka – Němec. Rozhodčí: Šenkýř (Moravská Třebová). ŽK: 3:2. Diváci: 170.

TJ Radiměř: Jedlička – Bubela, Satrapa, Olšer, Mauer, J. Trnečka, Jachan, Savočka, T. Trnečka, Dlábek, Karlík (Peterka, Kudláček, Doubek).
Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Sekanina, Satler, Němec, Seryn, Prosecký, Šteffek, Prusák (Marek).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Kunčina  3:0

Derby zápas s Kunčinou sledovalo v Mladějově početné publikum(120) a bylo se na co dívat. Za ideálního fotbalového počasí, vůně opékaných makrel a na skvělém trávníku, který těsně před zápasem skrápěla jemná sprška květnového deštíku, se hrál slušný fotbal s šancemi na obou stranách. Kunčina, hrající o sestup, potřebovala na mladějovské půdě bodovat a mladějovští naopak chtěli soupeři oplatit podzimní porážku 2:3.

Tatran začal zápas s několika změnami v sestavě - R.Abraham po zranění zkoušel, co mu nateklé koleno dovolí(vydržel nakonec celé utkání) a do brány se postavila místo chybějícího V.Paara brankářská dvojka M.Prosecký a svoji šanci probojovat se do základní sestavy chytil rázně za pačesy.

Začátek utkání byl z obou stran nepřesný, do první šance se dostal v 15.minutě R.Abraham, jehož střelu z trestného kopu však srazila zeď. Hosté zahrozili střelami Brychty a Spálenského, které však bez potíží pochytal M.Prosecký. Na druhé straně se dostal do šance P.Prosecký, ale jeho střelu z velkého úhlu zblokoval obránce Pešava. Domácí sniper se dočkal ve 30.minutě. K odraženému míči se pět metrů za vápnem dostal J.Satler, nádherným obloučkem přes obranu jej vyslal za kunčinské zadáky a P.Prosecký netradičně pravou nohou propálil hostujícího brankáře 1:0. Poté se ke střele z pětadvaceti metrů odhodlal J.Spálenský a domácí golman musel vytáhnout ze svého arsenalu parádní zákrok, jímž vyrazil balon na roh. Chvíle mladějovské dvojky však teprve měly přijít. Do konce poločasu se již hrálo jen mezi šestnáctkami, atak se do kabin šlo za stavu 1:0.

 I přes vedení dostali domácí hráči v kabině od svého trenéra pořádnou "čočku", jelikož V.Suchý nebyl spokojen s předvedenou hrou. Mladějovští zabrali a bylo to znát i na jejich hře, když předváděli pohledné akce a vyšperkovali je i dvěma góly. Ovšem také Kunčina přidala a v 55.minutě mohla vyrovnat, to by ovšem nesměl stát v brance domácích M.Prosecký, ten během pěti minut zlikvidoval dva úniky kunčinských a přidal i vynikající zákrok proti střele Stupky, ten se po nahrávce Spálenského ocitl sám na penaltě, ale jeho přízemní střelu reflexivně vykopl domácí strážce svatyně. V důležitých situacích tak mladějovská dvojka svůj tým podržela a spoluhráči jí za to náležitě poděkovali. V 70.minutě se po P.Proseckého střele dostal k odraženému míči L.Seryn, vrátil jej zpět na P.Proseckého a ten sám proti hostujícímu brankáři nezaváhal a zvýšil na 2:0. Hosté se sice dožadovali odpískání ofsajdu, ale i z videozáznamu je patrné, že u pomezní čáry se zapomněl V.Štrajt. Následně ukázal divákům další fantastický zákrok M.Prosecký, jenž se po gólové střele J.Spálenského z trestného kopu musel hodně natahovat. Postupně se do hry dostali všichni mladějovští náhradníci a byli to právě dva z nich, kteří byli u zrodu třetí gólové akce. F.Marek rychle rozehrál aut na P.Němce, ten poslal "na výlet" J.Prusáka, který ač tvrdě atakován, našel volného P.Proseckého, jenž se v situacích, kdy je sám před brankářem, nemýlí a svým třetím gólem v zápase zakončil své skvělé gólové představení 3:0. V závěru utkání ještě mohl poslední hřebíček do kunčinské rakve zatlouct P.Němec, jenž společně s P.Suchým st. rozebral soupeřovu obranu jako domeček z karet, ale jeho střelu téměř z malého vápna zlikvidoval golman Švestka. 

Před pěknou diváckou kulisou Tatran dokázal zlepšenou formu z posledních utkání a další kolo jede na hřiště Radiměře, která je taktéž namočená v zajímavém boji o sestup. Ze zápasu je nutno vyzdvihnout střelce tří branek P.Proseckého a samozřejmě čaroděje v domácí brance M.Proseckého, na straně druhé nejvíce vynikali J.Brychta a J.Spálenský.

Fakta – branky: P. Prosecký 3. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý ml., R. Sekanina, Šteffek, Abraham, Satler, P. Prosecký, Seryn, Němec (P. Suchý st., Prusák, Marek).
Sokol Kunčina: Švestka – Pešava, Klíma, M. Slezák, Kubík, Brychta, Štrajt, Kytlica, Tlustoš, L. Slezák, J. Spálenský (I. Stupka, Šmehlík, Frič).

 

 Sokol Březová n/S - TJ Tatran Mladějov  2:2

K dlouho očekávanému zápasu odcestoval Mladějov bez svého špílmachra R.Abrahama, jemuž nateklé koleno nedovolilo start v utkání. Březovští, kteří měli v nohách středeční zápas poháru ČMFS, ve kterém po nerozhodném stavu postoupili na penalty, se potýkají také s marodkou a chyběl především kanonýr Bárta. Hráči Tatranu nastoupili bez respektu, vědomi si toho, že právě oni to byli, kteří jako jediní dokázali Březovou pořádně potrápit v podzimní části sezony a pochopitelně chtěli být první, kdo vyhraje na půdě jasného favorita soutěže.

Tatran začal v defenzivním složení a vyčkával, jak se domácí "hvězdy" uvedou. Již od začátku bylo vidět, kteří že hráči jsou tahouny Březové...Vynikali především Růžička a Vorlický, jenž svým pohybem, technikou a rychlostí je viditelně na vysoké úrovni. Byli to ale právě hráči mladějovského Tatranu, kteří po patnácti minutách udeřili! Na půli hřiště obešel dva hráče P.Prosecký, přihrávkou " do ulice" vyslal do úniku za obranu L.Seryna, ten se prohnal kolem obránců jako uragán a sám proti Ehrenbergerovi vystřelil, jeho střela se odrazila od tyče na malé vápno, odkud míč uklidil do sítě pohotový P.Prosecký. Rána z čistého nebe a Mladějov zaskočil jak domácí hráče, tak i početnou návštěvu diváků(250).  Odpověd na sebe však nenechala dlouho čekat. Ve 25.minutě vnikl do vápna individuálně Růžička a křížnou střelou vyrovnal na 1:1.  Poté se domácím zranil obránce Klein, jenž musel střídat kvůli svalovému zranění. Mladějov mohl jít poté opět do vedení. P.Němec vyslal kolmici na rozběhnutého P.Proseckého, ten na míč dosáhl těsně před golmanem, ale jeho "píchnutí" domácí brankář vyrazil. Těžko říci, jak by situace dopadla, kdyby hráč s číslem 2 volil místo střely kličku brankáři. Dokonalý obrat výsledku zařídila nejnebezpečnější dvojice březovských. V 35.minutě Vorlický utekl po levé straně, obtočil se kolem R.Šteffka, jenž to přehnal s důrazem a rukama stáhl domácího střelce ve vápně. Rozhodčí P.Dvořák ani chvíli neváhal a odpískal pokutový kop. K němu se postavil Růžička a s přehledem proměnil 2:1. Hráči Tatranu však stále dobře napadali, hráli důrazně a na jejich nasazení byla vidět chuť s výsledkem něco udělat a k údivu všech začali domácí borce přehrávat! Do konce poločasu si hosté vytvořili několik slibných šancí, z nichž největší přišla ve 40.minutě. Bojovník L.Seryn u rohového praporku přehodil míč přes dva obránce na ve vápně stojícího J.Satlera, ten ještě posunul míč na lépe postaveného P.Němce, jehož tvrdá rána však mířila těsně nad. V závěru to byl opět mladějovský kapitán, jehož střelu zpoza vápna po přiťuknutí od R.Sekaniny tentokráté kryl domácí brankář Ehrenberger. Na to, co v závěru prvního poločasu hosté z Mladějova na březovském trávníku předváděli, když měli několik šancí a vytvořili si tlak, v Březové nejsou zvyklí. To však ještě nikdo z přihlížejících nevěděl, že to byl jen slabý odvar toho, co mladějovští předvedou v části druhé.

V druhé půli se začalo zostra, po několika závarech před Paarovou brankou málem z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Po standartní situaci březovských, kdy míč stáhl ze vzduchu do svých rukou V.Paar, hostující brankář zrychlil rozehru, třicetimetrovým výhozem vyslal do úniku P.Němce, ten ustál zákeřný zákrok zezadu na půlce, prošel celým hřištěm, před vápnem obešel dva obránce jako by to byli tréninkoví panáci ovšem jeho střela levačkou z patnácti metrů mířila nad. Od té doby březovští vyklidili pole a bránili se ustavičnému tlaku hostí. Navíc se domácím zranil jejich nejlepší hráč Vorlický, jehož však i přes hráčovo přání vystřídat nechal březovský trenér dalších 15 minut "kulhat" po hřišti. V 65.minutě se do zakončení dostal dravý J.Satler první střelu z vápna mu zblokovala obrana, druhou pak chytil domácí strážce svatyně. Z velkého tlaku se vyrovnání dočkali hosté málem v 70.minutě. Krásný centr za obranu vyslal P.Suchý ml., ve vápně si míč zpracoval na prsa štírek P.Prosecký a ač tísněn obráncem, dokázal ještě bodlem zakončit, ovšem jen do náruče dobře stojícího Ehrenbergera. Z ojedinělé šance pak zahrozili domácí. Přetažený centr na zadní tyč podél brankové čáry však hlavou netrefil ani jeden ze dvou dobíhajících hráčů. Hosté se dočkali branky v 80.minutě. Odražený míč získal 30 metrů od domácí brány P.Suchý ml., zatáhl jej po levé straně a od pomezní čáry poslal na bránu razantní "polostřelu polocentr" a jeho rána skončila přesně v šibenici Ehrenbergerovi brány. Střela byla tak dokonalá, že se míč ještě před přechodem brankové čáry odrazil od tyče 2:2. Závěr zápasu se již dohrával z obou stran nakopávanými balony a stav zápasu zůstal již nezměněn.

Mladějov předvedl jeden z nejlepších výkonů v sezoně a nebýt smůly při zakončení, mohl být první celkem, který nabitý březovský kádr porazí. Březová zřejmě doplatila na úzký kádr a několik zranění, po nichž není schopná střídající hráče vyměnit za adekvátní náhradu. Nutno podotknout, že domácí měli v nohách těžký zápas s Dobříkovem.

 

Fakta – branky: Růžička 2 – Prosecký, P. Suchý ml. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 4:3. Diváci: 250. Poločas: 2:1.

Sokol Březová: Ehrenberger – Prudil, Klein, Kučera, Lebeda, Růžička, Deutsch, D. Jež, Rada, Ondroušek, J. Vorlický (Ryšavý, Schmachtel).
Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, M. Suchý, R. Sekanina, P. Suchý ml., Marek, Satler, Šteffek, P. Prosecký, Němec, Seryn (P. Sekanina, Prusák, P. Suchý st.).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Kamenná Horka  4:2

 K odehrání devatenáctého kola OPS přijela do Mladějova Kamenná Horka, která v posledním měření sil nad Tatranem doma zvítězila 2:1 a doposud s ním neprohrála. Jenže musela přijet s respektem, jelikož "mladějovskou tvrz" v tomto ročníku dobyla pouze se štěstím nadupaná Březová, která tu zvítězila téměř před rokem (9.5.2008).

Mladějovu chyběl zraněný nejlepší střelec P.Prosecký a "nezvěstný" J.Prusák.

Utkání začalo oboustranným oťukáváním a vyčkáváním, co oba soupeři dovolí, především K.Horka hrála zataženě, nenapadala obránce a dlouho čekala, co soupeř předvede. Domácí se tlačili dopředu a výborně kombinovali již od zadních řad. V první šanci zápasu se ocitl R.Sekanina, jehož střílený centr proplachtil vápnem a skončil jen těsně vedle brány. V 15.minutě unikl středem hřiště R.Abraham, geniálně načasovaným pasem vyslal do úniku po levé straně P.Němce a ten naservíroval lahůdkovou přihrávku na penaltu ve skvělé formě hrajícímu L.Serynovi, jenž střelou přes padajícího brankáře Fadrného otevřel skóre zápasu 1:0. Hosté jako opaření nevěděli si rady se skvělou kombinační hrou svého soupeře a dopředu moc neukázali. Jejich útočnou fázi také jistě oslabilo brzké střídání forvarda Škávy, který střídal již po pěti minutách kvůli zranění nohy. Gólové parametry měla pouze střela Opršala z 25.minuty, kterou však po zblokování V.Paara na brankové čáře uklidil na roh M.Kudyn a skvělým zákrokem tak dokázal, že v případě absence mladějovské jedničky je připraven postavit se mezi tyče. Ve 30.minutě to bylo již 2:0. P.Němec prošel středem hřiště, narazil si s L.Serynem, 2 metry za vápnem zamotal obránce a "slabší" levou nohou parádně vymetl šibenici Fadrného branky 2:0. Domácí hráči i diváci byli na koni. V 35.minutě postupoval proti hostující obraně opět mladějovský kapitán P.Němec, byl sražen zezadu a pískal se volný přímý kop. Tradiční mladějovský exekutor těchto situací R.Abraham vyhodnotil situaci a přenechal rozehrání standartní situace P.Němcovi, který obstřelil zeď a zvýšil již na 3:0. Famózní první poločas domácích zakončil střelou z vápna R.Abraham, ale golman si s ní poradil.

O poločasové přestávce lítaly z hostující kabiny z úst trenéra hodně ostrá slova, kterými dával najevo svoji nespokojenost a posléze se snažil hráče namotivovat k lepšímu výkonu.

Nástup do druhé půle se domácím vůbec nepovedl. Opět jako by se nechali uspat třígólovým vedením, přestali hrát aktivně, vytratila se kombinace po zemi a hráči přestali napadat. Hosté toho také patřičně využili. V 55.minutě napřáhl z dvaceti metrů Mach a jeho střela byla tak dokonalá, že se do sítě odrazil míč ještě od břevna 3:1. Poté na druhé straně vypálil z voleje z pětatřiceti metrů M.Kudyn a s jeho dělovkou měl Fadrný značné potíže, nicméně ji nadvakrát zneškodnil. Chvilkové zazáření si mladějovský stoper pokazil o pět minut později. Na půlce váhal s rozehrávkou, při kličce Dokoupilovi upadl a ten postupoval sám na V.Paara, kterého chladnokrevně prostřelil 3:2. Vyústěním kiksu byl přesun M.Kudyna do útoku, kde se vyměnil s R.Abrahamem. V 65.minutě se v Mladějově poprvé červenalo. Unikajícího Opršala zastavil na půlce P.Suchý ml. a po druhé žluté kartě musel do sprch. V oslabení domácí dlouho nehráli, jelikož druhou žlutou za protesty viděl i hráč Kamenné Horky. Možný zvrat v utkání a vyrovnání hostů rázně utnul v 70.minutě svým druhým gólem v zápase L.Seryn. Ten dostal nadýchaný dlouhý centr od R.Šteffka a krásnou střelou z voleje dostal Tatran opět do dvoubrankového vedení 4:2. Domáci diváci se radovali opět za minutu, to se agilní L.Seryn uvolnil u postranní čáry, odcentroval míč na malé vápno, kde jej nadvakrát dopravil do brány M.Kudyn. Radost však byla zbytečná, jelikož pomezní rozhodčí odmával autové vhazování a hlavní arbitr ho po chvíli také odpískal. Do konce zápasu se již oba celky neprosadili, atak domácí zůstali na jaře doma neporaženi.

Zápas Mladějova opět nabídl překrásné branky a diváci, kteří navštívili poslední zápasy Tatranu, musejí být fotbalem a především pak zbůsobem zakončování unešeni. V nadcházejícím utkání však to Tatran bude mít sakra těžké, jelikož zajíždí na hřiště suverénní Březové a borci kolem kanonýra Vorlického zatím doma vždy nadělovali.

Fakta – branky: L.Seryn a P.Němec 2 – Mach, Dokoupil. Rozhodčí: Hnát (Svitavy). ŽK: 2:4. ČK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0.

Tatran Mladějov: Paar – R. Sekanina, Kudyn, P. Suchý ml., M. Suchý, Šteffek, P. Němec, Satler, Marek, Seryn, R. Abraham (P. Suchý st.).
Sokol Kam. Horka: Fadrný – Tesař, Lustyk, Mach, Weber, Opršál, Dokoupil, Škáva, Benc, Bubela, Lelek (Chaloupka, Nedoma).

 Pokřik

 

Sokol Dlouhá Loučka - TJ Tatran Mladějov  1:2

V dohrávaném zápase 14.kola, které bylo odloženo kvůli nezpůsobilému terénu, se střetly týmy, jenž v předešlém kole neuhráli ani bod. Především Dl.Loučka chtěla jistě napravit domácí nezdar s posledními Jaroměřicemi a v druhém domácím utkání po sobě konečně naplno bodovat, jelikož její situace v tabulce se stále více komplikuje a velmi důležitý pro ni bude sobotní zápas s Radiměří.

Tatran přijel do Dlóhé Lóčky bez hlavního trenéra, který byl pracovně vytížen, ale instrukce o taktice a sestavě samozřejmě byly předány do rukou asistenta a vedoucího mužstva. Důkladně promyšlená sestava zkonzultována ještě "radou starších" s sebou nesla několik změn především v záložní řadě, avšak opět se ukázalo, že tah mladějovského kouče byl precizní.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Šenkýře se hrálo útočné utkání a otěže zápasu vzal na své kopačky hostující Tatran. Ten hrál pohledný kombinační fotbal, který se musel hrstce fanoušků, kteří se přijeli podívat na dohrávku, líbit. Domácí hráči zaostávali za svými soupeři především v rychlosti a přesnosti, avšak dlouho se dokázali bránit. První "gólovou" střelu vyslal v 15.minutě R.Abraham, jenž z osmnácti metrů po hezké kombinaci orazítkoval břevno Čechalovy brány. O pět minut později si po mladějovském ťukesu na jeden dotek vyměnil míč před vápnem P.Němec s J.Satlerem a prvně jmenovaný se vřítil do vápna, kde se ocitl sám před domácím golmanem, ale jeho střela skončila nad. V 25.minutě zahrozili také domácí, jejichž výpady do skvěle hrající mladějovské obrany byly spíše sporadické, ale domácí útočník Kralovič zakončoval velmi nepřesně. Ve 30.minutě hosté již obranný val soupeře prorazili, když se R.Sekanina trefil po přiťuknutí od M.Suchého takřka z pětadvaceti metrů! Jeho pověstná pumelice skončila přesně v pravém horním rohu Čechalovy svatyně - opravdu mistrovské dílo 0:1! To hosty samozřejmě nakoplo a valili na domácí bránu útok za útokem. Po jednom z nich se prosmýkl do vápna P.Němec, obešel obránce M.Geršla, který ho jasným faulem poslal k zemi - penalta se nepochopitelně nepískala! Tak to hosté zkusili v tomto zápase již osvědčenou metodou a to ránou z dálky. Z dvaceti metrů napřáhl stoper Michal"Puyol"Kudyn a po jeho střele, která byla tečována obráncem, zazvonila tentokráté levá tyč za zády domácího brankáře. Domácí toho ze svého fotbalového umění v první půli mnoho neukázali a museli se usilovně bránit mohutnému tlaku mladějovského válce.

O poločasové přestávce však jako by domácí trenér své hráče polil živou vodou, ti ožili a hned byli na hřišti vidět akce od obou celků. Domácí hrozili především ze standartních situací, po jedné z nich musel V.Paar proti střele Straky vytáhnout z rukávu výborný zákrok. A hostující goalkeeper vyřešil také několik nebezpečných dlouhých autů soupeře, po kterých vždy vznikaly závary ve vápně. Od 55. do 65.minuty jako by se obrany předháněli v tom, která častěji chytne do své ofsajdové pasti soupeřovy útočníky. Během deseti minut odpískal halvní rozhodčí snad 8 postavení mimo hru a hra tak byla hodně kouskovaná. Nutno dodat, že obě obrany tyto situace řešili výtečně! V 70.minutě však již utekl "spící snajpr" P.Prosecký, poslal centr na zadní tyč přes vyběhnutého domácího golmana na svého spoluhráče z útoku L.Seryna a ten nádhernou rybičkou, kdy visel ve vzduchu snad 2 vteřiny, rozvlnil síť 0:2. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, o 5 minut později utekl po levé straně hostující obrany Kralovič a milimetrovým centrem našel zcela volného R.Koláře, jenž do prázdné brány snížil na 1:2.To už domácí hráli vabank a soustředili se hlavně na útok, čímž umožňovali hráčům Tatranu rychlé brejky do otevřené obrany. Po jednom z nich zabalil míč na půlce P.Němec, obešel tři hráče domácích a jeho průnik zastavil až Čechal, jenž jeho střelu bravurně vyrazil a zlikvidoval i následnou dorážku J.Satlera. Z následného protiútoku málem přišel trest. Po centru J.Koláře se na zadní tyči odrazil míč od M.Geršla směrem do brány, kde ho však na čáře pohotově zastavil výborně chytající V.Paar. V závěru mohl ještě  vyrovnat hrající trenér M.Blecha, ten však mířil těsně vedle.

Čtvrteční utkání se tak muselo přítomným líbit. Bylo plné emocí, nasazení, gólových příležitostí a padly v něm tři překrásné branky! Co dodat? Snad jen popřát Dlouhé Loučce hodně štěstí a úspěšný boj o záchranu.

 Fakta – branky: R. Kolář – Seryn, R. Sekanina. Rozhodčí: Šenkýř (M. Třebová). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Sokol

 Dl. Loučka: Čechal – Hank, D. Blecha, Jochec, Straka, R. Kolář, Geršl, J. Kolář, Kralovič, Gregor, Flieger (M. Blecha).

Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý ml., R. Sekanina, Abraham, Satler, Šteffek, Prosecký, Němec, Seryn (Marek, P. Suchý st.).

 

Sokol Janov - Tatran Mladějov  2:1

Před slušnou návštěvou a pěkném hřišti se v Janově utkaly dva vyrovnané celky, které od sebe v tabulce dělily pouhé tři body. Tradičně vyhecovaný souboj řídil rozhodčí Elčkner.

Mladějov přijel zdaleka ne kompletní a opět bez své brankářské jedničky V.Paara. Mezi tyče se tak postavil již třetí muž, který na jaře chránil mladějovskou svatyni. Po V.Paarovi a M.Kudynovi se tentokráté do golmanského oblékla mladějovská "dvojka" Michal Prosecký, který po delší pauze zaviněné zraněním sehrál svůj první soutěžní zápas v tomto ročníku. 

Zápas začal zostra a ihned od začátku byl vyhecovaný a plný emocí. Staral se o to především hlavní rozhodčí Elčkner, který rozdával kartu za kartou a k údivu všech pouze hráčům Tatranu. Jeho výkon se zlepšil až ve druhé půli, kdy začal pískat objektivně a trestal i hráče domácích.  Dlouho se hrál bojovný zápas bez vyložených šancí na obou stranách. Do první se vřítili domácí, když na půlce chyboval stoper M.Kudyn a janovský hráč běžel sám na brankáře M.Proseckého. Skvěle však hasil R.Šteffek, který domácího hráče doběhl a vytlačil do nególové pozice na kraji velkého vápna. Hosté zahrozili J.Satlerem, jehož střela levačkou z pětadvaceti metrů skončila těsně nad. Chvíle vzruchu hostujícímu brankáři přinesla 20.minuta, kdy dlouhý nákop na bránu z třiceti metrů musel vytáhnout "tygřím skokem" na roh. Hrozili i hosté, svoji rychlost všem ukázal P.Prosecký, který unikl z levé strany a jeho křížná střela jen tak tak minula tyč. O pět minut později to byl zase mladějovský rychlík, který postupoval bok po boku se svým kolegou z útoku L.Serynem na jediného obránce, ovšem místo samostatného úniku volil nahrávku na L.Seryna, který dle domácího pomezního stál v jasném ofsajdu! A jak už to tak bývá, branka padla na druhé straně.V 35.minutě z pravé strany odcentroval domácí hráč přes dva hráče Mladějova na přední tyč, kde jej hlavou do sítě poslal domácí kapitán Novotný 1:0.

Druhá půle začala jak je již v mladějovské sestavě zvykem přeskupením jednotlivých postů a opětovné míchání se sestavou a změny asi opět napomohly zlepšené hře. Tatran měl celou půlku velký tlak a čekalo se jen na to, kdy to tam padne. V několika šancích se ocitl R.Abraham, v síti neskončila rána J.Satlera a největší neproměněnou šanci měl P.Němec. Ten si před vápnem vyměnil míč se svým spoluhráčem, R.Abraham vyslal geniální pas za obranu, ale P.Němec situaci uspěchal a zprvní mířil levačkou vedle. Domácí hrozili rychlými brejky, které většinou končili závarem před Proseckého bránou. Jedenkrát dokonce M.Kudyn vykopával míč z brankové čáry, ale přesto se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Janovský pravý obránce L.Zvěřina odcentroval v 60.minutě od lajny míč do vápna, ketrý doplachtil až na zadní tyč a zapadl do brány 2:0. To Mladějov nepoložilo, naopak dokázal ještě přidat a odměnou mu byl vyrovnávající gól. Po pěti minutách od janovského zvýšení na 2:0 kopal volný přímý kop z poloviny hřiště P.Suchý ml., dlouhým nákopem jej poslal do pokutového území soupeře, kde nejvýše vyskočil R.Abraham a hlavou do protipohybu brankáře snížil na 2:1. Mladějovští zdaleka nemuseli odjet bez bodu. V 80.minutě vstřelil vyrovnávající branku P.Prosecký, ovšem ta mu nebyla uznána pro údajné postavení mimo hru, ale rozhodčí nejspíš ani nechtěl vidět předešlý faul na vápně na R.Abrahama! Poslední šanci na vyrovnání měl v 85.minutě M.Suchý, kterému na vápno nabil R.Abraham, ale jeho technická střela mířila nad.

Zápasu by spíše slušela remíza, ale nakonec byli domácí o gól šťastnější a dotáhli se v tabulce bodově na svého soupeře. Tatranu tak nezbývá, než zkusit bodovat na hřišti sestupem ohrožené Dl.Loučky, kam odjíždí ve čtvrtek 30.4. k dohrávce 14.kola.

Fakta – branky: Novotný, L. Zvěřina – Abraham. Rozhodčí: Elčkner (Čistá). ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Sokol Janov: Beránek – Záleský, L. Zvěřina, Šváb, Mich. Wejda, Johan, Klejch, A. Zvěřina, V. Wejda, Bureš, Novotný (Mir. Wejda, Hájek, Vašinka).

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M.Suchý, P. Suchý st., Šteffek, Abraham, Satler, Seryn, Němec, P. Suchý ml., Prosecký (R.Sekanina).

 

 Tatran Mladějov - Sokol Bystré  6:3

Sobotní odpoledne v Mladějově nabídlo příznivcům fotbalu skvělou podívanou okořeněnou devíti brankami. Na takový počet branek se chodí již několik sezon jedině do Mladějova, kde domácí tradičně hýří ofenzivou. Navíc hráčům přálo i počasí (18°C, polojasno, mírný vítr) a samozřejmě znamenitý mladějovský trávník, napomohl oboum týmům ke kvalitní hře.

Trenér V.Suchý měl k dispozici téměř kompletní kádr, chyběl pouze J.Prusák, uzdravil se golman V.Paar, atak domácí kouč mohl postavit ty nejlepší, kteří momentálně oblékají mladějovský dres. Hosté z Bystrého při odjezdu do Mladějova zapomněli k dresům přibalit trenýrky, domácí tak neváhali se zapůjčením (samozřejmě za tekutou kompenzaci) jedné sady trenek.

Dle očekávání Tatran na hosty vlétl ihned od začátku a už ve druhé minutě utkání se zrodila nejhezčí akce zápasu. Trojice Abraham-Němec-Satler si vyměnila míč na jeden dotek, posledně jmenovaný z první našel na vápně L.Seryna a ten dělovkou k tyči otevřel střelecké hody 1:0. Domácí válec byl prvních 15 minut k nezadržení, už v 9.minutě poslal z vápna R.Abraham střelu jen těsně nad a v 11.minutě se k zakončení po rohovém kopu dostal P.Suchý ml.,první střelu mu zblokoval obránce, avšak jarní posila Mladějova se důrazně dostala k odraženému míči a střelou pod víko si připsala již druhou branku ve třech utkáních 2:0. Po této brance však jakoby domácí opustili hřiště. Nedůrazem a lehkovážností přenechali soupeři otěže zápasu. Ve 20.minutě se u postranní čáry prosmýkl mezi čtyřmi(!) hráči nejnebezpečnější hráč hostů J.Mužík a chytrou střelou obstřelil V.Paara 2:1. A ve 35.minutě už bylo srovnáno. Opět po nedůrazu obrany se uvolnil kdo jiný než J.Mužík a opět se nemýlil 2:2. Hattrick mohl bysterský kanonýr završit ve 40.minutě. Po nedorozumnění obrany se před V.Paara vřítil jako tank, po kličce brankáři již zakončoval do odkryté brány, kde však na čáře na poslední chvíli odkopával do bezpečí stoper M.Kudyn. Nutno vyzdvihnout brankáře Paara, který ještě tygřím skokem a konečky prstů stihl Mužíkovi střelu zblokovat. Domácím vyšel nástup do utkání a do 15.minuty doominovali, hostům pak patřil zbytek poločasu. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Kvůli "odchozeným" třiceti minutám sáhl trenér V.Suchý ke změnám v sestavě. Útočné duo Seryn-Prosecký poslal do zálohy, dopředu pak vysunul Abrahama s Němcem. V 53.minutě strhl vedení na stranu domácích z trestného kopu M.Suchý. Z dvaceti metrů napřáhl a skrz zeď poslal míč přesně k tyči Netrvalo tak dlouho, aby se gólově prosadil i druhý z dvojce nováčků v mladějovském dresu. Dle spoluhráčů se mu však premiérový gól značně prodraží. A opět vládlo na hřišti jen jedno mužstvo - mladějovský Tatran! O čtyři minuty později se míč po ose Abraham-Prosecký dostal až k L.Serynovi, který vyškolil obránce a střelou z voleje svojí "slabší" levou nohou nádherně vymetl šibenici Junkovi branky 4:2. A zase se ukázala vysoká trenérská vyspělost domácího kouče, který již po pěti minutách druhé půle opět vyměnil Abrahama se Serynem, na kterém byla znát hladovost po gólech a ten se mu po chvíli znamenitě odvděčil. Za 8 minut unikl hostující obraně P.Němec, jeho pokus o přehození brankář konečky prstů vytáhl na spojnici břevna a tyče, ovšem odražený balon uklidil do sítě hlavou obrozený kanonýr L.Seryn 5:2. Hráč s číslem 9 tak završil svůj hattrick a tribunami se neslo známé "Barakuda, barakuda"! V 67.minutě po hezké akci na pravé straně a centru R.Sekaniny byl ve vápně sražen P.Němec a sám faulovaný penaltu bezpečně proměnil 6:2. Penalta se kopala ještě i na druhé straně. V 79.minutě si na značku pokutového kopu, nařízeného taktéž za faul, postavil míč bysterský P.Halva a mladějovského kouzelníka V.Paara poslal na druhou stranu 6:3.

Domácí příznivci se tak mohli radovat z první jarní výhry Tatranu a i těm nestranným jistě oba celky předvedly skvělý fotbalový zážitek. Přístí kolo jede Mladějov na půdu výborně hrajícího Janova na jejichž hřišti zrtatila body i na okresní podmínky hvězdná Březová.

Fakta – branky: Seryn 3, P. Suchý ml., M. Suchý, P.Němec – Mužík 2, Halva. Rozhodčí: M. Grulich (M. Trnávka). ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:2.

Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, Šteffek, M. Suchý, P. Suchý ml., P. Prosecký, Abraham, Satler, Němec, Seryn, Marek ( P. Suchý st., R. Sekanina).

Sokol Bystré: Jílek – Zahoran, Halva, Janoušek, Štaud, Soukeník, Mitáš, Cupal, Putnar, Vodička, Mužík (Dvořák, Oravec, Pruška).

 

 

Sokol Čistá - Tatran Mladějov  3:2

Šestnácté kolo okresního přeboru svitavska nabídlo divákům utkání dvou rivalů, jejichž dřívější zápasy byly vždy vyhecované a plné bojovnosti. I tentokráté se jistě bylo na co dívat a diváci si určitě přišli na své. V zápase nechyběly tvrdé souboje, krásné střely, skvělé zákroky brankářu a samozřejmě chyby rozhodčích. Mladějov odcestoval do Čisté v třinácti hráčích, avšak bez jediného ze tří brankářů. Atak muže, který se v Čisté postaví mezi tyče, musela vybrat z řad hráčů "rada starších" v autobuse. Až v kabině se ukázalo, že volba padla na stopera M.Kudyna. Tímto se pochopitelně musela upravit sesatva, kterou však měl trenér V.Suchý jistě skvěle promyšlenou. 

Zápas začal již tradičně na tvrdém nerovném "trávníku" za velkého tepla. Od začátku bylo jasné, že domácí budou hrát to, na co jsou doma zvyklí - navrátilec Šterba odpálí balon zezadu a bratři Neprašové se o něj vepředu poperou. První poločas patřil domácím, hosté se do šancí dostávali jen zporadicky. Že trenérova volba postavit do brány M.Kudyna je ta správná, se ukázalo hned ve třetí minutě kdy chytající stoper famózně vytáhl ránu z pětadvaceti metrů nad bránu. V 10.minutě mířil těsně vedle šibenice Štěrba z trestného kopu a stejně skončila i rána M.Klusoně o pět minut později. Ve 35.minutě se domácí již radovali z vedení. Opět z trestného kopu poslal M.Klusoň míč za obranu na P.Kmoška a ten hlavou otevřel skóre zápasu 1:0. Ve 40.minutě zahrozili mladějovští. Po rohu se dostal k hlavičce L.Seryn, míč prodloužil, avšak na zadní tyči na něj jen o kousek nedosáhl R.Abraham. V první půli toho oba týmy moc divákům nenabídly, hrála se pořád stejná písnička...nakopávaná. Jenže na takovém hřišti nic jiného hrát ani nejde.

Domácí měli raketový vstup do druhého poločasu. Hned po dvou minutách se obtočil kolem obránce R.Šteffka agilní M.Klusoň a střelou z dvaceti metrů poslal domácí do dvoubrankového vedení 2:0. Hráči Tatranu se však dokázali z brzké rány otřepat a brzy snížili. V 57.minutě unikl domácí obraně štírek P.Prosecký, kterého zastavil až brankář Boštík - penalta. K ní se postavil P.Němec a vršovickým dloubákem snížil na 2:1. Zápas se čím dál více přiostřoval, čemuž napomohl zejména rozhodčí Brychta, který pouštěl ostřejší zákroky. Vzrušení v ochozech i na hřišti přišlo především v 70.minutě, kdy se domácí M.Nepraš z ofsajdové pozice řítil sám na bránu a po kličce brankáři zakončoval do prázdné branky. Dlouhé diskuze nic nezměnily na tom že Čistá vedla 3:1. Za deset minut se málem domácí dostali do gólového trháku, v závaru se dostal míč k D.Neprašovi, který již zakončoval do odkryté brány, jenže rychlejší byl skluz beka R.Šteffka, jenž odvrátil míč na roh. Právem si vysloužil děkovné poplácání od svého brankáře. Poté se na druhé straně dostal ke střele zpoza vápna P.Prosecký, ale mířil těsně vedle. Závěr byl v režii Tatranu, trenér poslal dopředu třetího útočníka a ofenzivu ještě posílil vytažením R.Abrahama do zálohy. A byl to právě hráč s číslem 7, který si před vápnem "došel" pro faul a připravil si tak pro sebe ideální pozici(trestný kop z osmnácti metrů z levé strany), jeho střelu ovšem stačil vyrazit nejistý Boštík. Ten se musel červenat v poslední minutě. K trestnému kopu z dvaceti metrů se tentokráté postavila jarní poslia v mladějovském dresu P.Suchý ml. a jeho "pumelice" prošla domácímu brankáři mezi nohama až do sítě 3:2. 

Ani druhé utkání na jaře tak Tatran nedokázal vyhrát. Předvedl však sympatický výkon a neodevzdal se soupeři. Hráči se již sehrávají,výkony se lepší a pověstný Tatran válec se pomalu a jistě rozjíždí! Hráči Bystrého, kteří příští týden přijedou právě na mladějovskou horkou půdu, se zřejmě můžou těšit na útočnou smršť domácích borců!  

Fakta – branky: P. Kmošek, Klusoň, M. Nepraš – Němec, P.Suchý. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina). ŽK: 2:3. Diváci: 140. Poločas: 1:0.

Sokol Čistá: Boštík – Vejman, Štěrba, J. Kmošek, P. Kmošek, Klusoň, Peřina, Rožek, Zerzán, D. Nepraš, M. Nepraš (Žrout, Tomášek, Kostlán).

Tatran Mladějov: Kudyn – Šteffek, Marek,M.Suchý, P. Suchý ml., Satler, Seryn, P. Němec, Sekanina, Abraham, Prosecký (Prusák ,P. Suchý st.).

 

 

Tatran Mladějov - Městečko Trnávka  0:0

Zimní přestávka skončila, počasí se umoudřilo, atak se mohli domácí skalní diváci a nejen ti po dlouhé době a odloženém prvním utkání zase přijít podívat na soutěžní utkání okresního přeboru. Za ideálního fotbalového počasí se na skvělém mladějovském trávníku střetly celky, které mezi sebou již v zimě svedly nejeden "bojovný" zápas. Nasazení obou celků opět předvídalo kvalitní, bojovný a divácky zajímavý zápas. Hostující Trnávku přijelo podpořit snad na třicet fanoušků a tak bylo o napětí postaráno i v hledišti.

Domácí nastoupili i s dvěma posilami v základní sestavě(P. a M.Suchý) a s novou brankářskou dvojkou na střídačce(P.Rufer), který se však na hřiště nedostal díky výbornému výkonu jedničky V.Paara.

Od prvních minut se hrál fotbal ve vysokém tempu, domácí celek dle očekávání držel více míč na svých kopačkách, jenže brankové příležitosti nepřicházeli ani na jedné straně. Až teprve ve 20.minutě kopali domácí po faulu na P.Němce trestný kop z devatenácti metrů od branky. K exekuci se postavil R.Abraham a po jeho střele snad všichni už zvedali ruce nad hlavu jenže marně, střela sice rozvlnila síť, avšak z venkovní strany - chyběli centrimetry! O pět minut později se připomněli i hosté, když po rohovém kopu musel po hlavičce agilního T.Makrlíka vytáhnout z rukávu jeden ze svých skvělých zákroků V.Paar. Zahanbit se nenechal ani jeho protějšek na druhé straně Dvořák. To ve 30.minutě unikl obraně nejlepší střelec domácích P.Prosecký, jeho střelu ale hostující goalkeeper zlikvidoval. O chvíli později to byl opět nejnebezpečnější hráč Trnávky T.Makrlík, který nepovedeným centrem z levé strany rozezvučel zadní tyč Paarovi branky. Tatran byl i nadále aktivnější a Trnávku k ničemu nepouštěl a když už se hosté dostali dopředu, většinou jejich akce končili zkaženou finální přihrávkou nebo jejich výpady hasila dobře hrající obrana v čele s předstoperem M.Suchým. Ve 40.minutě ještě přihrával z pravé strany P.Prosecký na R.Abrahama, jehož střelu do protipohybu brankáře zastavila až tyč Dvořákovi svatyně. Poločasové skóre 0:0.

V druhé půli pokračovala převaha Tatranu, která dlouho nevyústila v gólovou šanci. Od 55.minuty byl tlak Mladějova místy drtivý a byla otázka času, kdy to tam padne. Nejprve R.Abraham na vápně zasekl a levačkou poslal míč těsně vedle levé tyče, poté tentýž hráč po uličce od P.Proseckého postupoval sám na brankáře, ale nedal. V 68.minutě se domácí již radovali. Po rohovém kopu nejvýše vyskočil opět R.Abraham a jeho hlavičku vykopával z brankové čáry stoper Hensl, rozhodčí nejprve ukázal na půlící čáru, ale po konzultaci s asistentem svůj výrok odvolal(nutno dodat, že správně). Poté museli diváci zatleskat krásnému fotbalovému momentu a to především duu Makrlík-Paar. Prvně zmiňovaný napálil míč snad z pětatřiceti metrů a jeho pumelici bravurně vyrazil mladějovský golman na roh. V 73.minutě se zažlutilo na mladějovské střídačce. Temperamentní P.Suchý st. ač seděl na střídačce a k utkání nenastoupil, dostal žlutou kartu za protesty poté, co pomezní rozhodčí otočil autové vhazování veprospěch hostí. Běžela 75.minuta zápasu a míč se dostal před vápnem k J.Satlerovi, který vyslal milimetrovou přihrávku na P.Proseckého, jenž však přestřelil. A když už se neprosadil ani v těchto situacích jindy neomylný "Lupen", málem udeřilo na druhé starně a to hned dvakrát. Nejprve se v 80.minutě ocitli sami před V.Paarem dva hostující hráči, ovšem jistě i jejich kontakt mezi sebou zapříčinil to, že jeden z nic hlavou minul odkrytou branku a pak v 85.minutě dostal ideální nahrávku za obranu střídající Skočovský, který ale míč v dobré příležitosti napálil z voleje mimo tyče.

Diváci se tak v Mladějově prvních jarních gólů nedočkali, ale náplastí příznivců Tatranu může být fakt, že v soutěži Mladějov již 7 utkáni po sobě neprohrál a vlastně získal důležitý první jarní bod.

 Fakta – rozhodčí: Elčkner (Čistá). ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Tatran Mladějov: Paar – Marek, Kudyn, M. Suchý, Šteffek, Satler, Abraham, Seryn, P. Suchý ml., Prosecký, P. Němec (R. Sekanina, P. Suchý st., Prusák).
Sokol Městečko Trnávka: Dvořák – Kleveta, Janík, Hensl, Zezula, Pokorný, Šašinka, Konečný, Makrlík, Petr Bohatec, Beniš (Skočovský, Neubauer, Michalčák).

 

 

PODZIM

   Jaroměřice - Tatran Mladějov 1:3

Mladějov v posledních dvou zápasech na půdě Jaroměřic remizoval 2:2 a tuto bilanci chtěl proti poslednímu celku tabulky prolomit. Jaroměřice nabuzeny první výhrou v sezoně na hřišti Kunčiny však chtěly poslední zápas podzimu vyhrát a v případě neúspěchu Kunčiny se odlepit ode dna tabulky.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Mladějova a v 10.minutě měl na kopačkách vedoucí gól L.Seryn, který ve slibné šanci mířil vedle. Poté se hrál nepohledný fotbal se spoustou nepřesností a chyb. Ve 20.minutě se prosadili domácí z ojedinělé šance. Po dlouhém autu na přední tyči prodloužil míč domácí útočník a na zadní tyči nikým nehlídaný D.Švec dostal domácí do vedení 1:0. Do poločasu se již nic pohledného neudálo a z převedené hry spíše bolely oči.

Zvrat přišel ihned po přestávce. Hosté v poločasové přestávce zřejmě motivováni trenérem Suchým na svého soupeře vlítli a hned ve 3.minutě druhé půle vyslal R.Dlouhý pas na Mladějovského bombardéra P.Proseckého a ten je v takových situacích neomylný 1:1! Během deseti minut Tatran zápas dokonale otočil. V 55.minutě křížný centr P.Němce našel R.Abrahama, který ve složité situaci nakonec dostal míč do branky pomocí kolena a strhl vedení na stranu mladějovských 1:2. Tentýž hráč završil famózní patnáctiminutovku hostů v 60.minutě. R.Dlouhý opět našel P.Proseckého,ten tentokráté ještě vyšperkoval na R.Abrahama,jenž kolem brankáře zvýšil již na 1:3. Od 55.minuty se vše točilo kolem tohoto hráče, nejprve dal dvě branky, poté mohl ještě vsítit svoji třetí branku, ale se střelou po přihrávce od P.Proseckého otálel a obránci jeho pokus zblokovali. Nakonec byl mladějovský kapitán v 80.minutě vyloučen po druhé žluté kartě, když neunesl situaci,kdy pomezní rozhodčí Hrouzek otočil jasný aut pro hosty. Závěr se dohrával za tlaku domácích,kteří sice měli územní převahu, avšak gólovou příležitost si vytvořit nedokázali a místy působili hodně bezradně.

Tatran tak zakončil podzim výhrou nad posledním celkem a po šesti výhrách za sebou přezimuje na třetím místě v našlápnutém čele okresní tabulky.

Fakta – branky: D. Švec – R. Abraham 2, Prosecký. Rozhodčí: Petr Dvořák (Svitavy). ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (R. Abraham). Diváci: 80. Poločas: 1:0.

TJ Jaroměřice: Heger – M. Valenta, Antošovský, Dračka, Valášek, Vybral, Švec, Václavek, Macháček, Gecl, Batelka (Jedlička, Jakab).

Tatran Mladějov: Paar – Prosecký, Kudyn, R. Němec, Prusák, Abraham, Šteffek, Satler, Seryn, P. Němec, Dlouhý (Marek, Suchý).

 

  Tatran Mladějov - Dlouhá Loučka 2:1

V úterním utkání odloženého prvního kola se proti sobě postavily dva velmi kvalitní celky s útočným pojetím hry a za sychravého počasí se před slušnou návštěvou bylo na co dívat.

Hrál se zápas "nahoru dolů" a jedna šance střídala druhou. Tatran ze dvou slibných příležitostí z úvodu zápasu, kdy L.Seryn jen těsně nedosáhl ve skluzu na míč, nevytěžil nic, následně se  hostující R.Kolář  po chybě P.Němce na půli hřiště dostal k samostatnému úniku a jeho střelu likvidoval až vyběhnutý V.Paar. Poté neuspěl ani nejlepší mladějovský sniper P.Prosecký, jehož šanci likvidoval skvělý Čechal, ovšem ve 20.minutě již udeřilo. Předstoper R.Abraham předvedl jeden ze svých "výletů" z obrany, vyměnil si míč s R.Dlouhým a nekompromisní střelou přes golmana otevřel skóre zápasu 1:0. Po brance paradoxně ožili hosté a V.Paar musel čarovat při střelách D.Blechy a J.Marvána. Ve 40.mintě našel L.Seryn milimetrovým centrem P.Proseckého, ten si přehodil obránce a zkušeně kolem brankáře vylepšil svoji bilanci na 8 odehraných zápasů-10 gólů! Mladějov se dostal do dvoubrankového vedení a ještě před odchodem do kabin mohl zvýšil R.Dlouhý po přiťuknutí od P.Němce, avšak jeho střela mířila těsně nad.

Do druhé půle nastoupili mladějovští,jako by chtěli výsledek jen ubránit, čemuž zajisté napomohla aktivní hra soupeře a brzké snížení na 2:1. To v 52. minutě z pravé strany odcentroval J.Kolář, na zadní tyči se pověsil do vzuchu hostující kapitán S.Gregor a hlavičkou pod břevno nedal V.Paarovi šanci 2:1. Utkání již tak dosti nahecované a emotivní se začalo přiostřovat a nezvládl to především rozhodčí Halva, který nehodnotil totožné zákroky stejně a rozdával resp. nerozdával karty, jak chtěl. Nutno podotknout na obě strany! Odnesl to především stoper M.Kudyn, který zastavil na půlce J.Koláře zdaleka ne žlutým faulem a po druhé kartě byl vyloučen. Na poslední půlhodinu tak musel trenér V.Suchý řešit posuny v sestavě. Bombér P.Prosecký se stáhl na předstopera, R.Abraham za něj a na hrotu zůstal osamocený bojovník L.Seryn, který měl za úkol podržet míč. Loučka ještě více ožila a domácí obrana musela hasit několik závarů před svojí brankou. Ten největší v 75. minutě kdy v pokutovém uzemí zblokoval nejprve Gregorovu střelu J.Prusák a následná střela J.Marvána šla těsně vedle. Domácí se v deseti do šancí již moc nedostávali a často chybovali v rozehrávce. Další možnosti hostů měl agilní Faltus, jehož dvě hlavičky se však nevešly mezi Paarovi tyče. Atak když nevýrazný rozhodčí Halva odpískal konec utkání, odjeli zklamaní hosté do Dl.Loučky bez bodu.

Pohledné emotivní utkání,které nabídlo spoustu šancí, se muselo divákům líbit a ti, kteří zůstali ve sváteční odpoledne doma, můžou jen litovat!

 Branky: R. Abraham, P. Prosecký – Gregor. Rozhodčí: Halva (Litomyšl). ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (Kudyn). Diváci: 100.

Mladějov: Paar – Kudyn, Prusák, R. Němec, R. Sekanina, P. Sekanina, Abraham, Dlouhý, P. Němec, Seryn, Prosecký (Marek, Šteffek, Satler). 

Dlouhá Loučka: Čechal – Jurka, Geršl, Gregor, Bouček, Valíček, D. Blecha, J. Kolář, R. Kolář, Faltus, Marván (Flieger, Kralovič).

 Tatran Mladějov - FK Sebranice 4:2

Sestava Mladějova

Domácí Mladějov nabuzený výhrou na hřišti druhé Cerekvice se před svými diváky chtěl vytáhnout i proti třetímu celku soutěže. Tatran nastoupil se změnami v sestavě. Chyběl zraněný R.Sekanina a na lavičce zůstal sedět i kapitán F.Marek, jehož nahradil navrátilec R.Dlouhý.

Začátek zápasu patřil hostům, čtvrt hodiny měli více ze hry a Mladějov se nedokázal dlouho prosadit. Sebranické šance však zůstaly nevyužity,naopak to byli právě hosté,kteří mohli v 15.minutě prohrávat, když P.Němec vyslal do ulice R.Abrahama, který ovšem trefil jen brankáře Schücha. Ve 25.minutě už hosté kapitulovali. Dlouhý míč do vápna prodloužil hlavou P.Prosecký na svého kolegu z útoku L.Seryna a ten nikým neatakován nastartoval famózní půlhodinu domácího celku 1:0. O pět minut později prokázal svoji genialitu R.Abraham. Trestný kop z dvaceti metrů rozehrál kolem zdi na naběhnutého P.Němce, jenž naservíroval míč do prázdné brány na P.Proseckého a ten podle svých slov ještě jednodušší gól nedal. Totálně zaskočená obrana nestihla reagovat a P.Prosecký svojí devátou brankou zvýšil na 2:0. Sebranice snížili ve 40.minutě,když na půlce nevyšla patička P.Němcovi a z rychlého brejku se po centru do vápna pověsil do vzduchu J.Hospůdka a hlavou nedal V.Paarovi šanci 2:1. Že by snad došlo k zdramatizování zápasu a branka by sebranické nakopla, tak tyto sebranické naděje utnuly domácí hned po rozehře. Křížný centr pustil L.Seryn na P.Němce, jenž mezi nohama obránce našel ve vápně P.Sekaninu a ten střelou k tyči poslal Tatran opět do dvoubrankového vedení 3:1. To sebraničtí neunesli a  začali více diskutovat s rozhodčími než hrát. Nicméně do poločasu se již výsledek neměnil.

Druhá půle byla zcela v režii hostů, kteří měli sice celý poločas stálý tlak, ale věčnými připomínkami kouskovali hru, jelikož rozhodčí tyto situace trestal žlutými kartami a když v 65.minutě viděl za nesportovní chování druhou žlutou kartu sebranický J.Betlach, zdálo se, že hosté již nemají šanci s výsledkem cokoliv udělat. Navíc v 75.minutě utekl klenot v mladějovské sestavě P.Prosecký,byl sražen brankářem a penaltu zkušeně proměnil R.Dlouhý 4:1. Hosté zkorigovali tři minuty nato. Vyběhnutého V.Paara přehodil Z.Horníček a určil tak konečnou podobu výsledku 4:2.

Sebarnice působili velmi fotbalovým dojmem a zápas se divákům musel líbit a jestliže jsou góly kořením fotbalu, tak tento zápas byl dosti kořeněný.

 Fakta – branky: Seryn, Prosecký, P. Sekanina, Dlouhý – Hospůdka, Betlach. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 3:7. ČK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:1.

Tatran Mladějov: Paar – Prosecký, Kudyn, Prusák, R. Němec, Sekanina, Abraham, Šteffek, Seryn, P. Němec, R. Dlouhý (Marek, Suchý, Satler).

Sokol Sebranice: Schüch – Klusoň, Červ, Karal, Chadima, Patočka, Haupt, J. Horníček, Z. Horníček, Betlach, Kárský (Hurych, Nezbeda).

 

 Slavoj Cerekvice n/Loučnou - TJ Tatran Mladějov   2:3

Sestava Mladějova

Mladějov přijel na horkou půdu druhého týmu tabulky sice ještě bez chybějícího R.Dlouhého, avšak s L.Serynem,který se po devítizápasové pauze zaviněné zraněním kolena, ihned postavil na hrot útoku v základní sestavě.

Do zápasu vstoupili hosté aktivně a zahrozili dvěmi střelami Proseckého z hranice šestnáctky. Poté však již bylo vidět,kterému celku patří vyšší příčka v tabulce. Cerekvičtí hráli vzadu s přehledem, hosty k ničemu nepouštěli a ti naopak museli čelit častým útokům domácích. Navíc ve  20.minutě na velkém vápně zbytečně fauloval cerekvického hráče P.Němec a domácí předstoper V.Dobr střelou přes zeď otevřel skóre zápasu 1:0. Tím dodal na kopačky domácích hráčů ještě více klidu. Několik šancí musel poté likvidovat výborně chytající V.Paar a i střelecká nemohoucnost napomohla tomu, že se z branky radovali ve 40. minutě hosté. Svým napadáním donutili domácího obránce k chybě, ten napálil míč do na vápně atakujícího L.Seryna, od kterého se balon pomocí rotace dostal až do brány 1:1.

V druhém poločase byli lepší hosté z Mladějova. Trenér Suchý zamíchal sestavou,což neslo ovoce již v 50.minutě. Na půlce vybojovali míč střední záložníci Němec s Abrahamem, druhý zmiňovaný nahrávkou do ulice vyslal do úniku P.Proseckého a ten se střelou kolem brankáře Kusého nemýlil a dostal hosty do vedení 1:2. Domácí se snažili vehementně vyrovnat, čímž otevřeli obranu a umožnili dobře bránícímu Mladějovu hrozit z rychlých brejků. Dorazit domácí mohl v 60.minutě P.Němec, ten však v gólovce po přihrávce od P.Prosecekého trefil jen brankáře a za pět minut v totožné situaci neuspěl ani šutér P.Prosecký, kterého opět vyslal R.Abraham. Hosty tak uklidnil kdo jiný než P.Prosecký v 75.minutě. Na lajně vyškolil domácího kapitána P.Němec v situaci 3 na 2 obránce našel mladějovské torpédo a ten nedal Kusému šanci 1:3. Cerekvice snížila až tři minuty před koncem,kdy podběhl míč stoper M.Kudyn a střídající Schauer sám proti V.Paarovi nezaváhal 2:3.

Tatran v bojovném utkání vydřel 3 body na půdě favorita. Za předvedenou hru z druhé půle si zaslouženě odvezli hráči body do Mladějova.

Fakta – branky: Schauer, V. Dobr – Prosecký 2, L.Seryn. Rozhodčí: Kvapil (Svitavy). ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas 1:1.

Slavoj Cerekvice: Kusý – Řehák, Pekník, Coufal, Lorenc, Pražák, Růžek, Vomočil, M. Dobr, V. Dobr, Crha (Schauer, Kubatka, Vomáčka).

Tatran Mladějov: Paar – Prosecký, Kudyn, Marek, R. Němec, R. Abraham, P. Sekanina, Prusák, R. Sekanina, P. Němec, Seryn (Satler, Šteffek, Suchý).

 

Tatran Mladějov - Horní Újezd 4:0

Sestava Mladějova

Mladějovský Tatran přivítal ve svém druhém domácím zápase po sobě na svém hřišti H.Újezd,který ještě loni hrál I.B třídu. Utkání dobré úrovně  skvěle řízené rozhodčími z Blanenska se rozhodlo až v druhé půli.

Do utkání vstuopili aktivněji hosté z Újezda,ale ze své mírné převahy si dlouho nedokázali vytvořit žádnou gólovou šanci. Až ve 20.minutě zůstal na malém vápně osamocený hostující útočník,ale ve stoprocentní příležitosti přestřelil. Hra se postupně vyrovnávala a hrozil také Tatran.Neujaly se ale dvě střely P.Němce, na které mu vždy nabil P.Prosecký, ani největší domácí příležitost,kdy si zkušeně počkal na skákající míč R.Abraham, ale jeho nepovedená střela z deseti metrů skončila vedle. Branka padla ve 40. minutě do domácí sítě, ovšem pro postavení mimo hru nebyla uznána,tak šli oba celky do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

V druhém poločase už byl na trávníku jediný mančaft-Tatran Mladějov.Krásnou kombinační hrou zcela přehrával hostující tým a dokázal svoji převahu přetavit i ve 4 krásné branky. První gól padl v 55.minutě a prsty v něm mělo útočné duo Marek-Prosecký. Po rohu hostů sebralo na vápně míč mladějovské Pendolino P.Prosecký,prošel celé hřiště, na vápně mu míč přiťukl patičkou F.Marek a domácí kanonýr nádhernou střelou pod břevno otevřel na mladějovském pažitu střelnici 1:0. Proseckého fantastickou bilanci odehraných zápasů a vstřelených gólů netřeba zmiňovat! U druhé branky se opakoval scénář z předchozího utkání. Abraham vyslal mezi nohama obránce do úniku rychlonohého P.Proseckého,ten byl tentokráté zastaven zezadu ještě před pokutovým územím, ovšem červená karta hostujícímu stoperovi musela přijít. Navíc se k trestnému kopu postavil specialista na tyto situace R.Abraham a chytrou střelou zaskočil špatně postaveného brankáře Hondla 2:0. Poté se do hry dostal i "béčkař" Mil.Prosecký,který skvěle dirigoval obranu z pozice předstopera. Třetí branka přišla v 76. minutě. P.Prosecký přihrával ve vápně balon na P.Němce,ten ovšem na sebe pouze natáhl obránce a přenechal míč R.Abrahamovi, který přehodil brankáře a zvýšil na 3:0. Drtivou desetiminutovku pak ukončila akce z 80.minuty. P.Němec prohnal R.Abrahama, nejlepší hráč na hřišti však stačil míč doběhnout a naservíroval ho na zlatém podnose zpět na svého spoluhráče ze zálohy,který umístěnou ránou zvýšil na 4:0. Nutno vyzvednout při brance velký podíl  F.Marka,který ač v dobré pozici,ještě pustil míč na lépe postaveného P.Němce! Hosté mohli zápas alespoň zkorigovat,ale z ojedinělé šance v závěru trefili jen tyč,když střelu výborně zblokoval obránce R.Němec.

Mladějov opět předvedl domácím divákům gólovou kanonádu, čemuž napomohlo i vyloučení. Ovšem Újezd odehrál sympatické utkání a i po vyloučení předváděl otevřenou hru a nezatáhl se na svoji polovinu.

Pokřik s děkovačkou

Fakta – branky: Abraham 2, P. Prosecký, P. Němec. Rozhodčí: Kučírek (Blansko). ŽK: 1:0. ČK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

TJ Tatran Mladějov: Paar – P. Prosecký, Kudyn, P. Sekanina, Marek, Šteffek, R. Sekanina, Prusák, Abraham, P. Němec, R. Němec (P. Suchý, M. Prosecký).

TJ Horní Újezd: Hondl – Čech, Kovář, Němec, Voral, Boček, Boštík, Šmidt, Faltys, Kučera, Chládek (Mach, Kusý, Stříteský).

 

 Tatran Mladějov - Radiměř  6:3 

Sestava Mladějova

Mladějov po třech prohrách za sebou chtěl proti soupeři z Radiměře konečně bodovat naplno a od začátku utkání šla na hráčích z jejich nasazení znát touha po vítězství. Ačkoliv bez pěti stabilně hrajících hráčů základní sestavy(Dlouhý,Seryn,Matoušek,Prusák,Satler), začal Tatran utkání ve velkém tempu. Již ve druhé minutě unikal středem hřiště Abraham,ale střela z velkého vápna se mu nepovedla. Domácí si během patnácti minut vytvořili z drtivého tlaku 3 tutovky. Tu největší měl P.Sekanina,který kopal v 7.minutě penaltu odpískanou za faul na v dobré pozici stojícího F.Marka. Brankář Jedlička ovšem jeho střelu ze značky pokutového kopu vystihl a vyrazil na roh. Poté spálili své šance P.Prosecký,který z malého vápna z voleje přestřelil a P.Němec, jenž svůj únik zakončil vedle. Byla otázka času,kdy Tatran skóruje a domácí se radovali v 15. minutě. Po ose R.Sekanina-M.Kudyn se dostal míč k P.Proseckému,který se skvěle uvolnil a chladnokrevně otevřel skóre 1:0.  Hosté vyrovnali ze své první střely na bránu,kdy Jachan vyslal Karlíka a ten ve 20 minutě vyrovnal na 1:1. Domácí dále válcovali svého soupeře, ale ani střely P.Němce,M.Kudyna a ani trestný kop R.Abrahama,který skončil na tyči, se neujaly, tak dali hosté mladějovským lekci z produktivity. Ze svojí druhé šance se ujali vedení. Okresní kanonýr J.Karlík dostal v 30. minutě míč do běhu a z vápna prostřelil golmana V.Paara 1:2. Vyrovnání se domácí dočkali 5 minut před koncem. Po signálu z rohu poslal míč za obranu P.Němec, kde ho F.Marek s přehledem zasunul do brány 2:2.

Nástup do druhého poločasu patřil hostům z Radiměře,ale jejich možnosti vychytal výborný V.Paar. Radiměřické šance na dobrý výsledek vzali za své v 60. minutě. Domácí expres P.Prosecký unikl obráncům po dlouhém výkopu V.Paara a ve vápně byl zezadu "sestřelen" Šlesingerem. Rozhodčí Urban nařídil pokutový kop a navíc radiměřického hráče vyloučil. K penaltě se postavil P.Němec a s přehledem strhl vedení na stranu domácích 3:2. Za 5 minut se prosadil i stoper R.Sekanina. P.Suchý našel dlouhým autem R.Abrahama,jenž přiťukl míč mladějovskému zadákovi a jeho křížnou dělovku z dvaceti metrů zastavila až síť 4:2. Těžko říci,jak by dopadly rukavice brankáře Jedličky,kdyby si na balon sáhl...V 70. minutě Mladějov vedl již 5:2. To rozehrál signál z trestného kopu R.Abraham na P.Němce a ten se z první trefil přesně k tyči. Prosadil se i loňský nejlepší střelec R.Abraham,po jeho individuální akci si vyměnil míč s P.Suchým,který mu vrátil na zadní tyč, avšak rozhodčí zapískal nemávaný ofsajd. Hosté dokázali ještě zkorigovat v 78. minutě, po rohovém kopu se na přední tyči prosadil Ondroušek 5:3. Mladějovský stroj na šance se dál nezastavil.Další rána R.Sekaniny skončila těsně vedle a zejména únik R.Šteffka volal po góle. Tento pravý obránce si vyměnil na půlce míč s P.Němcem a ve stylu "alá Cafú" se dostal až před brankáře,ale jeho střela mířila vedle. Počet vstřelených branek Mladějova se zastavil na půltuctu v 89. minutě. P.Němec vyslal do sóla R.Abrahama,ten ještě předložil v situaci dva na jednoho míč P.Proseckému a ten střelou pod víko ještě zlepšil svoji už tak skvělou střeleckou bilanci(4 zápasy-5 gólů).Na posledních 7 minut nastoupil do utkání i domácí trenér Vl.Suchý, jeho pokus z trestného kopu zastavila zeď.

Radiměř předvedla otevřenou hru, z čehož mladějovští vytěžili šancí na tři zápasy. Skóre 6:3 odpovídá útočnému pojetí zápasu. 

 Fakta – branky: P. Němec 2, P. Prosecký 2, Marek, R. Sekanina – Karlík 2, Ondroušek. Rozhodčí: Urban (Litomyšl). ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 2:2.

 Tatran Mladějov: Paar – P. Prosecký, Kudyn, Šteffek, R. Němec, P. Sekanina, Abraham, Marek, R. Sekanina, P. Němec, P. Suchý (V. Suchý).

 TJ Radiměř: Jedlička – Olšer, Šlesinger, Amerling, Jachan, T. Trnečka, Ondroušek, Karlík, Mauer, Satrapa, Kovář (Fuchs, Peterka, J. Trnečka).

Kunčina - Tatran Mladějov  3:2

Na tvrdém nerovném terénu, který nedovoloval kombinační hru po zemi, se odehrálo kvalitní derby, ve kterém byli favoritem hosté z Mladějova.

Od začátku zápasu byli aktivnější mladějovští a vytvářeli si územní převahu. Tu přetavili ve vedoucí branku ve 20.minutě. Centrovaný míč od R.Šteffka sklepl na vápně P.Němec na P.Sekaninu a ten prostřelil domácího brankáře 0:1. Po vstřelené brance ovšem jako by hráči Tatranu vyklidili pole a do hry se více dostávala Kunčina. Mladějov nedokázal udržet balon na svých kopačkách a domácí hrozili rychlými brejky agilního Slezáka. Vyrovnání přišlo v 30. minutě, když V.Paar vyrazil střelu na tyč, od níž se balon odrazil přímo na nohu dobíhajcímu Klímovi a ten ač atakován R.Sekaninou, propálil míč až do sítě 1:1. Tatran mohl vedení strhnout na svoji stranu ještě do poločasu ve 42.minutě, ale v dobré pozici promeškal pravý okamžik ke střele R.Dlouhý, tak jeho střelu zblokovali domácí obránci.

Ve druhé půli se brzy radovali hráči Sokola. V.Paar neudržel v rukou střelu Spálenského z trestného kopu a na dorážku Stupky byl již krátký 2:1. Od 50.minuty hrála Kunčina pod stálým tlakem a musela se bránit tlaku hostů. Opět ale udeřilo na druhé straně, když utekl obráncům Klíma a při zakončení si vedl zkušeně, obstřelil brankáře a bylo to  3:1. Tlak Tatranu zhatilo zranění J.Satlera ze 75.minuty, jelikož Mladějov neměl již nikoho na střídání, dohrávali zápas v desíti hráčích. Paradoxně se hostům povedlo snížit až v 80. minutě. M.Kudyn obešel ve vápně dva hráče, předložil míč do ideální pozice P.Proseckému a ten si ve svém třetím zápase připsal třetí branku! Jeho krásná střela se odrazila od břevna do brány 3:2. Srovnat mohl tentýž hráč v poslední minutě zápasu, avšak k úspěchu mu chyběl půlkrok.

Okresní nováček z Kunčiny si tak připsal cenné 3 body.

Fakta – branky: Klíma 2, I. Stupka – Prosecký, P. Sekanina. Rozhodčí: Zika (Jevíčko). ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Sokol Kunčina: Kaláb – L. Stupka, Pešava, Hutira, Klíma, Doležal, Sedlák, I. Stupka, M. Slezák, Štrajt, Spálenský (Nepeřil, Brychta, L. Slezák).

Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, Prosecký, Marek, Šteffek, P. Sekanina, Matoušek, Satler, R. Sekanina, P. Němec, Dlouhý (P. Suchý).

Tatran Mladějov - Březová   1:2

Sestava Mladějova

Březovští si do Mladějova přijeli pro jasnou výhru a vůbec si nepřipouštěli,že by mohli mít s Tatranem sebemenší problémy.

Od začátku se hrál pohledný fotbal "nahoru,dolu" s velkým nasazením a bojovností na obou stranách. Do vedení se dostal favorit z Březové v 15 minutě. Na vápně se uvolnil kanonýr Opršal a krásnou střelou, která se odrazila od břevna do brány, otevřel skóre zápasu 0:1. Ve 20.minutě musel kvúli obnovenému zranění odstoupit ze hry R.Šteffek,kterého nahradil A.Matoušek. Mladějovští měli na kopačkách vyrovnání,ale střely J.Satlera ani P.Proseckého se neujaly. Gól si domácí diváci mohli zakřičet až ve 30.minutě. Po střele P.Sekaniny se k míči dostal P.Prosecký,udělal kličku brankáři hostí Ehrenbergerovi a vyrovnal na 1:1. Výsledek mohl otočit střídající A.Matoušek.  R.Dlouhý odebral míč u rohového praporku Kučerovi, nasrevíroval ho do vápna na A.Matouška, ovšem jeho střelu zblokoval hostující obránce. Posledních 10 minut se březovští bránili tlaku domácích a byli zaskočeni aktivitou mladějovských hráčů, ale do poločasu se již výsledek neměnil,a tak oba celky mířili se ohřát do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle nezačala ve vysokém tempu, v jakém skončila první, ale dále se hrál velice pohledný fotbal. Mladějov s podporou větru se tlačil dopředu, ale přes dobře hrající obranu se neprosazoval. V 60.minutě udeřili hosté. R.Deutsch atakován J.Satlerem dokázal ještě v pádu vystřelit a jeho oblouček k údivu všech zapadl až za Paarova záda 1:2. Mladějov nepovolil a chtěl výsledek vyrovnat, ale střela P.Proseckého, která šla těsně vedle, ani hlavička R.Abrahama,kterou zlikvidoval brankář Ehrenberger, se neujaly. V závěru již hra nebyla tak atraktivní,jelikož Mladějov řešil své útoky většinou nakopávanými balony, které neměly proti vysokým březovským obráncům šanci na úspěch.

Výsledku tohoto kvalitního duelu by spíše slušela remíza, jenže k březovským se přiklonila štěstěna, a tak zůstaávají stále na špici bez ztráty bodu.

Fakta – branky: P. Prosecký – Opršal, Deutsch. Rozhodčí: Pokorný (Němčice). ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Tatran Mladějov: Paar – P. Prosecký, Kudyn, Marek, Šteffek, P. Sekanina, Abraham, Satler, R. Sekanina, P. Němec, R. Dlouhý (P. Suchý, Matoušek).

Sokol Březová n. S: J. Ehrenberger – Jež, Lukášek, Jílek, Prudil, R. Ehrenberger, Kučera, Deutsch, Zelený, Opršal, Růžička (Bárta, Kalod).

 

Kamenná Horka - Tatran Mladějov  2:1 

Sestava Mladějova

V sobotním chladném odpoledni proti sobě nastoupily celky z popředí tabulky a hrál se od začátku pohledný fotbal. Především Mladějov měl skvělý vstup do utkání. V 7.minutě nejprve skvěle vyrazil domácí golman Fadrný křižnou střelu P.Němce, jenže v 10 minutě již kapituloval. Navrátilec v mladějovské sestavě P.Prosecký si narazil s R.Dlouhým a střelou přes brankáře dostal Tatran do vedení 0:1. Horka se rozjížděla pomaleji a Mladějov byl po většinu času vyrovnaným soupeřem. Ve 35.minutě dostal pas za obranu rychlík R.Dlouhý, zpětnou nahrávkou našel uplně volného R.Abrahama, který z hranice pokutového kopu napálil míč do břevna, od něhož se odrazil na čáru a zpět do hřiště. V tuto chvíli platilo pověstné pravidlo "Nedáš,dostaneš". Ihned z brejku vybojovali domácí roh, po kterém zůstal úplně volný Letocha a hlavou vyrovnal 1:1. Do poločasu ještě oživení domácí mohli jít do vedení, proti byl však V.Paar, jenž Škávovu střelu chytl a oblouček Letochy, který již mířil do branky, famózně vytáhl mimo bránu!

Ve druhé půli se Mladějov bránil ustavičnému tlaku domácích a sami si do 80.minuty nedokázali vytvořit jedinou šanci. Nebýt brankáře V.Paara,mohl Tatran odjet s výpraskem, avšak strážce mladějovské svatyně dvakrát vychytal Škávu, ránu Kociána vytáhl na tyč a když už ho dokázali domácí střelci překonat, hasili za něj situaci na brankové čáře obránci. Jelikož se v 70.minutě zranil Šteffek, do hry se dostal i nedoléčený L.Seryn, který i se svojí indispozicí dělal zadákům značné problémy. Domácí se dočkali až v 80. minutě. Po dlouhém autu Bence, na přední tyči prodloužil míč Letocha a Škáva se trefil parádně 2:1. O dvě minuty později se po dvou rychlých narážečkách dostal do slibné šance nestárnoucí P.Suchý, ale jeho křižnou ránu zastavilo břevno.

V první půli sahal Tatran po vítězství, ve druhé pak i po bodu,ale vítězství K.Horky je vůči průběhu zápasu zasloužené.

Fakta – branky: Škáva, Letocha – P.Prosecký. Rozhodčí: Karandyszewsky (Blansko). ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Sokol K. Horka: Fadrný – Letocha, Weber, Chaloupka, Tesař, Dokoupil, Benc, Lelek, Mach, Kocián, Škáva (Bubela, Bartošek, Zrno).

TJ Mladějov: Paar – Prosecký, Kudyn, Marek, Šteffek, Satler, Suchý, Abraham, Němec, Sekanina, Dlouhý (Seryn).

článek z novin

 

 Tatran Mladějov - Sokol Janov  2:1

 Sestava Mladějova

 Zápas začal velkým náporem Tatranu a již v 5.minutě byl ve velké šanci R.Dlouhý, při zakončení byl stažen k zemi, avšak penalta se nepískala. Do 15.minuty byli jasně lepší domácí a pěknou kombinační hrou svého soupeře přehrávali, ale střely P.Němce a R.Dlouhého neměly šanci na úspěch. Poté hra upadla do průměru. Janovští hrozili z několika standartních situací a z rohových kopů, avšak většinu míčů pozbíral brankář V.Paar. Největší šance mladějovských v prvním poločase přišla v 30.minutě. F.Marek našel přesným centrem z levé strany R.Abrahama, ten však v tísni nedokázal zakončit razantněji a golman jeho střelu chytl.  V 35.minutě ještě výborně vytáhl janovský brankář Beránek dělovku M.Kudyna z trestného kopu z pětadvaceti metrů na roh, a tak poločas skončil 0:0.

Do druhé půle domácí trenér V.Suchý přeházel sestavu a jeho taktika slavila úspěch poprvé v 55.minutě, kdy J.Satler narazil R.Abrahamovi a ten obloučkem přes brankáře otevřel skóre zápasu 1:0. Po pěti minutách se domácí radovali znovu, F.Marek zavzpomínal na svá mladá léta a jeho oblíbený kop "šajtlí", milimetrovým pasem za obranu našel naběhnutého P.Němce a jeho lob z velkého vápna zapadl až do brány 2:0. Mladějov svého soupeře dál k ničemu nepouštěl, k čemuž velkou měrou napomohla skvěle hrající obrana v čele se stopery M.Kudynem a R.Sekaninou. V dalším rychlém brejku uniklo trio Abraham-Němec-Dlouhý, ovšem posledně jmenovaný řešil situaci střelou do výborně chytajícího Beránka. Pojistit výsledek mohl v 75. minutě P.Sekanina, obešel 2 hráče i golmana, ale jeho střela skončila na břevně a dobíhající R.Dlouhý napálil odražený míč nad bránu. Ještě jednou se vytáhl Beránek proti hlavičce P.Sekaniny po centru R.Dlouhého. Zdramatizování zápasu nepřišlo, jelikož gól hostujícího Bureše na 2:1 padl až v poslední minutě.

Fakta – branky: Abraham, P.Němec – Bureš. Rozhodčí: J. Heger (M. Trnávka). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Tatran Mladějov: Paar – Prusák, Kudyn, Marek, Šteffek, P. Sekanina, Abraham, Satler, R. Sekanina, P. Němec, Dlouhý (Matoušek, Suchý, M. Prosecký).

Sokol Janov: Beránek – Novotný, L. Zvěřina, Vašinka, Boštík, Bureš, Klejch, Hájek, J. Záleský, Mir. Wejda, V. Wejda (Mich. Wejda, Veselík).

článek z novin

 

Sokol Bystré - Tatran Mladějov  2:0

Tatran absolvoval dlouhou cestu do Bystrého,proti kterému se Mladějovu vždy dařilo, téměř v plné síle. Chyběli jen zraněný L.Seryn a R.Němec.

Sestava Mladějova

Hned od začátku byli jasně lepší hosté a vypadalo to,že bude otázka času,kdy domácí poprvé inkasují. Ve 20.minutě to mělo být už 0:2, když nejprve R.Dlouhý hlavou netrefil na zadní tyči míč po trestném kopu R.Abrahama a poté A.Matoušek nedokázal trefit bránu, když ho na vápně nedokázala pokrýt domácí obrana. Z gólu se tak radovali na druhé straně bysterští. Z ojedinělé akce vybojovali roh, po kterém na první tyči netrefil míč A.Matoušek patičkou a J.Prusák s R.Sekaninou již nestačili balon odkopnout, první ránu brankář V.Paar vyrazil, ale na dorážku Putnara byl již krátký 1:0. Na konci první půle měl ještě obrovskou šanci R.Abraham, ale jeho rána přes vyběhnutého brankáře Štaffu, jenž odchytal předtím celé utkání dorostu, skončila těsně vedle.

V druhém poločase se opakoval scénář z prvního - Mladějov svého soupeře přehrával, hrálo se většinou na půlce Bystrého, ale gólově se prosadili domácí. Mladějovští kopali za zápas 4 trestné kopy z dobré vzdálenosti, ovšem nedokázali se prosadit ani z těchto pozic. V 55.minutě skončila pumelice R.Sekaniny na břevně a když už nedokázal vstřelit gól ani loňský nejlepší střelec Tatranu R.Abraham z malého vápna, zákonitě musel přijít trest. Ještě předtím však rozhodčí Šenkýř neodpískal na domácí  penaltu za faul na R.Dlouhého a branka R.Abrahama po přiťuknutí od R.Sekaniny nebyla uznána pro ofsajd. Atak se v 83.minutě do brejku dostal Bysterský Putnar a dloubákem "alá Poborský" zvýšil na 2:0. Mladějov utkání dohrával již v křeči a dál bezúčelně útočil na domácí bránu.

Fakta – branky: Putnar 2. Rozhodčí: Šenkýř (Mor. Třebová). ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Sokol Bystré: Štaffa – Vodička, Vomočil, Štaud, Dvořák, Oravec, Mužík, Mitáš, Cupal, Putnar, Soukeník (Kavan, Dittrich, Janoušek).

Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, Prusák, Marek, Matoušek, P. Sekanina, Abraham, Satler, R. Sekanina, Němec, Dlouhý (Šteffek).

 článek z novin

Tatran Mladějov - Sokol Čistá  2:0

 Hosté z Čisté přijeli v nekompletní sestavě doplněni o několik hráčů dorostu a jejich výkon zdaleka nenaplňoval potenciál týmu,který skončil minulou sezonu na čtvrtém místě.Za celé utkání si vytvořili jen jedinou gólovou situaci,kterou ovšem její hráči nedokázali proměnit.

Tatran začal utkání v netradiční sestavě,avšak od začátku na hřišti dominoval. Již v 5.minutě prošel do vápna R.Dlouhý,byl stažen k zemi a Mladějov kopal ve druhém utkání druhou penaltu. K ní se opět postavil Pa.Sekanina,avšak tentokráté neproměnil. Boštík vystihl směr jeho střely a dobíhající J.Satler nedokázal vrátit míč do sítě. Mladějovské hráče neproměněná penalta nepoložila a dále si vytvářeli spoustu šancí. Ovšem M.Kudyn,R.Dlouhý,Pa.Sekanina ani zkušený R.Abraham nedokázali mířit přesně a když už hostujícího brankáře překonali,hasili na brankové čáře situaci čistečtí obránci.

Do druhého poločasu si vyměnili posty M.Kudyn s R.Sekaninou, čímž chtěl trenér V.Suchý dokázat, že Sekaninův důraz by měl být receptem na hostující obranu.Tatran dál hrál pěkný kombinační fotbal se spoustou nahrávek,avšak na gól se čekalo až do 55.minuty. A.Matoušek našel z pravé strany skvělým křižným centrem R.Dlouhého a nejmenší hráč na hřišti otevřel skóre zápasu hlavičkou do protisměru brankáře Boštíka 1:0. O deset minut později se osvědčil geniální tah domácího trenéra,když J.Satler vyvezl míč ze středu hřiště a vyslal do úniku R.Sekaninu,ten nekompromisní střelou kolem golmana zvýšil na 2:0. Poté se do hry dostali i střídající hráči P.Suchý a M.Prosecký a byl to právě P.Suchý,který roztleskal hrstku skalních příznivců, když zamotal čisteckého obránce v rohu hřiště,přihrál na velké vápno R.Abrahamovi, ten přistrčil na lépe postaveného A.Matouška, ale jeho střela mířila jen těsně vedle. Poslední šanci utkání měl opět P.Suchý,jeho dělovku levou nohou však vyrazil bravurně brankář Boštík.

Mladějov zvládl své první domácí utkání a po dvou zápasech má na kontě plný počet bodů.

Fakta – branky: R. Dlouhý, R. Sekanina. Rozhodčí: Zika (Jevíčko). ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Tatran Mladějov: Paar – Prusák, Kudyn, Marek, Matoušek, Pa. Sekanina, Abraham, Satler, Šteffek, R. Sekanina, Dlouhý (P. Suchý, M. Prosecký).

Sokol Čistá: Boštík – Kořízek, Rožek, J. Kmošek, P. Kmošek, J. Stříteský, Kostlán, Klusoň, D. Nepraš, Bis, Vejman (Tomášek, Žrout, Žídek).

článek z novin 

 

Městečko Trnávka - Tatran Mladějov 3:4

Mladějov začal novou sezonu druhým kolem na hřišti Trnávky,jelikož první zápas s Dl.Loučkou má přeložen na říjen.Zápas začal až po čekací době,kvůli již se zpožděním hranému utkání dorostenců Trnávky.

Sestava Mladějova

Mladějov se ujal brzy vedení,když se v 7.minutě uvolnil L.Seryn po skvělém přiťuknutím od R.Dlouhého,při kličce ve vápně byl sražen golmanem a rozhodčí Ropek nařídil penaltu.K té se postavil v těchto situacích neomylný Pa.Sekanina a s přehledem proměnil-poslal brankáře na druhou stranu 0:1. Za 3 minuty ovšem bylo srovnáno,domácí strední záložník obešel stopera M.Kudyna a prostřelil i brankáře V.Paara 1:1.Poté musel kvůli svalovému zranění opustit hřiště P.Němec,kterého nahradil nestárnoucí P.Suchý a ve 30.minutě odstoupil i L.Seryn,s jehož kolenem to nevypadá vůbec dobře!Nahradil jej Petr Sekanina) Do poločasu se hosté radovali ještě jednou.Nová posila Mladějova,maličký rychlík R.Dlouhý se prosmýkl za obranu soupeře a střelou přes brankáře strhnul vedení na stranu hostů 1:2.

V druhé půli byli o něco lepší domácí hráči,jelikož Tatran začal bránit a hrozil především z brejků,které však nedokázal dotáhnout do gólového efektu.Jeho akce většinou končili zkaženou finální přihrávkou.Trnávka opět vyrovnala v 60.minutě.Na přetažený centr si naskočil T.Makrlík,hlavou jej poslal zpět před bránu,kde Konečný hlavičkoval za záda mladějovského brankáře 2:2. Domácí poté zahrávali několik trestných kopů z dobré vzdálenosti,ale ani jednou netrefili bránu a neprosadili se ani z rohových kopů,kterých zahrávali během deseti minut 6. Atak branka padla na druhé straně,ze závaru se k míči dostal A.Matoušek a levačkou ho z voleje poslal do sítě 2:3. Trnávka potřetí v zápase srovnala v 75.minutě.Ve vápně se prosadil opět Konečný a se štěstím obstřelil V.Paara 3:3. Už už to vypadalo,že zápas skončí dělbou bodů,avšak proti bylo duo P.Suchý-Pa.Sekanina. V 82.minutě letěl dlouhý míč do vápna,P.Suchý ho zády k bráně přiťukl na zdruhé vlny naběhnuvšího Pa.Sekaninu a ten proměnil první utkání mladějovských ve tři body 3:4.

Pokřik-video

Fakta – branky: Pokorný 2, Hank –  Pavel Sekanina 2(1x z pen.),Dlouhý,Matoušek. Rozhodčí: Ropek (Morašice), ŽK 2:2, diváků: 60, poločas: 1:2.

Sokol Měst. Trnávka: Dvořák – Kleveta, Pavel Bohatec, Janík, Toman, Pokorný, Hank, Hensl, Makrlík, Konečný, Petr Bohatec (Šašinka, Grulich, Novák).

Tatran Mladějov: Paar – R. Sekanina, Kudyn, Marek, Matoušek, Pa. Sekanina, Abraham, Satler, Seryn, Dlouhý, Němec (Suchý, Pe. Sekanina).

Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz