Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Info ze zápasu

Sezona 2009/2010

Sokol Bystré - TJ Tatran Mladějov  0:2 (0:2) 
Poslední kolo sezony 2009/2010 OP postavilo proti sobě i Bystré a Mladějov. Právě poslední kolo mělo být posledním krokem v rozuzlení dramatické bitvy o sestup z OP. První Sebranice totiž měli již s předstihem zajištěný postup do I.B. Zato bitva o třetí sestupové místo dle papírových schémat, která si jistě vytvářel nejeden fotbalový fanda na Svitavsku, zaváněla v posledním kole zajímavou možnou zápletkou, ve které byly namočeny týmy Dl.Loučky(hrající v Opatově), Radiměře(doma Jaroměřice) a Jevíčka( doma Třebařov). Zápas Mladějova v Bystrém, ve kterém již „ o nic“ nešlo tak měl mít za úlohu hlavně pobavit diváky a samotné hráče, což se podařilo. Tak jak tomu bylo celou sezonu, ani teď nebyl Tatran kompletní, chyběli R.Dlouhý, R.Abraham, J.Prusák, P.Suchý ml., M.Suchý… Na straně domácích jistě nejvíce chyběl distancovaný střelec J.Mužík.
Utkání bylo od začátku ofenzivně laděno a útočné akce se střídali na obou stranách. S tou první přišli domácí, ale tvrdá rána Putnara mířila těsně nad.  Na druhé straně zahrozil P.Prosecký, jehož puklici z úhlu reflexivně vyrazil pozorný Schüch. Následně trestný kop Halvy z dobrých pětadvaceti metrů prosvištěl kolem tyče Harvánkovy brány a po akci po pravé straně mladějovští zadáci nechali až moc vyniknout svého brankáře. Před ním se totiž ocitl zcela volný Putnar, ale jeho ránu „Hervy“, jak přezdívají svému brankáři mladějovští skalní příznivci, fantasticky vytáhl na roh. Hosté zdaleka nezůstali pozadu a ve 30.minutě vytáhli z rukávu parádní akci, které museli zatleskat snad i domácí příznivci. Po ťukesu ve středu hřiště vyslal geniální přihrávku mezi třemi obránci P.Němec na rozběhnutého P.Proseckého, ten ve vápně mazácky obstřelil vyběhnutého brankáře Schücha , bylo to 0:1 a mladějovský střelec se mohl o svoji radost z gólu podělit se svými fanoušky, kteří neúnavně skandovali „Lupen, Lupen!“. Nabuzení hosté poté předváděli pohledné kombinace většinou ne na více než dva doteky. Po jedné z takových akcí se do střelecké příležitosti dostal L.Seryn, ale správný okamžik ke střele prováhal a byl z toho „jen“ roh. Po něm se však k zakončení dostal L.Marek, volil střelu z voleje, ale míč netrefil dokonale. To domácí hráči měli nabito ostrými a po dělovce Vodičky a fantastickém zákroku O.Harvánka se třepalo břevno. Co to však bylo domácím platné, když Mladějov má ve svých řadách druhého nejlepšího střelce OP P.Proseckého. Bysterští totiž chybovali v rozehrávce, trefili jen atakujícího mladějovského střelce, jenž s ničím neotálel a zpoza vápna ihned z první poslal na bránu Schücha svoji vizitku, kterou si domácí brankář vyzvedl až v síti 0:2.
Druhý poločas měl stejný nádech lehkosti jako ten první. Oba týmy dál hráli především dopředu, ale pohledných akcí se zprvu moc nerodilo. Nebezpečný byl až průnik nejnebezpečnějšího domácího hráče Putnara, který svojí postavou platil na oproti němu „drobné“ obránce Tatranu, ale jeho dělovka mířila nad. Hosté zahrozili až na samém konci utkání. Nejprve střídajícímu J.Čermákovi scházel krůček k tomu, aby byl u míče dřív než bysterský golman. Následně loučící se trenér Vl.Suchý poslal na hřiště dalšího žolíka Z.Ondráčka, který mohl ihned se štěstím skórovat. Domácí brankář totiž nepočítal s důsledným napadáním jeho rozehrávky právě tímto mladějovským hráčem, trefil jej a odražený míč jen o metr minul prázdnou bránu. Své zaváhání napravil Schüch 5 minut před koncem, když všas vyběhl proti lobu P.Němce a zabránil tak další brance.
Utkání splnilo očekávání, když se hrálo uvolněně, bez emocí a hráči se fotbalem především bavili. V konečném zúčtování výhra Mladějovu nakonec zaručila konečné 7.místo, tým Bystrého skončil nakonec 5. S OP se nakonec rozloučila trojice Radiměř, H.Újezd a Třebařov.

Fakta – branky: Prosecký 2. Rozhodčí: Šenkýř (Moravská Třebová). ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Sokol Bystré: J. Schüch – Zahoran, Halva, Veselý, Adamča, Putnar, Mitáš, Janoušek, Štaud, Bureš, Břicháček (Cupal).
Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, F. Marek, Šteffek, Sekanina, Suchý, Satler, Seryn, L. Marek, Prosecký, Němec (Křivánek, Ondráček, Čermák).

 

TJ Tatran Mladějov - SK Jevíčko 2:2 (0:1)

Fakta – branky: Prosecký, Dlouhý – R. Müller, Hofman. Rozhodčí: J. Dvořák (Svitavy). ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, P. Suchý, Prusák, Sekanina, Šteffek, Satler, Seryn, Prosecký, Němec, Dlouhý (F. Marek, Ondráček).
SK Jevíčko: J. Werner – Jedlinský, Z. Klein, Vykydal, J. Müller, Čekal, Berka, Seknička, R. Müller, T. Klein, P. Werner (Hofman, Podlezl).

TJ Radiměř - TJ Tatran Mladějov 2:2 (1:0)
Tři zápasy, nepočítaje několik odložených utkání, scházely do konce sezony 2009/2010 každému týmu před sobotním duelem Mladějova v Radiměři. Utkání se hrálo netradičně v dopoledním čase(10:00), jelikož v Radiměři měli místní na odpoledne naplánovaný bohatý program pro děti v rámci dětského dne. Předchozí střetnutí obou celků skončilo na podzim v Mladějově divokou přestřelkou 6:5 pro Tatran. Po týdenních deštích se počasí na víkend hodně umoudřilo a teplota se vyhoupla hodně vysoko nad 20 stupňů a počasí ač krásné, pro fotbalisty bylo velmi náročné. Tatranu se oproti minulému zápasu vrátilo do sestavy několik hráčů, ovšem několik jich opět chybělo, což je tuto sezonu obvyklý trend. Do sestavy se vrátili R.Dlouhý, J.Satler, R.Šteffek, naopak F.Marek ani do Radiměře neodcestoval a O.Harvánek sledoval kvůli zranění zápas jen z lavičky. Domácí fotbalisté také nebyli zdaleka kompletní.
Utkání začalo aktivní hrou Tatranu a již po pěti minutách se ve stoprocentní šanci ocitl na penaltě zcela sám L.Seryn, jenž nastoupil s virózou, ale jeho prudká rána nemířila mezi tyče. Následně se po podobné akci na jeden dotek dostal do vápna P.Němec, jehož střela rozvlnila pouze boční síť. Domácí hrozili především z rychlých brejků, jejich adresátem byl především M.Ondroušek, který dělal mladějovským zadákům mnohé problémy. Jedna z nebezpečných akcí domácích, vyplynula po dlouhém nákopu za vyběhnuvší hostující obranu, ale 3 hráče, řítící se již na J.Čermáka, odzbrojil pohotový M.Kudyn. Platonický tlak Tatranu v první půli vzal za své, když dostal ve 40.minutě míč do běhu M.Ondroušek, na vápně se zasekávačkou zbavil obránce a střelou pod břevno nečekaně otevřel skóre zápasu 1:0.
Začátek druhé půle se vyvíjel po čertech podobně jako ta první. Tatran sice měl územní převahu, ale gól vstřelil jeho soupeř. V 60.minutě se po nedorozumění hostů dostal z úhlu ke střele Bubela a přízemní střelou propálil i J.Čermáka v mladějovské bráně 2:0. Hosté od té doby působili hodně frustrovaně, kupili chybu za chybou, jejich hra byla plná nepřesností a ve vzduchu visel další gól v jejich síti. A na gólovou situaci se nečekalo dlouho. V 70. minutě předvedl své velkolepé představení nejlepší domácí hráč M.Ondroušek, který „vyvezl“ ze své poloviny míč kolem dvou protivníků, na půlce obešel ještě dalšího hráče a když před ním padl na zem i stoper M.Kudyn, řítil se sám na brankáře J.Čermáka. Tomu, že obešel i mladějovského brankáře, se již nikdo nedivil, ale na zakončení mu již nezbylo zřejmě dost sil a z úhlu minul branku. Míč směřující do branky by přesto asi odkopl dobíhající J.Prusák. Sólo to bylo v podání radiměřského útočníka parádní, ale kvůli svému zakončení si vysloužil od domácích „fanoušků“ několik hanlivých slov. To mladějovští fanoušci byli opět úžasní a výraznou měrou k tomu přispěl i tříčlenný fanklub z Dl.Loučky, který mladějovským příznivcům přivezl buben a trubky a ti pak byli hodně slyšet! Ondrouškovo sólo jako by bylo zlomovým okamžikem ve vývoji zápasu. Poté totiž již hřiště zcela ovládli mladějovští hnáni skvělými fanoušky dopředu. Ti vycítili šanci po akci P.Proseckého, jenž unikl po levé straně hřiště, načechral milimetrový centr přímo na hlavu osamoceného R.Abrahama, ten ač chytře hlavičkoval do protipohybu brankáře Škorpíka, branku těsně minul. Hosté se dočkali až v 80. minutě, kdy po pěkné kombinační akci vyslal míč za obranu P.Němec na rozběhnutého P.Proseckého, který utekl obráncům, u něj nevídanou kličkou brankáři obešel Škorpíka a do prázdné brány s přehledem zavěsil 2:1. Trenér V.Suchý pak zaměřil všechnu sílu do útoku a místy to vypadalo, jako by hosté hráli jen na dva obránce. Tlak Tatranu rostl a „Gól“ již řvali mladějovští příznivci v 85. minutě, když rohový kop chytře rozehrál J.Satler mírným posunutím, míč si převzal P.Němec a postupoval podél čáry přímo na bránu domácích. Po kličce do hřiště následovala však střela jen do tyče a z následného závaru nic nebylo. Přece jen se ale hosté dočkali vyrovnání. Ve třetí minutě nastavení z avizovaných čtyř se k míči na vápně dostal P.Němec, kolmicí do vápna našel zcela volného R.Dlouhého, který pohotově za pomoci teče obránce vyrovnal a strhl vlnu euforie, kterou si hráči užívali u rohového praporku společně se svými příznivci 2:2.
Vzhledem k vývoji utkání je remíza naprosto spravedlivá, oba týmy mohli vyhrát a oba mohli prohrát. Pro Mladějov má bod cenu zlata, pro sestupem vážně ohroženou Radiměř zřejmě nic neřeší. Nicméně zápas to byl velmi pohledný.  
Fakta – branky: Ondroušek, Bubela – P. Prosecký, Dlouhý. Rozhodčí: Kvapil (Svitavy). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
TJ Radiměř: Škorpík – T. Trnečka, L. Olšer, Pálka, Bubela, Satrapa, Ondroušek, Beneš, Jedlička, Kalod, Mauer (S. Olšer, Luk. Trnečka, Lub. Trnečka).
Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, P.Suchý ml., Prusák, R.Sekanina, Abraham, Satler, P. Němec, Prosecký, Seryn, Dlouhý (R.Šteffek, P.Suchý st.)
TJ Tatran Mladějov - FK Sebranice 4:3 (3:1)
 
Jelikož čtvrteční zápas Sebranic v Dlouhé Loučce byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen, měla být sobota tím posledním krokem Sebranic k postupu do I.B třídy. K jistotě postupu jim totiž 4 kola před koncem sezony stačil uhrát bod a nemusely se ohlížet na výsledky ostatních celků. Vedoucí tým tabulky však určitě nepřijel do Mladějova jen pro bod. Předchozí utkání skončilo v Sebranicích 3:0 pro domácí a vzájemná utkání těchto celků patřily vždy mezi ty nejhezčí a nejatraktivnější v soutěži, což se potvrdilo i tentokrát. Ani jeden z celků nebyl kompletní, Sebranicím chyběli J.Červ a  Z.Horníček, absence na straně Tatranu byla ještě mnohem větší. Ze zdravotních důvodů mu chybí R.Šteffek, M.Suchý, M.Prosecký a disciplinárně potrestaní R.Dlouhý s J.Satlerem!
 
Ač to před zápasem tabulkově vypadalo na jednoznačnou záležitost, kdo zná oba týmy, ví, že při těchto vzájemných zápasech jdou všechny předešlé výsledky stranou a vždy se hraje kvalitní fotbal s maximálním nasazením. V úvodu utkání byly aktivnější Sebranice, které zahrozily dvěma ránami Kalánka a několika rychlými výpady J.Karlíka, ten se však do zakončení dlouho nemohl dostat, jelikož, jak se později ukázalo, domácí trenér vyrukoval se skvělou taktikou postavit na sebranického rychlíka hráče stejných atributů – P.Proseckého! Ten 15.minut znepříjemňoval a znechucoval nejlepšímu střelci OP hru a když měl dle trenéra „splněno“, poslal svého střelce na hrot, kde vytvořil staronovou údernou dvojici s L.Serynem. Nicméně situace se vyvinula tak, že jakmile dostal J.Karlík prostor, ihned se prosadil. To na polovině hřiště domácí hráči chybovali v rozehrávce, hostující Kárský okamžitě vyslal svého spoluhráče za obranu a J.Karlík způsobem sobě vlastním otevřel účet zápasu 0:1 a vypadalo to, že hosté budou plnit roli favorita. Jenže to, co se začalo dít od 25.minuty, se dá popsat s nadsázkou jako hra kočky s myší. Nejprve právě P.Prosecký prodloužil míč za obranu na naběhnutého L.Seryna, jenž byl u míče dřív než vyběhnuvší brankář Schüch a pohotovým přehozením vyrovnal na 1:1. Poté si oba hráči role vyměnili, L.Seryn podržel míč, vyslal do úniku P.Proseckého, který si pohrál se dvěma obránci a chytrou střelou k tyči poslal Tatran svým dvaadvacátým gólem v sezoně do vedení 2:1. A aby to nebylo málo, tak ve 40.minutě se k exekuci trestného kopu ze dvaceti metrů postavil domácí stoper M.Kudyn, jeho střelu do šibenice sice golman Schüch vystihl a vypadalo to, že ji chytne, ale ta mu propadla mezi rukama a sebranický strážce svatyně se musel hodně červenat 3:1. Mladějov zakončil poločas ve velkém stylu a zaskočení hosté, začali kupit chyby a nepřesnosti. Přesto kdyby ještě v poslední minutě nevychytal v tutovce O.Harvánek J.Karlíka, mohlo být vše jinak.
 
Namotivovaní hosté, zřejmě ráznou domluvou o poločasové přestávce, se pokusili na svého soupeře hned od 46.minuty vlétnout, ale vítr z plachet jim mladějovští sebrali hned v 50.minutě! To nejprve L.Seryn správně nejevil zájem o hru v ofsajdovém postavení a z hloubi pole naběhnutý P.Němec mohl postupovat zcela sám na Schücha, kterému hráč s číslem 10 udělal kličku, ale pohotový sebranický brankář ještě stačil konečky prstů vytáhnout míč na roh. Při jeho exekuci měli opět hlavní roli oba výše zmiňovaní mladějovští hráči. L.Seryn si naskočil na střílený centr P.Němce a tvrdou hlavičkou do šibenice zvýšil již na 4:1. To byla pro hosty, jak se v boxerské terminologii praví, rána pod pás. Následně totiž hráči Tatranu procházeli do vápna přes jejich obranu jako nůž máslem. Navíc domácí hráče táhlo skvělé publikum, které po celých 90 minut hnalo své svěřence kupředu. Nejprve po hrubce obou stoperů postupoval sám na brankáře P.Prosecký, jeko střelu Schüch vyrazil a následná dorážka P.Němce nemířila mezi tyče. Poté opět domácí kapitán prošel středem hřiště přes dva obránce, ale nasměroval svoji střelu jen do sebranického brankáře. Sebranice ožili, spolu s nimi i početný hlouček věrných fanoušků, v 75.minutě, kdy se chytře prosadil střídající Chadima 4:2. Hlasité „Pojďte hoši, dáme gól“ následně znělo snad celým Mladějovem. Sebraničtí hráči, pokropeni živou vodou, vycítili šanci a přidali na aktivitě a celý fotbalový areál v Mladějově byl na nohou. Když navíc v 85.minutě R.Sekanina otálel s rozehrávkou, míč mu vypíchl J.Horníček, ten vyslal do sólového úniku J.Karlíka, jenž se řítil sám na O.Harvánka, musel zatáhnout za „záchranou“ brzdu P.Suchý ml. a sebranického snipera fauloval ve vápně. Ač je pověrou, že faulovaný hráč by neměl jít kopat penaltu, postavil si míč na značku pokutového kopu právě J.Karlík a s přehledem zavěsil 4:3. Oproti čtvrtečnímu zápasu s D.Újezdem již ale domácí hráči vyrovnání soupeři nedovolili, atak se mohli radovat z velmi ceného skalpu nepochybně velmi kvalitního soupeře.
 
Oba týmy se postaraly o výbornou podívanou a fanoušci obou celků vytvořili v zápase na okresní poměry nevídanou atmosféru, za což jim zcela právem patří velká pochvala. Nezbývá nic jiného, než popřát Sebranicím hodně štěstí a úspěchu ve vyšší soutěži a fandové pěkného fotbalu můžou jen doufat, že ještě někdy uvidí tyto dva výborné celky proti sobě na jednom hřišti.

Fakta – branky: Seryn 2, P. Prosecký, Kudyn – Karlík 2, Chadima. Rozhodčí: Elčkner (Čistá). ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 3:1.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, Sekanina, F. Marek, Prusák, Abraham, P. Suchý st., Seryn, P. Suchý ml., P.Němec, Prosecký (Z.Ondráček, L.Marek).

Sokol Sebranice: R. Schüch – J. Radiměřský, Nezbeda, Neumeister, Kárský, J. Horníček, P. Kalánek, Haupt, Patočka, Pavliš, Karlík (Klusoň, K. Radiměřský, Chadima).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Dolní Újezd B 2:2 (0:1)
"Anglický týden" je na programu v Okresním přeboru, jelikož na týmy čekaly zápasy ve čtvrtek a sobotu. Ve čtvrtečním utkání se proti sobě mimojiné postavily celky Mladějova a D.Újezdu. Později se ukázalo, že na několika hřištích se pro nespůsobilý terén utkání neodehrála, zato v Mladějově byl před začátkem zápasu pažit ve skvělém stavu, což je výsledek skvělé práce místního "správce". Předchozí utkání skončilo v D.Újezdě výhrou tamních 3:2. Dolnoújezdští se dostavili k zápasu se značným zpožděním, přesto začátek zápasu stihli, ikdyž se začalo o několik minut později.
Začátek zápasu patřil jednoznačně hostům, kteří ,posílení o několik hráčů hrajících za A tým, již od úvodního hvizdu hýřili aktivitou a jejich narážečky na jeden dotek se musely líbit. Dolnoújezdské kombinace poté otupil mohutný desetiminutový déšť, kvůli kterému místy ani nešlo pořádně vidět, atak se spíše válčilo než hrál fotbal. Nebezpečná byla až střela ze 20.minuty téměř z pětadvaceti metrů, kterou však golman O.Harvánek nadvakrát kryl. Domácí brankář měl i několikrát štěstí, když mokrý terén dělal problémy zejména útočníkům hostí, ale největší porci štěstí si vybral v 35.minutě, kdy podklouzl při odkopu, nahrál míč za velké vápno volnému protihráči, který však s šancí naložil zrkle a jeho střela míila vedle. V závěru polčasu se osmělil i domácí Tatran a zejména spolupráce Abraham-P.Prosecký fungovala na výbornou. Nejprve unikajícího P.Proseckého zastavil na vápně nedovoleným zákrokem poslední obránce, poté se ťukes mezi oběma zmiňovanými hráči dostal do fáze, kdy P.Prosecký postupoval z boku "sám"na brankáře, se střelou z dálky si ale Klusoň poradil. Naprosto totožná situace se opakovala o pět minut později. Tentokráté mladějovský střelec vypálil pumelici, která skončila snad milimetry vedle tyče a v ochozech to jen zahučelo. Diváci se do poločasu přecejen dočkali gólu, nezakřičeli si ovšem domácí, nýbrž hostující fanoušci. Ve 43.minutě chybval při okopu M.Kudyn, protivník jeho odkop vystil, naservíroval míč do vápna na na zadní tyči číhajícího spoluhráče, jehož hlavičku pohotově vyrazil O.Harvánek, ale na dorážku téhož hráče nestačil zareagovat ani on ani žádný z domácích zadáků 0:1.
Druhé dějství načal opět mírný tlak hostů, ti ale byli až do 60.minuty neefektní. Jenže v již zmiňované minutě utekl domácí obraně jeden z útočnků soupeře a řítil se sám na vyběnutého O.Harvánka. Střela z vápna hostujícího útočníka však zdaleka neměla parametry gólové a šance vyzněla naprázdno. To že v tomto celém zápase bude platit otřepané "nedáš, dostaneš" se mohli přihlížející záhy přesvědčit. To P.Němec vyslal kolmici na P.Proseckého, jenž si počínal mazácky nejen při zpracování, ale i při zakončení a kolem golmana vyronal na 1:1.  Násleně se tleskalo po trestném kopu P.Němce, ale nejen jeho exekutorovi, ale hlavně brankáři Klusoňovi, jenž míč konečky prstů vyrazil na roh. Domácí kapitán se dočkal až v 75.minutě, kdy z pětatřiceti metrů rozehrával trestný kop P.Suchý ml., ten vybídl přihrávkou do nohy R.Abrahama, jenž míč přiťukl právě na P.Němce a ten se prosadil ještě kličkou do hřiště a následnou střelou na přední tyč 1:2. Bojovně hrající vyčerpaní domácí hráči se ale poté zatáhli spíše do defenzivy a snažili se výsledek udržet. Dlouho se jim to dařilo, ba naopak mohla přijít i pojistka, když střídající Z.Ondráček využil nedorozumění mezi stoperem a bránkářem Klusoňem a těsně před golmanem stačil špičkou vypíchnout míč, ke své smůle a celého Mladějova putoval míč mimo bránu. Běžela poslední minuta, když dostali hosté výhodu rohového kopu a standartní situace, to byla pro vysoké hráče D.Újezdu ta pravá voda do mlýna. Ani deset bránících hráčů nedokázalo zareagovat na hlavičku hostujícího stopera a bylo to 2:2.
Pro Mladějov velmi studená sprcha v poslední minutě v podobě vyrovnání, ale z pohledu vývoje zápasu je konečná remíza spravedlivá.  

 

Opatov - TJ Tatran Mladějov 2:3 (0:2)

 Ač celé Česko, Morava a Slezsko žilo celý týden a víkend hokejem, přesto se odehrálo i další kolo Okresního přeboru mužů a tentokráté kompletní. Na programu byl i zápas mezi Opatovem a Mladějovem. Předchozí utkání skončilo na mladějovském hřišti remízou 2:2 a jelikož oba týmy mezi sebou dělil v tabulce jediný bod, dalo se čekat opět velmi vyrovnané utkání.

Oba celky již byly na hřišti a jejich hráči absolvovali předzápasové rozběhání a rozcvičku, když se najednou z kabin ozvalo hlasité "Góóól"! To byla reakce nejen mladějovských fanoušků na vyrovnání našich hokejistů v zápase se Švédy. Následné nájezdy si nikdo, kdo byl na hřišti nenechal ujít a u rádia si všichni s radostí zařvali poté, co se Češi dostali do finále. Následně se však již všichni museli soustředit na střetnutí v Opatově.

Zápas v první půli nabral pro opatovské nečekané obrátky. Již po deseti minutách se poprvé jiskřilo, když za faul zezadu viděl žlutou kartu domácí Košín a mohl být rád, že zůstalo jen u karty této barvy. V 15.minutě musel po dalším ostrém střetu opustit hřiště na nosítkách M.Suchý, jehož koleno si, jak se později ukázalo, vyžádá operaci a sezona tak pro něj zřejmě skončila. Na hřiště se dostal sniper P.Prosecký, který ač zužován teplotou a nachlazením nenastoupil od začátku utkání, ale nakonec v něm odehrál velmi důležitou roli. Tatran od začátku přehrával svého soupeře a byl velmi aktivní ve hře dopředu a neomylný vzadu. Především štírek R.Dlouhý nadělal mnohé problémy svým strážcům. Nejprve jeho střela jen těsně minula branku soupeře a zejména při úniku ve 20.minutě kdyby si lépe zpracoval míč, mohl postupovat sám na brankáře. Po několika slibných přležitostech se Tatran přecejen dočkal, když pravý obránce R.Sekanina vyslal nádherný dlouhý centr za obranu na L.Marka, který se natahoval po míči tak dlouho, až se mu jej podařilo geniálně poslat hlavou za záda brankáře Štoska 0:1. Ve svém třetím utkání po dlouhé fotbalové pauze se tak tento hráč dočkal své premiérové branky v mladějovském dresu. O chvíli později to bylo již 0:2, když opět L.Marek vyslal výtečně za obranu R.Dlouhého, jehož střela z úhlu sice nemířila mezi tyče, ale mladějovské pendolino P.Prosecký se prohnal kolem obránců a doklepl míč do prázdné branky 0:2. Tento stav očividně neunesl psychicky domácí hráč Košín, ten ač již byl majtelem žluté karty, předvedl další tři likvidační zákroky na protihráče, ale k údivu všech mladějovských za žádný z nich neviděl ani žlutou kartu!!! Jediná nebezpečná situace domácích se odehrála v 35.minutě, kdy se po nákopu za obranu řítili z půlky na O.Harvánka tři hráči domácích, kterým však včas ukopl míč v gólovce M.Kudyn. V poslední minutě prvního poločasu se opět prosmýkl po pravé straně všudybýlek R.Dlouhý, naservíroval do vápna parádní centr na P.Suchého ml., jenž pohotově z voleje vystřelil, ale jeho rána trefila "pouze" tyč. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Druhá půle začala opět náporem hostů, který brzy dokázali přetavit v další branku. To se na levé straně uvolnil druhý nejlepší střelec OP P.Prosecký, utekl obránci a parádní křížnou ránou vstřelil svoji druhou branku utkání 0:3. Zdálo se být rozhodnuto, jelikož Tatran hrál v pohodě a kontroloval hru. Jenže poté přišlo další nepochopitelné okopávání od hráče Košína, které již neunesl J.Satler a nemístnou reakcí si vysloužil červenou kartu, opatovský Košín z toho vyšel opět(!!!) naprázdno! Početní převaha jakoby dala domácím nový náboj a okamžitě přidali na aktivitě. Odměnou jim byla branka, kterou vstřelil v 75.minutě Jiráček 1:3. Tatran poté hrál již hodně defenzivně a za zmínku stojí snad jen střela L.Marka, které chyběly od břevna centimetry. V hektickém závěru vyprovokoval potyčku s R.Dlouhým kdo jiný než Košín a teprve za tento počin jej poslal rozhodčí Šenkýř do sprch, nicméně společně s ním i R.Dlouhého!  Vypjatá situace měla ještě dohru mimo hřiště, když byl R.Dlouhý při odchodu do kabin napaden domácím divákem a následně se strhla hromadná "rvačka", ve které se nakonec pustil tentýž "muž", který napadl mladějovského hráče, do jedné z fanynek Mladějova... ale náležitě za to zaplatil! Každopádně naprosto selhala pořadatelská služba a tento incident bude mít dohru na svazu. Nicméně do konce utkání chybělo 8 minut a zápas se dohrával. Oslabení a rozhození hosté v nich hráli "hokejovým" stylem, kdy spíše jen odkopávali míč co nejdále od svého vápna. Osudné se jim to stalo 3 minuty před koncem, kdy domácí vyšachovali obranu a Mašek pohodlně zasunul míč k tyči 2:3. A jak by asi celé střetnutí(doslova) dopadlo, kdyby v astaveném čase Vostřel mířil hlavou o něco přesněji.

Tvrdě a sprostě hrané utkání ze strany domácích nezvládl rozhodčí Šenkýř, který dovolil domácím a zejména Košínovi sprostou tvrdou hru, která nakonec měla i za důsledek mimohřištní agresi. V konečném zúčtování se však počítají body a ty si připsal na s konto Mladějov.

Fakta – branky: Mašek, Jiráček – P. Prosecký 2, L.Marek. Rozhodčí: Šenkýř (Moravská Třebová). ŽK: 2:2. ČK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Sokol Opatov: Štosek – Popelka, Stolarik, Košín, Fukar, Matouš, Havlát, Vostřel, Kalánek, Mašek, Procházka (Jiráček).
Tatran Mladějov: Harvánek – P. Suchý, Sekanina, M. Suchý, F. Marek, Kudyn, Abraham, Satler, P.Němec, Dlouhý, L. Marek (P. Prosecký, R.Němec).

TJ Tatran Mladějov - Sokol Kunčina 4:5 (0:4)

Ač víkendovým zápasům počasí přes týden nepřálo a poslední dobou to vypadá, jakoby se spíš hrála podzimní část sezony, magnet kola se v Mladějově přesto odehrál. V podzimním střetnutí se oba soupeři rozešli smírně po pro Mladějov netypickém výsledku 0:0. Tatran se opět nesešel kompletní. Ikdyž se do sestavy vrátili R.Sekanina, M.Kudyn, F.Marek a O.Harvánek, chyběl P.Suchý ml. a především druhý nejlepší střelec Okresního přeboru P.Prosecký.

Ze začátku to vypadalo, že Tatran bude mít navrch, jelikož domácí nevypadali, že by chtěli hsotům půjčit míč. Co to však bylo platné, když v 5.minutě smetl skluzem J.Prusák ve vápně J.Spálenského a kopala se penalta. V.Štrajt se z ní nemýlil, avšak pro příliš brzké vběhnutí svých spoluhráčů se pokutový kop musel opakovat.  Nicméně hostující kapitán se nemýlil ani podruhé a Kunčina vedla 0:1. Aby toho nebylo málo, tak nekoncentrovaným mladějovským zadákům utekl mladík Tlustoš a kolem vyběhnutého O.Harvánka zvýšil na 0:2. To však ještě asi tento hráč netušil, že to bude jeho zřejmě nejlepší čtvrthodinka v kunčinském dresu. V 15.minutě totiž tentýž hráč zřejmě nebyl v zorném úhlu velmi nejsitého pomezního rozhodčího Nekvidy, poněvadž třímetrový ofside snad viděl každý mimo něj. praporek zůstal dole, atak Tlustoš postupoval zcela sám na brankáře a chladnokrevně zavěsil 0:3. Svůj čistý hattrick završil kunčinský střelec ve 20.minutě, kdy ve vápně hlavičkoval neatakovaný J.Spálenský, do skákajícího míče se nůžkami položil právě Tlustoš a propálil vše, co mu stálo v cestě 0:4. Domácí byli na ručník, takový vývoj si jistě žádný mladějovák nepředstavoval ani v tom nejčernějším snu! Do konce poločasu se hrálo převážně mezi vápny a ani hosté ani domácí si nějakou vážnější šanci vytvořit nedokázali.

Po rázném vyčinění v kabině nastoupili domácí hráči s odhodláním s výsledkem něco udělat. Vše však vzalo za své hned v 50.minutě, když po straně utekl nejlepší kunčinský hráč Tlustoš, přihrávkou pod sebe uvolnil nekrytého T.Brychtu a ten pohodlně pod břevno rozvlnil síť 0:5. Tatran nakoplo zřejmě až vyloučení V.Štrajta, jenž musel po druhé žluté kartě za zdržování hry ze hřiště. Mladějov si totiž vytvořil stálý tlak, ale prosadil se až v 65.minutě, když si před vápnem narazil míč J.Satler s R.Abrahamem a prvně jmenovaný technickou střelou snížil na 1:5. Poté spálili dvě tutovky L.Seryn s M.Kudynem. První mířil z otočky nad, druhého střelu zblokoval obránce. Gól byl však na spadnutí a tlak Tatranu neotupilo ani vyloučení J.Prusáka, který viděl po likvidačním faulu na půlce druhou žlutou kartu a musel následovat svého kunčinského protihráče. Ve druhé mladějovské brance měl opět prsty R.Abraham, ten byl totiž faulován zazadu ve vápně a byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil R.Dlouhý. Jelikož to ale bylo až v 80.minutě, všichni přihlížející (alespoň ti, nefandící Mladějovu) ji brali jen jako pouhou korekci výsledku. Ovšem když si v 85.minutě nejmenší hráč na hřišti R.Dlouhý naskočil na parádní centr R.Sekaniny a křížnou hlavičkou rozvlnil síť, schylovalo se k pěkné zápletce. V 90.minutě totiž J.Satler přehodil obráce, vysunul M.Kudyna, který těsně před golmanem Crhou ještě stačil zasáhnout míč a přehodil jej tak dokonale, že balon zapadl za tyč 4:5. Ovšem v nastavených třech minutách si již hosté vítezství sebrat nenechali a získali velmi cenné body na hřišti svého úhlavního rivala.

V Mladějově se sešlo početné publikum, které se jistě nenudilo a oběma táborům fanoušků patří velká pochvala, jelikož se svým neustálým povzbuzováním starali o výbornou atmosféru a hnali své svěřence kupředu.

Fakta – branky: Dlouhý 2, Kudyn, Satler – Tlustoš 3, T. Brychta, Štrajt (PK). Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 4:5. ČK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:4.

Tatran Mladějov: Harvánek – Sekanina, Kudyn, Prusák, M. Suchý, Satler, Němec, Dlouhý, Abraham, L. Marek, Seryn (F. Marek).
Sokol Kunčina: Crha – Pešava, Šmehlík, Kubík, Klíma, Tlustoš, Štrajt, T. Brychta, Hutira, Spálenský, Drahoš (Slezák, J. Brychta).

Sokol Čistá - TJ Tatran Mladějov 2:3 (1:1)

Souboje obou již tradičních protivníků bývají vždy plné emocí, nervozity a vysokého nasazení a vyjímkou nebylo ani sobotní měření sil. V předchozích dvou střetnutí se radovala Čistá, když doma zvítězila minulou sezonu 3:2 a na podzim vyloupila i Mladějov po výhře 2:1. Mladějov přijel do Čisté značně oslaben, jelikož chyběli F.Marek, R.Sekanina, distancovaný M.Kudyn, jehož trest za červenou kartu dosud nebyl projednám a především jasná jarní golmanská jednička O.Harvánek, jehož trápí potíže s kolenem. Na druhou stranu se k týmu připojili hříšníci otec a syn Suší a po několika letech nastoupil poprvé k soutěžnímu utkání za Mladějov L.Marek.

Oproti mnohým zápasům se po dlouhé době zásluhou týdenního počasí v Čisté "neprášilo od kopaček" a hřiště bylo v relativně dobrém stavu. Utkání se hrálo ve velkém tempu a po úvodním oťukávání se začalo jiskřit. Nejprve v 9.minutě zatahal P.Suchý ml. před vápnem M.Klusoně, za což dostal mladějovský zadák žlutou kartu, z trestného kopu však střela O.Nepraše nemířila ani mezi tyče. Poté o minutu později zastavil opět P.Suchý ml. nedovoleně ve vápně D.Nepraše a mohl být rád, že se pískala "pouze" penalta. K její exekuci se postavil Rožek a ač směr jeho střely golman J.Čermák vystihl, na ránu přesně k levé tyči z pohledu střelce nedosáhl a bylo to 1:0. Následně dvakrát provětral obranu domácích neúnavný P.Prosecký a především jeho únik z 20.minuty, kdy jej vyslal nádhernou uličkou kolega z útoku L.Marek, volala po góle. Nicméně mladějovský střelec s číslem 2 mířil kolem vyběhnutého Boštíka těsně vedle. Hosté se dočkali ve 30.minutě, kdy opět P.Prosecký zatáhl míč po levé straně hřiště, přihrávkou pod sebe uvolnil J.Satlera, který ještě mezi nohama obránce posunul na lépe postaveného P.Němce, ten z osmnácti metrů napřáhl a bylo to 1:1. V minutě 35. se to opět mlelo, tentokráté před střídačkami obou celků, a hlavní rozhodčí Svoboda musel řešit další v zápase velmi důležitý moment. Vzájemný těsný souboj M.Klusoně a J.Satlera o míč u postranní čáry neunesl prvně jmenovaný domácí hráč a za nesportovní nakopnutí protihráče viděl ihned červenou kartu a musel ze hřiště. Do konce poločasu hosté svého soupeře zatlačili a vítr v obraně jim dělal především s chutí hrající J.Prusák, který se nejprve sám probíjel do vápna, ale jeho střela skončila vysoko nad a poté krásnou přihrávkou našel na penaltě L.Seryna, jehož střela jen těsně minula tyč, atak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Kdo v druhé půli čekal tlak Tatranu a brzké otočení výsledku, ten se mýlil. Byli to naopak oslabení domácí, kterým nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel výborně. V 50.minutě chybovali hosté na polovině hřiště, míč se dostal po ose Zerzán - D.Nepraš až před bránu na nepokrytého Kostlána, který neměl se střelou do prázdné branky potíže 2:1. Následně se domácí zatáhli na svoji polovinu, přenechali iniciativu Tatranu, který tak musel "bušit do plných", a hráli na brejky. Cílem dlouhých balonů byl především rychlonohý D.Nepraš, ale toho do zakončení obrana vůbec nepustila. Po jednom z brejků fauloval v 65.minutě P.Suchý ml. Zerzána tak, že za faul viděl žlutou kartu a jelikož to byla druhá karta žluté barvy, musel taktéž pod sprchy a početní síly na hřišti se vyrovnaly. Tatran si přesto vytvořil tlak a vyrovnání viselo na vlásku. V 70.minutě se ze strany řítil sám na brankáře Boštíka R.Dlouhý, ale dokonale ho přehodit se mu nepovedlo a zanedlouho na to se ve slibné šanci ocitl L.Seryn, který to měl však na svoji "slabší" nohu a střela mu nesedla. Atak to na sebe musel vzít hráč v mladějovských barvách ten nejzkušenější, R.Abraham. Ten před zraky svého bratra Martina, který hájí momentálně barvy Zlína a na zápas v Čisté se přijel podívat, si z pozice stopera naběhl na autové vhazování R.Dlouhého, obtočil se kolen obránce a křížnou ránou z rohu velkého vápna na zadní tyč poslal takové rekomando, že jej brankář Boštík nestačil ani podepsat a míč se mu třepal v síti 2:2. O několik minut později měl nakopačce asi největší tutovku zápasu P.Prosecký, ale tváří v tvář čisteckému golmanovi opět neuspěl, Boštík jeho střelu reflexivně vyrazil. Přesto se v 82.minutě ze smolaře zápasu P.Proseckého stal hrdina, když si naskočil na rohový kop P.Němce a hlavou strhl vedení na stranu Tatranu 2:3. Konec utkání si Mladějov pohlídal a závěrečný závar před mladějovskou brankou vyřešil dobře chytající J.Čermák.

Mladějov urval v Čisté 3 velmi důležité body a opět společně s ostatními celky výrazně zamíchal tabulkou. V dalším střetnutí přivítá na svém hřišti Kunčinu, což je derby jako řemen.

Fakta – branky: Rožek (PK), Kostlán – P.Němec, Abraham, Prosecký. Rozhodčí: Svoboda (Vysoké Mýto). ŽK: 2:4. ČK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol Čistá: Boštík – Broulík, Tomášek, Kmošek, Rožek, Kostlán, O. Nepraš, Severa, Klusoň, D. Nepraš, Rumpík (Krátký, Zerzán).

Tatran Mladějov: Čermák – P. Suchý ml., M. Suchý, Prusák, Marek, Abraham, Seryn, Satler, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (P. Suchý st.).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Dlouhá Loučka 1:3 (1:1)

Další derby..., další tahák kola, tak by se dala nazvat sobotní bitva v Mladějově, jelikož místní celek hostil na jarě ve skvělé formě hrající mužstvo Dlouhé Loučky. Podzimní měření sil mezi oběma mužstvy skončilo remízou 3:3. Oba celky nenastoupili kompletní, Loučce chyběli útočníci Dvořák se Štěpánkem, Mladějovu zase obránci Šteffek, R.Sekanina a otec a syn Suší. Pikantní byl jistě zápas pro A.Matouška, který ještě nedávno nastupoval v mladějovských barvách.

Utkání začalo zostra a byli to hosté z Loučky, kterým se vstup do zápasu povedl náramně. Již v 7.minutě totiž dostali výhodu volného kopu ze čtyřiceti metrů. Dlouhý míč za obranu poslal M.Geršl přímo na nohu zcela volného J.Marvána, který se pohotovou křížnou střelou z voleje nemýlil a bylo to 0:1 pro Loučku. Pokračovalo se poté v ofenzivním pojetí hry, únik P.Proseckého přes polovinu hřiště zastavil až praporek pomezního, jelikož mladějovský snajpr volil místo střely přihrávku. Hlavička M.Geršla po rohu J.Marvána postrádala více přesnosti a totéž by se dalo říci o hlavičce L.Seryna na druhé straně, ta sice byla dosti kvalitní, ale J.Čechal si s ní bez problémů poradil. Hostující brankář si poradil i s trestným kopem R.Abrahama a už už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0:1. Jenže v poslední minutě první půle po pravé starně zatáhl míč M.Suchý, poslal střílený centr do vápna, kde jej nešťastně srazil před sebe jeden z obránců přímo na kopačky P.Proseckého, jenž ránou pod víko v hodině dvanácté vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas vypadal od začátku zcela stejně. Mladějov tlačil svého soupeře, ale narážel na dobře a bezchybně hrající obraný val protivníka. Navíc se hosté, vedení taktikem M.Blechou, dostávali do nebezpečných brejků. Jeden z nich po rychlé kombinaci využil Charvát, který pohotově bodlem rozvlnil síť Harvánkovy svatyně 1:2. Tatran útočil celkem bezzubě a jeho akce většinou končili ještě před vápnem. Nicméně střelám P.Proseckého a M.Suchého nechybělo příliš. Na druhé straně nejprve O.Harvánek vychytal nadvakrát střídajícího Sedláka, jenž se před domácím brankářem ocitl zcela sám, poté však již potřetí kapituloval, když u pomezní čáry chyboval J.Prusák, míče se zmocnil J.Kolář a přesnou ránou k tyči dostal svůj tým do dvoubrankového vedení 1:3. Tatran sice zvýšil svůj tlak, ale do pořádného zakončení né a né se dostat. Nervozita gradovala v 75.minutě, kdy se ve vzájemném souboji dostali do křížku M.Kudyn s J.Kolářem a oba museli předčasně pod sprchy. Mladějov ale přecejen sahal minimálně po snížení stavu. Hlavičce agilního M.Suchého do protipohybu brankáře chyběly centimetry a pět minut před koncem si po centru do vápna od J.Satlera orazítkoval břevno vlastní brány R.Kolář. Z následného závaru ve vápně nic nebylo, atak se nakonec přecejen radovali hosté z Dlouhé Loučky.

Utkání výborně odřídil hl.rozhodčí Čada společně se svým kolegou na lajně p.Pokorným.

Fakta – branky: P. Prosecký – Marván, Charvát, J. Kolář. Rozhodčí: Čada (Ústí nad Orlicí). ŽK: 3:1. ČK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, M. Suchý, M. Prosecký, Prusák, Abraham, Satler, Seryn, Dlouhý, Němec, P. Prosecký (Marek).

Sokol Dlouhá Loučka: Čechal – Bouček, Gregor, R. Kolář, Geršl, Marván, Matoušek, D. Blecha, Charvát, J. Kolář, Jochec (Sedlák, Ruml, M. Blecha).

 

 

TJ Horní Újezd - TJ Tatran Mladějov 3:3

Sokol Kamenná Horka - TJ Tatran Mladějov 1:1 (0:0)

Vzájemné zápasy obou mužstev bývají vždy velmi vyrovnané a brankově né velmi bohaté. Poslední vzájemné utkání zvítězil Tatran na svém hřišti 2:1, avšak v Kamenné Horce se Mladějovu ještě za tři roky bodovat nepodařilo.

Začátek zápasu patřil zcela jasně hostům, kteří si vypracovali několik velmi slibných šancí a směrem dopředu byl Mladějov mnohem nebezpečnější než domácí. V první šanci se ocitl R.Dlouhý, jenž nebezpečnou ránou z pokutového území vystrašil zkušeného Hasenöhrla. Střele P.Proseckého chyběly centrimetry a opět ani R.Dlouhý nezamířil přesně a jeho chytrý oblouček skončil jen těsně nad. Podobně jako před týdnem Tatran svého soupeře v první půli značně přehrával. Ve 30.minutě přišla zřejmě nejnebezpečnější situace prvního poločasu. To vyslal L.Seryn z pravé strany střílený centr šajtlí do vápna, míč se k údivu všech tak stočil, že skončil na tyči za zády domácího brankáře, od které se odrazil přímo do náruče již připraveného Hasenöhrla. V závěru poločasu byl v hlavní roli nebezpečné sizuace opět golman Horky, jehož špatný odkop mu poslal z půlky hřiště zpět P.Němec, ale jeho troufalý pokus minul i bránu.

Druhá půlka neměnila nic na pojetí hry, ač domácí hráli na "svoji" stranu s podporou větru, byli to právě oni, kteří brzy inkasovali, když se po rychlé pohledné kombinaci po ose Abraham - Dlouhý - Satler dostal do zakončení L.Seryn a jedovatou střelou z voleje prolomil své jarní střelecké "prokletí" 0:1. Poté ovšem jakoby hráči Mladějova opět vyklidili pole, domácí fotbalisté ožili a zatlačili svého soupeře do defenzivy. Tatran se jednu chvíli jen bránil a tlak Kamenné Horky byl opravdu velký. Nicméně dlouho stačili hosté odolávat, díky dobře fungující obraně a největší zásluhu na tom měl opět mladějovský čaroděj mezi tyčemi O.Harvánek. Ten nejprve vytáhl ránu Lelka na břevno a odražený míč vykopával J.Prusák, poté si na něm vylámal zuby i Benc, jehož střela však nebyla tak razantní. V 70.minutě se domácí již dočkali. U pomezní čáry si vyměnili míč K.Benc s Dokoupilem, prvně jmenovaný obešel dva hráče a bodlem poslal míč na bránu tak geniálně, že se odrazil od tyče do brány 1:1. Následně se hra přecejen opět vyrovnala a rozhodutí na jedné či na druhé straně viselo na vlásku. Na jedné straně to zahučelo po hlavičce L.Seryna, na straně druhé začaroval Škávu mladějovský mág O.Harvánek, který vychytal kamennohorského střelce ve stoprocentní příležitosti, vyrazil jeho skákavou střelu špičkami prstů na břevno a odražený míč sám schoval do své náruče. Poslední šanci měl P.Prosecký, který hlavou přehodil vyběhnutého Hasenöhrla, ale minul bránu.

Remíza je v konečném zůčtování spravedlivá a oba týmy musejí být s bodem spokojeni. K dalšímu zásau míří Mladějov ve čtvrtek(!) do Horního Újezdu.

Fakta – branky: Benc – Seryn. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina). ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Sokol Kamenná Horka: Hasenöhrl – Weber, Tesař, Mach, Chaloupka, Benc, Lelek, Jiroušek, Bednář, Dokoupil, Bubela (Škáva, Lustyk, Nedoma).

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, Suchý, Sekanina, Prusák, Abraham, Satler, Seryn, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, Ondráček).

 

TJ Tatran Mladějov - TJ Jaroměřice 1:1 (1:0) 

V pohledném utkání byli v prvním poločase domácí lepší. Ve 26. minutě nedali penaltu (Němec překopl), ale přesto získali vedení na svoji stranu, když k tyči zakončil Satler. Po změně stran se nejprve vylučovalo za vzájemnou potyčku a jakoby to hostům pomohlo. Dostali se do náporu, nejprve trefili břevno a v 82. minutě srovnali Matochou na konečných a zasloužených 1:1.

Fakta – branky: Satler – Matocha. Rozhodčí: Jakubec (M. Třebová). ŽK: 2:3. ČK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, M. Suchý, Sekanina, P. Suchý, Abraham, Satler, Seryn, Prosecký, Němec, Dlouhý (Marek, Prusák, Šteffek).

Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, J. Valenta, Továrek, Dračka, Švec, Toman, Vybral, Lajšner, Gecl, Batelka (Matocha, Jedlička).

Sokol Třebařov - TJ Tatran Mladějov 1:5 (0:3)

Jak již bylo v týdnu uvedeno v tisku po prohře Třebařova s Moravskou Třebovou a Horním Újezdem, třebařovští se již zřejmě smířili s rolí "otloukánka" a sestup je s největší pravděpodobností již nemine, ovšem Mladějov vůbec nepřijel do Třebařova s tím, že zdejší tým jednoznačně "přejedou"! Mladějovští si byli vědomi toho že ,ač jsou jasnými favority, hráči se budou chtít v tomto prestižním utkání vytáhnout. Poslední měření sil vyhrál Tatran na svém hřišti 4:1.

Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu a ten oběma celkům nadělal mnoho problémů. Již od začátku zápasu bylo zřetelné, kdo na hřišti bude pánem. Tatran se okamžitě ujal taktovky a udával tempo, dlouho mu však trvalo, než se dokázal pořádně prosadit. Ve slibných šancích se nejprve neprosadil P.Prosecký, poté R.Abraham a střela téhož hráče z trestného kopu mířila jen těsně nad. Hosté se prosadili až po čtvrthodině hry, kdy do vápna poslal kolmici P.Němec na R.Dlouhého, ten si pohrál s obráncem a střelou k tyči otevřel bohatý účet inkasovaných branek na kontě domácího brankáře Strnada 0:1. Bezprostředně poté ovšem zapomněli mladějovští na zadní vrátka, centr z levé strany našel přesně Sommera, jehož chytrou a razantní hlavičku do protisměru ale fantastickým zákrokem vytáhl nad břevno mladějovský čaroděj mezi tyčemi O.Harvánek. V 25.minutě byl před vápnem faulován R.Dlouhý. K trestnému kopu se postavil P.Němec a se štěstím prostřelil Strnada, jemuž míč proklouzl pod rukama 0:2. Následeně ve stoprocentní šanci nezamířil přesně R.Dlouhý po přihrávce od R.Abrahama. Konečné slovo v prvním poločasu měl přesto Tatran, jmenovitě R.Abraham, jenž lehce prošel soupeřovou obranou a technickou ránou k tyči zvýšil na 0:3.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první - Mladějov svého soupeře přehrával  a domácí zahrozili jen ojediněle. Tatran jasně dominoval, avšak zbrklost a i nekvalitní terén se podepsali pod to, že se hosté nedokázali prosazovat. Prosadil se opět až štírek R.Dlouhý, který se dostal do vápna po přiťuknutí od R.Abrahama, a chytrým lobem zvýšil již na 0:4. Další šance zůstaly nevyužity, ať už to byla střela P.Proseckého nebo hlavička L.Seryna. Zato domácí jednu ze svých dvou šancí ve druhém poločase proměnili. Nejprve se mladík Kytlica řítil po špatně sehraném "ofsajd systému" sám na mladějovského golmana O.Harvánka, ten však třebařovského střelce fantasticky vychytal a dvěma skvělými zákroky si stále uchoval naděje na první čisté konto po návratu do Mladějova. To mu ale překazil v 70.minutě domácí Sommer, jenž vyskočil nejvýše na centr Eliáše a doprotipohybu podklouznuvšího brankáře O.Harvánka i stopera M.Kudyna snížil na 1:4. O pět minut později měli mladějovští skvělou příležitost k navýšení skóre, když byl ve vápně sražen zezadu unikající P.Prosecký a pískala se penalta. K ní se postavil osvědčený exekutor R.Dlouhý a s přehledem zavěsil, nicméně pokutový kop se musel opakovat, jelikož několik hráčů vběhlo do vápna ještě před tím, než stačil jeho exekutor vystřelit. Reparát se mladějovskému štírkovi nepovedl a branku přestřelil. Konečné slovo měl ve skvělé formě hrající R.Abraham. J.Satler s R.Dlouhým rychle rozehráli trestný kop od pomezní čáry právě na hráče s číslem 7, ten si dovolil ještě kličku obránci a s přehledem na zadní tyč udělal tečku za utkáním.

 Utkání odřídil jako hlavní rozhodčí p.Čada z ústeckoorlicka a i přes zranění stehenního svalu, které si přivodil již v prvním poločase, odpískal dobré utkání.

Fakta – branky: Sommer – Dlouhý 2, Abraham 2, P.Němec. Rozhodčí: Čada (Ústí n. O.). ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:3.

Sokol Třebařov: Strnad – A. Vystrčil, Frisch, Práčka, Handl, M. Hlubinka, J. Eliáš, P. Hlubinka, Kytlica st., Kytlica ml., Sommer (Hradil, Plačko, P. Vystrčil).

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Šteffek, Abraham, Satler, Seryn,P. Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Čermák).

TJ Tatran Mladějov - Mor.Třebová B   4:2 (1:2)

Jako největší derby zápas je v Mladějově považován samozřejmě vždy ten, kdy se Tatran střetne se sousedy z Kunčiny, nicméně soupeř z Moravské Třebové není na pomyslném žebříčku o mnoho níže. Ať už je to zapřičiněno vzdáleností nebo kádrem, který má bývalý třebovský trenér V.Suchý v Mladějově k dispozici. V řadách Tatranu totiž nastupuje několik hráčů, kteří působili právě na Slovaně. O náboji a motivaci tak nebylo pochyb! Přitom se utkání vůbec nemuselo hrát, neboť ze čtvrtka na pátek mladějovský pažit pokrylo 5cm sněhu a osud utkání visel na vlásku a ještě v sobotu ráno se sešla "rada starších", aby vynesla konečný ortel. Ten zněl:"Hrát se bude!" A nakonec se ukázalo, že to bylo dobré rozhodnutí, jelikož při nabitém programu Okresního přeboru by byl problém najít vhodný náhradní termín. Ikdyž terén byl měkký, hřiště bylo výborně připravené a bitva mohla začít.

K utkání přijela trojice rozhodčích z ústeckého kraje a jejich "profesionalita" byla zřejmá již před utkáním. Oproti mnoho svých kolegů přijeli k utkání již hodinu před zápasem a rozcvičení a zkontrolování hřiště není také u jejich kolegů z okresní branže automatickou věcí. 

Zápas začal otevřenou aktivní hrou obou celků, kdy navrch měli hosté z Moravské Třebové. A dostali se do několika gólových příležitostí, když nejprve ve slibné pozici minul těsně R.Polák, pak vykopával z brankové čáry pokus F.Pařila P.Němec a hlavička Z.Fikra st. nemířila mezi tyče. Tatran udeřil z první vážné šance! V 10.minutě se k odraženému míči po ráně J.Prusáka dostal P.Prosecký a šajtlí vymetl šibenici Vykydalovi svatyně 1:0. To byl pro hosty ze Třebové samozřejmě šok, ze kterého se ale dokázali brzy oklepat. Po skrumáži ve vápně v 15.minutě se do míče opřel nejlepší třebovský hráč zápasu Z.Fikr st. a levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:1. Zanedlouho bylo skóre dokonale otočeno, když se u středového kruhu "cabl" stoper M.Kudyn a F.Pařil postupoval sám na brankáře O.Harvánka a chladnokrevně strhl vedení na stranu hostů 1:2. Domácí poté sice zahrozili třemi dělovkami z trestných kopů( 2x M.Suchý a 1x P.Suchý ml.), které stačil pohotovně vyrazit L.Vykadal, ale zřejmě klíčový moment zápasu přišel ve 40.minutě, kdy tečovanou ránu z hranice penaltové značky reflexivně vytáhla nová brankářská jednička mezi mladějovskými tyčemi - O.Harvánek. Ikdyž síla Tatranu na domácím hřišti je obrovská, kdyby Slovan odskočil na rozdíl dvou branek, zápas by byl zřejmě rozhodnut. Nicméně fotbal je krásná hra, atak se tak nestalo a o zápletku bylo postaráno. Že se o výsledek hráči Mladějova ještě poperou nasvědčila poslední minuta prvního poločasu. R.Abraham si skvěle tělem pokryl míč ve vápně po přihrávce od P.Němce, přiťukl jej na L.Seryna, jehož střelu fantasticky vyrazil L.Vykydal, ovšem přímo na kopačky mladějovského kapitána P.Němce, jeho pohotová střela však skončila jen na břevně. Okamžitě po akci rozhodčí ukončil první půli a mladějovské mohlo jen mrzet, že neodešli do kabin za nerozhodnutého stavu.

Nástup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím, kteří záhy výsledek vyrovnali. Bylo tomu tak v 55.minutě, když si L.Seryn před vápnem narazil míč s P.Němcem a poslal za obranu geniální střílený centr přímo na hlavu R.Abrahama, jenž si počínal jako pravý zabiják a hlavičkou na vzdálenější tyč vyrovnal na 2:2. Bylo srovnáno a vypadalo to, že Tatran bude chtít celé utkání otočit zpět na svoji stranu, jelikož Slovan již nebyl zdaleka tak nebezpečný jako v první půli! Navíc se k tomu přidalo vyloučení Z.Fikra ml., který musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě za faul na polovině hřiště. Mladějov sevřel svého soupeře na jeho polovině, avšak dlouho se nedokázal prosadit přes výborně chytajícího bankáře L.Vykydala. Neujala se hlavička P.Proseckého, trestný kop P.Němce, ani technická rána R.Abrahama. Proto diváci, kterých se v Mladějove sešlo opravdu více než dost, museli čekat na další branku až do 80.minuty, ale stálo to za to! Nejhezčí akci zápasu načal L.Seryn, který obešel obránce, naservíroval míč na vápno na R.Abrahama, ten mazácky stáhl s sebou obránce, ale míč pustil na lépe postaveného P.Proseckého a mladějovský kanonýr napálil míč přesně k tyči 3:2. Na vyrovnání skóre již neměli oslabení hosté sílu a v závěru ještě jednou kapitulovali z kopačky R.Abrahama, který po dlouhém autu P.Němce přehodil vyběhnuvšího Vykydala 4:2.

Béčko ve složení, ve kterém jej zřejmě budeme vídat na jaře ve většině zápasů, odehrálo dobrý zápas a v prvním pločase bylo lepším mužstvem, jenže větší chuť po vítězství byla vidět na hráčích Mladějova. Útočná dvojice Tatranu P.Prosecký - R.Abraham navíc hrála s velkou chutí. Nutno vyzvednout také výkony všech tří rozhodčích, v čele s hlavním p.Sokolem, které jsme na svitavsku mohli vidět poprvé a uvedli se ve výborném světle. Hra byla sice dosti kouskovaná neustálým vysvětlováním a napomínáním, ale nekompromisnost hlavního, jakou působil právě p.Sokol by měla být samozřejmostí. V dalším zápase zajíždí Mladějov k dalšímu derby do Třebařova. 

Fakta – branky: P. Prosecký 2, Abraham 2 – Fikr st., Pařil. Rozhodčí: Sokol (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:2.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Prusák, Satler, Abraham, Seryn, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, Sekanina).

Slovan Mor. Třebová B: Vykydal – Novotný, Winkler, Müller, Fikr ml., Fikr st., Cink, Chromý, Chlup, Pařil, Polák (Otáhal, Berka).

 

Sokol Janov - TJ Tatran Mladějov 4:0 (0:0)

Dlouho visel otazník nad prvním jarním kolem okresního přeboru a hrozba odložení některých utkání byla dosti reálná, ale nakonec se počasí v posledních týdnech umoudřilo, atak se odehrály všechny zápasy včetně toho v Janově. Tatran sem přicestoval až půl hodiny před zápasem kvůli poruše autobusu a zdaleka ne kompletní. Chyběla téměř celá obrana ( R.Abraham, R.Sekanina a M.Suchý), zato se v mladějovských barvách objevila staronová posila - Ondřej Harvánek.

Přesně před týdnem ještě na janovském trávníku ležela pokrývka sněhu a nikdo z místních ani nedoufal, že by se mohl první jarní zápas odehrát. Hřiště, ač dosti měkké, však bylo poměrně dobře připravené. Ještě před oficiálním výkopem uctili hráči minutou ticha památku za zesnulého dlouholetého hráče a trenéra domácích Vladimíra Knapa. Utkání bylo od začátku hráno s vysokým nasazením, z čehož pramenily časté osobní souboje a žluté karty postupně přibývaly na obou stranách. Po úvodním oťukávání se ve dvacáté minutě k trestnému kopu z pětatřiceti metrů opřel M.Kudyn, jeho přízemní dělovka před brankářem Beránkem ještě "zaplavala", avšak domácí strážce svatyně skvělým zákrokem vyrazil míč s vypětím všech sil na roh. Tatran byl v prvním poločase daleko aktivnější a nebezpečnější. V dalších šancích selhal mladějovský štírek R.Dlouhý. Nejprve ve slibné pozici přestřelil bránu a poté jeho dorážku z malého vápna zblokoval obránce. Na druhé straně se janovští dostali do několika slibných šancí, které však vždy včas hasil dobře hrající stoper M.Kudyn a když už se domácí hráči dostali nadostřel, většinou tyto situace končili závarem ve vápně. Až v 35.minutě postupoval z levé strany Knap, ale toho skvěle vychytal novic mezi mladějovskými tyčemi O.Harvánek. Tatran mohl přesto ještě do poločasu otevřít skóre. To ve 40.minutě vysunul J.Satler do samostatného úniku druhého nejlepšího střelce okresu P.Proseckého, jehož ale výborně vychytal Beránek.

Druhá půle pokračovala aktivní hrou Tatranu a celé utkání se zřejmě zlomilo v 60.minutě. To se J.Satler prosmýkl mezi dvěma obránci, sám před golmanem ještě vyšperkoval situaci na P.Proseckého, tomu ale jakoby v sychravém počasí zvlhl střelecký prach, namířil svoji střelu pouze do boční sítě. No a v 65.minutě udeřili domácí. K vyražené střele se na penaltě dostal P.Suchý ml., míč mu odskočil a mladějovský zadák ve skluzu podrazil dotírajícího útočníka - penalta. Tu neomylně proměnil janovský "Pavel Nedvěd" V.Knap a bylo to 1:0. Domácí poté očividně ožili a pomalu přebírali iniciativu. Navíc v 75.minutě odcentroval do vápna míč Wejda a kopala se další penalta, to totiž něšťastně zasáhl míč rukou M.Kudyn. Nejlepší janovský střelec V.Knap poslal míč do stejného místa jako před deseti minutami a Janov vedl 2:0. Zanedlouho pustil pomezní rozhodčí nepochopitelně k údivu i samotných hráčů Janova snad třímetrový ofsajd a střídající Hájek pohodlně zvýšil již na 3:0. To neunesl P.Suchý st., jenž byl na hřišti pouhé 2 minuty a spustil na adresu rozhodčích několik ostrých slov, za které musel předčasně pod sprchy. Hru Tatranu sice poté oživili střídající hráči, ale poslední slovo měl opět Janov, jmenovitě P.Bureš. ten byl totiž asi u nejkrásnějšího momentu zápasu, když napřáhl zpoza vápna parádním halfvolejem a neméně krásně jeho střelu do šibenice vytáhl famózním skokem O.Harvánek. Nicméně tentýž hráč přecejen na mladějovského čaroděje v brance vyzrál pět minut před koncem, když po skrumáži prostřelil hradbu těl před sebou 4:0. V samém závěru se ještě bohužel nepříjemně zranil M.Prosecký, jenž musel hřiště opustit na nosítkách.

První utkání tak mladějovskému Tatranu co se týče výsledku příliš nevyšlo, atak bude muset na první jarní body čekat. Již příští týden do Mladějova přijede ambiciózní celek z Mor.Třebové a o náboji utkání netřeba pochybovat!

Fakta – branky: Knap 2 (2 x PK), Hájek, Bureš. Rozhodčí: Pokorný (Ústí n. Orl.). ŽK: 4:4. ČK: 0:1 ( P.Suchý st.). Diváci: 130. Poločas: 0:0.

Sokol Janov: Beránek – L. Zvěřina, Záleský, Šváb, Johan, M. Wejda, Klejch, A. Zvěřina, Novotný, Bureš, Knap (Hájek, V. Wejda, Prudil).
Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, P. Suchý ml., Prusák, M. Prosecký, Seryn, Satler, Marek,P. Němec, Dlouhý, P. Prosecký (P. Suchý st., Čermák, Šteffek).

TJ Tatran Mladějov - Sokol Bystré 4:2 (1:2)

K dohrávce jedenáctého kola cestoval dlouhou štreku do Mladějova dosud neporažený celek Bystrého. Tamní tým je tuto sezonu prozatím největším překvapením soutěže. Mužstvo, které sezonu co sezonu hrálo spíše slabší střed tabulky, patří nyní k fvoritů soutěže. Zato o Tatranu se dá řici pravý opak. Určitě je to největší zklamání Okresního přeboru. Zdejší fotbalisté nedokázali navázat na výkony z minulé sezony, kdy brali body i takovým celkům, jako jsou nynější lídři I.B třídy Březová a Cerekvice a za celý podzim nedokázali udělat šňůru dvou nebo tří vyhraných utkání po sobě. Proto jim také před posledním duelem náleželo až 13.místo v tabulce.

Utkání začalo za chladného počasí před slušnou návštěvou. Těžko říci, na který z celků se nestranní diváci přijeli podívat. Každopádně na zápasy Mladějova se chodí kvůli gólům a těch padl stejně jako minulý týden půltucet. Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří se ujali vedení ve 20.minutě, když M.Kudyn vysunul do úniku svého parťáka z útoku P.Proseckého, jenž si počínal chladnokrevně a podél brankáře Schücha poslal Tatran do vedení 1:0. Jenže jak tomu již na podzim v Mladějově je, hráči nedokázali vedení udržet nebo zvýšit, ale naopak inkasovali. Bylo tomu tak již za pět minut. To si rychlonohý J.Mužík vyměnil míč s Putnarem a tvrdou ránou k tyči vyrovnal na 1:1. A aby toho domácí příznivci neměli málo z minulého týdne, Mladějov opět o své vedení totálně přišel. Ve 35.minutě se totiž prosadil z ofsajdové pozice Putnar, ten si naběhl na křížný míč od Vodičky a nikým neatakovaný přehodil vyběhnutého M.Proseckého 1:2. Snad jen pomezní Křišťál neviděl ofsajdové postavení bysterského střelce...

Druhý poločas již patřil zcela domácím, ti hráli výborně především po taktické stránce a svého soupeře téměř k ničemu nepustili. Avšak zlomem v zápase byla zcela jistě 55.minuta, kdy hlavní rozhodčí J.Brychta nařídil pokutový kop po zákroku R.Abrahama na J.Mužíka. Po konzultaci s asistentem na lajně však své rozhodnutí změnil a penaltu zrušil. Nicméně zanedlouho poté se dočkali domácí fanoušci a hráči vyrovnání, když se před vápnem opřel do míče "sváteční střelec" J.Satler a "hanáckým nártem" vyrovnal na 2:2. Bysterský brankář jeho tvrdou ránu nedokázal zlikvidovat a vyrazil ji jen za tyč. Následně se domácí stáhli a vyčkávali na svého soupeře, co vymyslí. Byli to však hráči Tatranu, kteří udeřili a jmenovitě nejlepší jejich střelec P.Prosecký, jemuž prodloužil míč hlavou L.Seryn a mladějovský sniper se na vápně obtočil kolem obránce a křížnou ránou strhl vedení na stranu svého týmu 3:2. Záhy spálil stoprocentní možnost P.Němec, který dostal lahůdkovou přihrávku na vápno od R.Dlouhého, ale zcela sám proti brankáři neuspěl a jeho rána mířila nad. V 80.minutě přecejen přišlo na kopačky domácích uklidnění, když R.Dlouhý neotálel s rozehráním autového vhazování, poslal míč po čáře na P.Proseckého, který z nulového úhlu prostřelil brankáře Schücha a na brankové čáře pohodlně doklepl míč do sítě L.Seryn 4:2. V závěru se ještě hosté mohli dočkat snížení, když M.Prosecký podběhl centr do vápna a míč směřující do odkryté brány, hostující útočník poslal nad břevno.

Mladějov tak porazil neporaženého a před zimní přestávkou jeho výkon naznačil, že se na jaře bude chtít určitě pohybovat v jiných pozicích, než těch sestupových.

Fakta – branky: P. Prosecký 2, Satler, Seryn – Mužík, Putnar. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina). ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2.

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, Prusák, Sekanina, Seryn, Satler, Abraham, Šteffek, P. Prosecký, Němec (Dlouhý, P. Suchý).

Sokol Bystré: Schüch – Zahoran, Veselý, Štaud, Hegr, Putnar, Mitáš, Cupal, Vodička, Bureš, Mužík (Vomočil).

TJ Tatran Mladějov - TJ Horní Újezd 3:3 (2:3)

Druhé utkání po sobě na domácím hřišti sehrál tým z Mladějova proti fotbalistům z Horního Újezdu. Minulou sezonu Tatran ve vzájemných střetnutích dvakrát zvítězil 4:0 a 4:1, ovšem tuto sezonu jeho forma zdaleka nenaplňuje potenciál mužstva z popředí tabulky.

Nástup do utkání měli domácí ovšem famózní a již v desáté minutě se Tatran zásluhou M.Kudyna, jenž po levé straně zatáhl míč do vápna, obešel dva protihráče a střelou po zemi kolem brankáře otevřel účet zápasu 1:0. A když si o pět minut později naběhl na centr M.Suchého L.Seryn a dotlačil míč za záda újezdského brankáře Hondla, zdál se být zápas rozhodnut, jelikož hosté se za patnáct minut vůbec k ničemu nedostali 2:0. Nicméně zdání může někdy klamat a fotbal je krásná hra, proto se z ničeho nic prosadil i Horní Újezd.

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, Prusák, Sekanina, Seryn, Dlouhý, Abraham, Šteffek, P. Prosecký,P. Němec ( P. Suchý).

TJ Horní Újezd: Hondl – Kovář, Z. Beneš, Nezbeda, J. Beneš, Boček, Mach, Flídr, Kárský, M. Faltys, Kučera (P. Faltys, Sýkora, Průžek).

TJ Tatran Mladějov - Sokol Janov 1:3 (0:0)

Dne 28.10.2009 měl okresní přebor na programu vložené kolo a také utkání Mladějova s Janovem. Tatranu chyběli dva distancovaní hříšníci J.Satler a P.Suchý ml.

Mladějov čekají na konec podzimní části sezony tři domácí zápasy, atak určitě pomýšlel na domácím hřišti urvat všech devět bodů. Jako první z trojlístku hostujících celků však přijel perspektivní tým z Janova.

Utkání začalo z obou stran opatrněji. Na straně hostí dvakrát chyběl krok Burešovi, aby ve vápně dosáhl na slibnou přihrávku, na straně druhé zase Proseckého střele z úhlu scházela přesnost.

Fakta-branky: L.Seryn – Klejch, Novotný, Wejda. Rozhodčí: Vachutka (Chornice). ŽK: 1:4. Diváci: 80.

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, Prusák, Sekanina, Seryn, Dlouhý, Abraham, Šteffek, P. Prosecký,P. Němec ( P. Suchý).

Sokol Janov: Beránek – L. Zvěřina, Vašinka, Šváb, Johan, V. Wejda, Klejch, Ant. Zvěřina, Novotný, M. Wejda, Knap (Hájek, Bureš).

Dolní Újezd B - TJ Tatran Mladějov 3:2 (1:1)

V Dolním Újezdě odehrál Mladějov historicky první utkání a bylo se na co těšit. Kvalitní hřiště, ač mokré,  slibovalo pěknou podívanou.

Zápas začali mnohem lépe domácí, kteří se po několika pokusech z dálky, které zlikvidoval M.Prosecký, prosadili v 10.minutě. To si na rohový kop Fulíka naběhl Víšek a nikým neatakovaný lehce otevřel skóre zápasu. Záhy se osmělili také hosté z Mladějova. Střely P.Němce však neměly potřebnou přesnost, skončily těsně nad břevnem, respektive v náruči brankáře. Ve třicáté minutě na druhé straně hřiště bravurně vytáhnl konečky prstů M.Prosecký zdařilý lob J.Částka nad břevno a o minutu později hlavičce Doubka chyběla přesnost. Poté nebyla branka P.Proseckého uznána za údajný útočný faul. A když po levé straně hřiště unikl mladějovský P.Prosecký a naservíroval míč "pod sebe na penaltu na P.Němce, který ve střelecké pozici přihrával na paty R.Dlouhému, vypadalo to, že domácí si do konce poločasu vedení vzít nenechají. Jenže ve 40.minutě( podle hodinek sudího Brandejse minutě předposlední!!!) doběhl zdánlivě ztracený dlouhý míč M.Kudyn, obešel obránce a přihrál míč na L.Seryna, ten se obtočil kolem obránce Víška, jenž jej stáhl (2 metry ve vápně) k zemi. Faul se pískal, ale k údivu všech mladějovských "rozhodčí" Brandejs neukázal na značku pokutového kopu, nýbrž vytáhl faul z vápna a nařídil tretný kop! Po diskuzích s rozhodčími a pochopitelných nadávkách, nakonec musel hlavnímu sudímu poradit až kolega na lajně, podle kterého byla jasná penalta, ale v prvních chvílích praporek nezvedl! Nicméně penaltu s přehledem proměnil R.Dlouhý, jenž tak ukončil jedenačtyřicetiminutový poločas.

Začátek druhé půle vyšel lépe Tatranu, jenž si vytvořil několik slibných šancí. Nejprve trestné kopy P.Němce a R.Abrahama, kterým chyběly decimetry a zejména největší šance z 55.minuty., kdy váhající defenzivě domácích vypíchl míč P.Němec přímo k volnému M.Kudynovi, jehož technickou ránu skvěle vyrazil golman Klusoň na roh. Jak už to tak bývá, přišel ihned trest. V 60.minutě po faulu nefaulu si míč k trestnému kopu ze třiceti metrů postavil nejlepší hráč domácích Fulík. Na jeho parádní ránu by byl snad i Petr Čech krátký a v Dolním Újezdě alespoň mají jistotu, že na zadní bráně v levém rohu určitě žádné pavučiny viset nebudou 1:2. Poté musel po faulu na polovině hřiště a druhé žluté kartě pod sprchy P.Suchý ml. K údivu domácích příznivců se Tatran dál tlačil do útoku a byl nebezpečný, ale domácí rychlými brejky do otevřené obrany nadělali mladějovské defenzivě hodně vrásek. Avšak využít dokázali pouze jediný v minutě 75., kdy ale hostující zadáky v čele s M.Proseckým famózně rozebrali. To už ale Mladějov hrál o devíti, jelikož byl za nadávky na adresu hl.rozhodčího okamžitě vyloučen. Nutno dodat, že vyloučení předcházela situace, kdy se J.Satler prodíral sobě vlastním způsobem do vápna, byl okopáván a tahán za dres dvěma protivníky, ale zrak Brandejse jakoby směřoval úplně jiným směrem. Útočně laděný Tatran se přecejen dočkal branky v 80.minutě, kdy se k trestnému kopu z osmnácti metrů postavil mladějovský střelec posledních zápasů R.Dlouhý a tvrdou ránou k tyči nedal brankáři šanci 2:3. Času na vyrovnání však zbylo poskrovnu a Tatran již v devíti hráčích nedokázal vzdorovat domácímu celku.

D.Újezd se výhrou bodově dotáhl na Mladějov a sitace na chvostu tabulky se začíná zamotávat. Nečekaně do ní padl i Mladějov, jehož ale čekají tři zápasy doma, ve kterých bude chtít samozřejmě získat co nejvíce bodů. 

Fakta – branky: Víšek, Fulík, M. Částek – Dlouhý 2 (1 x PK). Rozhodčí: Brandejs (Svitavy). ŽK: 4:4. ČK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Sokol D. Újezd B: Klusoň – Víšek, Fulík, Žďára, Vaňous, Klejch, Veselík, J. Částek, M. Částek, Nádvorník, Doubek (Doseděl, Doležal, Jireček).

Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Šteffek, Abraham, Satler, Němec, Seryn, Dlouhý, P. Prosecký (Prusák).

TJ SK Jevíčko - TJ Tatran Mladějov 4:4 (1:2)

Po roce stráveném v I.B třídě opět Jevíčko přivítalo na svém stadionu celek z Mladějova a jak již předpověděl jevíčský hlasatel před utkáním, mohli se diváci těšit na útočný fotbal s mnoha vstřelenými brankami.

Utkání začalo patnáctiminutovým náporem domácích, kteří byli hodně aktivní a vypracovali si několik slibných příležitostí. Největší z nich spálil v 10.minutě Kritzbach, který sám před bránou napálil míč pouze do břevna. Ujala se až sporná situace v minutě patnácté. P.Suchý ml. poslal hlavou nerazatní malou domů, jevíčský útočník míč vypíchl a poslal za obranu na volného J.Marvána, stál metr za obráncem R.Šteffkem, a hladce skóroval. Ofsajd se nemával, ani nepískal, takže domácí vedli 1:0. Následně se protáhl na druhé straně do vápna P.Němec a jeho střelu reflexivně vyrazil brankář Navrátil a poradil si i s pohotovou střelou M.Kudyna, který pro tento zápas vytvořil úderné útočné duo s P.Proseckým. Jevíčští se mohli dostat opět do vedení, ale to by si musel Seknička počínat zkušeněji, on však přestřelil odkrytou svatyni hostí. Poté však otěže zápasu vzali do svých rukou hráči Tatranu a především jejich sniper P.Prosecký. Prosadil se ve 30.minutě po důrazném napadání domácí obrany a hned o pět minut později po centru P.Suchého ml., kdy míč vypadl z rukou Navrátilovi a "všudybýlek" P.Prosecký stačil doklepnout míč do sítě 1:2.

Druhá půle začala tak, jak se dohrávala ta první. Tatran svého soupeře k ničemu nepustil, dobře napadal, jednoduše kombinoval a dostával se do šancí. Zato domácí si nevěděli s dobře napadajícími hosty rady. Jejich akce končili před vápnem většinou zkaženou přihrávkou. Mladějov se dostal do dvoubrankového vedení v 55.minutě, kdy unikl obraně s chutí hrající M.Kudyn, před vyběhnutým brankářem míč zasekl, přistrčil jej P.Proseckému, který do prázdné brány završil svůj čistý hattrick 1:3. Výborně hrající hosté rozebírali domácí defenzívu a odměnou jim byla další branka v minutě 65. To se na pravém křídle prosadil L.Seryn, odcentroval míč přesně na nohu M.Kudyna, který parádním volejem zvýšil na 1:4. Zápas již vypadal rozhodnutý, jelikož hosté hráli v pohodě a vedli o tři branky, navíc se ještě do stoprocentní možnosti dostal po skvělém uvolnění od M.Suchého M.Kudyn, ale míč mu v rozhodující chvíli odskočil. Domácí nakopla branka ze 75.minuty, kdy se prosadili po závaru před hostující svatyní 2:4, jmenovitě T.Klein. Od té doby jakoby se na kopačky hostů vnesla nervozita, začali více bránit než hrát fotbal, nedařilo se jim držet míč na kopačkách a domácí si vytvořili místy až drtivý tlak. Ten ještě narostl po třetí brance, kterou dal téměř z nulového úhlu Jedlinský 3:4. Poté dělovka J.Marvána ze dvaceti metrů skončila na tyči, hlavičku T.Kleina bravurně vyrazil M.Prosecký a střele Podlezla scházela přesnost. Nicméně přesto se jevíčští v nervózním závěru dočkali vyrovnání. To když se do vápna snášel vysoký centr a M.Prosecký si ve snaze míč vyboxovat, srazil míč za vlastní záda 4:4.

Domácí celek projevil velkou touhu po bodech a ikdyž prohrával 1:4, dokázal nakonec vybojovat bod. Tatran opět zahrál jeden z gólově divokých zápasů a nedokázal dovést do zdárného konce "vyhraný zápas".

Fakta – branky: Marván, Müller, Kritzbach, Werner – P. Prosecký 3, Kudyn. Rozhodčí: Grulich (M. Trnávka). ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

SK Jevíčko: Navrátil – Z. Klein, Kritzbach, Jedlinský, Berka, Seknička, Podlezl, T. Klein, Marván, Müller, Němeček (Horák, Werner).

Tatran Mladějov: M. Prosecký – M. Suchý, P. Suchý ml., Šteffek, Kudyn, Satler, Abraham, Němec, Seryn, P. Prosecký, R. Dlouhý (Marek, P. Suchý st.).

 

 TJ Tatran Mladějov - TJ Radiměř 6:5 (3:5)

Vzájemné duely obou celků byly v minulé sezoně hodně bohaté na góly (1:5 a 6:3), proto se již v zákulisí spekulovalo o tom, kolik branek padne tentokráté. Kdo však mohl tušit, že se zápas změní v přestřelku, která nemá ve fotbale obdoby?

Utkání začalo s dvacetiminutovým zpožděním, jelikož radiměřští odcestovali do Mladějova bez registračních průkazů a také čekali na posílení týmu z řad dorostenců, kteří dojeli do Mladějova přímo z utkání v Hradci n/Svitavou. Nicméně už jen krásné počasí slibovalo divákům pěknou podívanou. Oba týmy tuto sezou zatím spíše tápou a nemohou se dostat do herní pohody. Radiměři dokonce po odchodu kanonýra J.Karlíka do Sebranic patří poslední příčka v okresní tabulce! Tatran zase zatím nedokázal navázat na předešlé sezony a jeho hra i výsledky zůstávají daleko za očekáváním. Oba týmy tak jistě šly do zápasu s touhou nepříznivě vyhlížející situaci prolomit.

Mnohem lépe vyšel vstup do zápasu Radiměři, která těžila z nepochopitelných nepřesností svého soupeře. Vše začalo hned v 5.minutě, když se z nepřesného autového vhazování P.Němce do soupeřova vápna dostal do úniku přes celé hřiště M.Ondroušek, tři metry před vápnem jeho kontakt se stoperem M.Kudynem posoudil rozhodčí jako nedovolený a Radiměř dostala výhodu trestného kopu. K němu se postavil záložník R.Mauer, jehož střela se odrazila ode zdi do protipohybu brankáře M.Proseckého 0:1. O pět minut později chyboval na půli hřiště opět domácí kapitán P.Němec, jenž přišel o míč při kličce, a agilní M.Ondroušek prošel obranou jako nůž máslem, obešel i brankáře a do prázdné brány zvýšil na 0:2. Šokující čtvrthodina gradovala když mladějovským zadákům nevyšel pokus o ofsajd systém a po krásném vybídnutí do ulice postupoval sám na M.proseckého tentokráté L.Kalod, nová posila Radiměře, a podobně jako střelec druhé branky, udělal golmanovi kličku, ten jej srazil na zem, za což samozřejmě musela následovat penalta a navíc žlutá karta. Pokutový kop stačil mladějovský strážce svatyně nadvakrát vyrazit, avšak nikdo ze spoluhráčů jeho počin nepodpořil a nikým neatakovaný M.Beneš poslal odražený míč zpoza vápna až do sítě 0:3. Hráči Tatranu a především jejich fandové byli na ručník. Ti jej dokonce do pomyslného ringu chtěli hodit. Jenže než tak stačili učinit, kopala se penalta i na druhé straně za ruku hostujícího zadáka. Pokutový kop s přehledem proměnil R.Dlouhý a vykřesal pro Tatran jiskřičku naděje 1:3. Ve 30.minutě ovšem parádně napřáhl ze strany L.Kalod, míč ve vzduchu zaplaval, a bylo to opět o tři branky 1:4! Nicméně utkání nahoru dolu pokračovalo. Domácí svého soupeře sice zmáčkli, ale zapomínali na zadní vrátka a rychlé brejky hostů nadělaly domácí defenzivě spoustu starostí. Avšak přecejen nejprve dvakrát udeřili domácí. Nejprve poslal dlouhý nákop M.Kudyn přímo na hlavu L.Seryna, jenž akvalibristickou rybičkou nedal Jedličkovi v brance Radiměře šanci 2:4. Na rozdíl jediné branky pak snížil svým druhým gólem v zápase R.Dlouhý, který se ve vápně dostal k míči, po prodloužení od L.Seryna 3:4. To samozřejmě všichni mladějovští příznivci vycítili šanci. Záhy ale přišla další chyba hráčů Tatranu a tím i neuvěřitelně ledová sprcha a psychycký pád až na samé dno. To ve 40.minutě ukopl před vlastním vápnem míč R.Dlouhému z nohy J.Satler přímo na kopačky M.Ondrouška, který si počínal chladnokrevně a kolem brankáře zvýšil na poločasových 3:5!

V poločasové přestávcese domácí trenér neukázal ani v kabině, atak zbylo na hráčích, jak se namotivují a vyhecují. A jak vidno, zvládli to dokonale.Ve druhé půli na hřišti zcela dominovali a byla na nich vidět mnohem větší touha po vítězství. Zato hosté zřejmě odpadli fyzicky, jelikož několik hráčů již mělo jeden zápas v nohách. Nicméně Tatranu se podařilo brzy snížit a to v 55.minutě, kdy zkušený R.Abraham prošel do vápna, obešel i vyběhnutého brankáře a pohodlně snížil na 4:5. To samozřejmě vlilo novou krev do řad domácích a mladějovští hráči v tu chvíli byli snad u všeho a zejména dvojice R.Abraham - R.Dlouhý řádila. Právě tito dva špílmachři zařídili také vyrovnání. R.Abraham zatáhl míč po pravé straně, naservíroval míč na vápno na volného R.Dlouhého a ten nádhernou střelou "z první" vyrovnal na 5:5 a završil svůj první hattrick v mladějovském dresu. Avšak mladějovským hráčům a zejména příznivcům bylo vyrovnání málo a ti si hlasitým zvoláním "dorazte je" řekli o vítěznou branku. Mladějov vrhl vše do útoku a málem se mu to vyplatilo, když po pravé straně unikl obraně Mauer, nahrál do vápna zcela volnému kalodovi, jenž však neměl seštělovaná mířidla. tak se Tatran dočkal vítězné branky pět minut před koncem. R.Dlouhý z trestného kopu z osmnácti metrů prostřelil vše, co stálo mezi ním a brankou Jedličky a ránou pod břevno uvrhl celý Mladějov do euforie 6:5.

Fakta – branky: Dlouhý 4, Seryn, Abraham – Ondroušek 2, Mauer, Beneš, Kalod. Rozhodčí: Pinkava (Blansko). ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 3:5.

TJ Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, Prusák, P. Suchý ml., Šteffek, Abraham, Seryn, Satler, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, P. Suchý st., R. Sekanina).
TJ Radiměř: Jedlička – T. Trnečka, V. Trnečka, Olšer, Beneš, Jachan, Pálka, Ondroušek, Mauer, Kalod, Savočka (Bubela, Amerling).

FK Sebranice - TJ Tatran Mladějov 3:0 (2:0)

Sebranický celek, jenž tuto sezonu určitě patří k favoritům soutěže, přivítal na svém trávníku fotbalisty z Mladějova a za minulou sezonu jim sebraničtí měli určitě co vracet, vždyť se jim s Mladějovem nepodařil uhrát ani bod po dvou prohrách 2:4. O motivaci tak měli domácí jistě postaráno.

Tatran nepřijel do Sebranic kompletní, chyběli M.Suchý (na pracovní stáži v Moskvě), M.Prosecký (pracovní vytíženost) a zatím jeho největší střelecká zbraň P.Prosecký (nemoc). Zato se do sestavy po zápasové pauze vrátil R.Abraham.

Oba celky se od začátku snažili hrát kombinační fotbal, ale to se dařilo zprvu pouze domácím, jejichž hráči působili velice sebevědomým dojmem. Dopředu je také tlačilo početné publikum (220) v čele se sebranickým "kotlem", říkajícím si příznačně "ultras", který své svěřence povzbuzoval chorály s pomocí bubnu. Domácí se dočkali hned v 15.minutě, kdy Červa zastavil na vápně nedovoleným zákrokem M.Kudyn. Míč si "na drn" postavil J.Horníček a jeho střelu kolem zdi zastavila až síť 1:0. O chvíli později se řítil sám na mladějovského brankáře J.Karlík, Čermák jeho střelu zblokoval jen k dobíhajícímu Červovi, jehož střelu do prázdné brány skvěle zblokoval J.Prusák. V pohodě hrající domácí mohli kapitulovat v minutě 25., když brankář Schüch otálel s rozehrávkou, dobře napadající hosté jej přiměli chybovat a slabý odkop přiťukl A.Matoušek na P.Němce, jenž míč z první napálil na odkrytou svatyni. Vracející se Schüch jeho střelu do protipohybu, ač ještě uklouzl, konečky prstů vytáhl na roh. Zpět do euforie sebranické příznivce poslal J.Ryba, který využil další trestný kop. Jeho nikterak prudká střela z dvaceti metrů propadla J.Čermákovi mezi nohama do brány 2:0. Poté musel mladějovský golman střídat kvůli svalovému zranění, které si přivodil v souboji již ve 20.minutě. Jelikož "dvojka" na lavičce neseděla, pouze ligista Martin Abraham, který přijel podpořit Tatran a hlavně svého bratra, musel do golmanského někdo z pole. O rukavice se přihlásil A.Matoušek, od kterého nikdo nevěděl, co čekat. Že to byl tah výborný stačil "Maty" přihlížejícím dokázat už do poločasu, když dvakrát vychytal ve stoprocentních příležitostech J.Karlíka. A když se z trestného kopu zpoza vápna netrefil mezi tyče R.Abraham, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Kdo čekal ve druhé půli pokračující nápor domácích, ten se mýlil. Více ze hry měl Tatran, ale hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Domácí se postupně dostávali do několika rychlých kontrů, jelikož Mladějov otevřel hru a snažil se především útočit. Nejprve vychytal A.Matoušek opět J.Karlíka, který na něj postupoval zcela sám a když chytil i tvrdou ránu nejlepšího sebranického hráče J.Horníčka, zanechal tím na domácích pocit bezmocnosti. Těžko říci, jak by utkání gradovalo, kdyby R.Dlouhý proměnil největší mladějovskou šanci v 65.minutě, když si zpacovával míč ve vápně, ale dobře vyběhnutý Schüch jeho střelu zblízka stačil vyrazit. Domácí se prosadili až z pokutového kopu, nařízeného za faul M.Kudyna na J.Horníčka. K němu se možná překvapivě postavil "smolař zápasu" J.Karlík a s přehledem ji proměnil 3:0. Mladějovští ještě stačili nastřelit tyč. Jmenovitě P.Suchý ml., který se nadvakrát dostal k zakončení tři metry za vápnem.

Výhra domácích je zcela zasloužená a tím se také po zaváhání Bystrého dostali do čela průběžné tabulky.

Fakta –branky: J. Horníček, Ryba, Karlík(p). Rozhodčí: Zouhar (Blansko). ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 2:0.

Sokol Sebranice: Schüch – Klusoň, Ryba, Neumeister, Kárský, Z. Horníček, Jireček, J. Horníček, Patočka, Karlík, Červ (Kalánek, Hurych, Chadima).
TJ Mladějov: Čermák – Prusák, Kudyn, Suchý, Šteffek, Matoušek, Seryn, Satler, Abrahám, Němec, Dlouhý (Marek).

TJ Tatran Mladějov - TJ Opatov 2:2 (1:1)

Fakta – branky: P. Prosecký, Satler – Vostřel, Bureš. Rozhodčí: J. Dvořák (Svitavy). ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Prusák, Šteffek, Satler, Matoušek, P. Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, M. Prosecký).
Sokol Opatov: Navrátil – Popelka, Bureš, Štosek, Fukar, Košín, Krhoun, Procházka, Kalánek, Jiráček, Mašek (Matouš, Vostřel, Kýr).

Sokol Kunčina - TJ Tatran Mladějov 0:0 (0:0)

Jak jinak nazvat zápas mezi celky, které od sebe vzdušnou čarou dělí pouhé dva kilometry, než derby!? Kunčina hraje všechny podzimní zápasy doma a proto musí tuto polovinu sezony odehrát co nejlépe a nasbírat co nejvíce bodů, jelikož na jaře jí venku nikdo body lacino darovat nebude. Prozatím má však také sezonu rozehranou velmi dobře. Důvodem odehrání podzimu jen na domácím trávníku je rekonstrukce areálu, plánovaná na příští rok a jistě se na nové hřiště netěší jen v Kunčině, ale i u ostatních celků, jelikož málokdo jezdí rád na "hřiště", které má z jednoho rohu do druhého převýšení přes metr, trávník je tvrdý, suchý a velmi nerovný. Už nejeden celek z popředí tabulky si tu letos vylámal zuby. Těšme se proto, až se v Kunčině bude dát hrát fotbal.

Do Kunčiny se sešlo početné publikum, nikdo si nechtěl nechat derby ujít a především domácí kotel se staral o báječnou fotbalovou atmosféru neustálým skandováním a příznivci Mladějova, ač vybaveni "Tatrantrubkou" nestačili na buben domácích.

Na hřišti to již tak krásná podívaná nebyla. Začátek byl hodně opatrný a oba celky se spíše oťukávali a hrálo se převážně mezi vápny. V první vážnější šanci se ocitl L.Seryn, kdysi také působící v Kunčině, jemuž z levé strany přihrál A.Matoušek, ale mladějovskému útočníkovi střela sedla na vnější nárt a skončila vedle Crhovy svatyně. Největší šanci domácích měl v první půli J.Spálenský, ale toho zase vychytal J.Čermák, který dostal opět důvěru trenéra V.Suchého.

Druhý poločas se hrál stejně jako ten první, zajištěné obrany hrály na jistotu a vepředu se oba celky jen těžko prosazovaly. Domácí však byli již mnohem nebezpečnější a na gólovou šanci P.Proseckého odpověděl J.Spálenský dělovkou přímo do brankáře J.Čermáka a tentýž hráč se v 65.minutě ocitl v největší šanci utkání. To dostal ideální míč za obranu I.Stupka, postupoval sám na vyběhnuvšího mladějovského brankáře a ještě vyšperkoval situaci nahrávkou na lépe postaveného J.Spálenského, ten však zaváhal, míč si ještě zpracovával, čehož využil M.Suchý a kunčinskému útočníkovi míč na poslední chvíli ukopl. Zřejmě jen díky nerovnému trávníku, jenž donutil J.Spálenského si míč ještě zpracovávat a skvělému zákroku M.Suchého, se Tatran vyhnul pohromě.

Celé utkání bylo spíše o bojovnosti než o fotbalovosti, atak zřejmě s remízou jsou spokojeny oba týmy, ikdyž domácí fotbalisté byli vítězství o krůček blíže. Nutno pochválit fanoušky obou celků, kteří své svěřence hnali stále dopředu a postarali se o skvělou atmosféru.

Fakta – rozhodčí: Pokorný (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Sokol Kunčina: Crha – Tlustoš, Pešava, Drahoš, Kubík, Brychta, Štrajt, Pospíšil, Šmehlík, Slezák, Spálenský (Stupka, Klíma).
Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, Suchý, Šteffek, Matoušek, Abraham, Satler, Seryn, P. Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Čistá 1:2 (0:2)

 Tápající Čistá v Mladějově ještě nikdy nevyhrála, atak její hráči jistě chtěli tuto nelichotivou sérii ukončit.

Zápas začal jak je to již zvykem mladějovským náporem a čistecký brankář Boštík musel řešit nejeden závar před svojí svatyní. Byli to ovšem hosté, kteří se jako první prosadili. V 10.minutě unikl po levé straně až do vápna čistecký levý záložník, přihrávkou pod sebe našel D.Nepraše, jehož střela se odrazila od tyče na penaltu, odkud míč nikým neatakovaný P.Klusoň napálil do sítě 0:1. Následně se z pravé strany řítil sám na bránu čistecký M.Klusoň, kterému na poslední chvíli vypíchl míč P.Němec. Poté se do šance dostal domácí P.Prosecký, jenž dostal ideální přihrávku do běhu, avšak místo aby míč vystřelil z první, zpracoval si jej a tím se dostal do nególové pozice, kde jeho střelu zblokoval zkušený Štěrba. Ten zachránil hosty i v 35.minutě, když se k odraženému míči dostal L.Seryn, ale jeho dělovku včasným skluzem zblokoval právě Štěrba. V době, kdy sílil mladějovský tlak však po brejku udeřilo na druhé straně. Ve 45.minutě po nepovedeném odkopu M.Kudyna pláchl po straně M.Klusoň a poslal D.Neprašovi milimetrovou nahrávku a čistecký střelec již neměl moc práce dotlačit před Čermákem míč do sítě 0:2. Branka do poločasu nevěstila pro domácí nic dobrého, avšak ti dokázali již otočit nejeden zápas, atak do druhé půle šli s hlavami nahoře.

Poločasový výsledek donutil trenéra V.Suchého promíchat sestavu a posílit útočnou fázi. Po několika minutách vytáhl R.Abrahama dopředu, což je posílení ofenzivy opravdu velké. Domácí se ale jen těžce prosazovali proti dobře bránícím hostům, kteří se celý druhý poločas soustředili na udržení výsledku a z obrany nakopávali dlouhé míče na své vepředu bojovné útočníky. Hned v úvodu druhé půle nabídl P.Němec D.Neprašovi možnost ke skórování špatnou přihrávkou zpět, ale hostujícího útočníka skvěle vychytal J.Čermák. To bylo také na dlouhou dobu jediné, k čemu Čistou hráči Mladějova pustili. Sami svůj velký nápor ale nedokázali zúročit. až teprve v 75.minutě obešel R.Abraham dva protihráče, naservíroval míč na vápno P.Proseckému, který se s ním nepáral a napálil jej na bránu hostí, Boštík byl bezmocný 1:2. Domácí ještě přidali, ale jejich hra končila většinou před vápnem a když to zkusili dlouhými balony, tak narazili na zkušeného Štěrbu, jenž většinu míčů posbíral.V závěru ještě do otevřené obrany domácích vlétl Tomášek, obešel golmana, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry R.Němec.

Mladějov dostal v tomto zápase lekci, jak se hraje né pohledný, ale účinný fotbal.

Fakta – branky: P. Prosecký – P. Klusoň, D. Nepraš. Rozhodčí: Šenkýř (Moravská Třebová). ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, M. Suchý, Prusák, Matoušek, Abraham, Satler, Seryn, P. Němec, Prosecký, Dlouhý (P. Suchý ml., R. Němec).
Sokol Čistá: Boštík – Peřina, Štěrba, Kmošek, P. Klusoň, Tomášek, M. Klusoň, Rožek, Kostlán, Zerzán, D. Nepraš (Vodehnal).

Fakta – branky: P. Prosecký 2, Abraham 2 – Fikr st., Pařil. Rozhodčí: Sokol (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 130. Poločas: 1:2.

Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý, Prusák, Satler, Abraham, Seryn, Němec, Dlouhý, P. Prosecký (Marek, Sekanina).

Sokol Dlouhá Loučka - TJ Tatran Mladějov 3:3 (1:1) 

 

Přeložené utkání 4.kola proti sobě postavilo dva týmy, které hrají pohledný útočný fotbal. Proto také toto střetnutí přilákalo na hřiště Dlouhé Loučky početné publikum.

Zní to až neuvěřitelně, ale ve čtyřech zápasech Tatranu vždy padla branka do 5.minuty utkání a ani tento zápas nebyl vyjímkou. Branku mladějovští vstřelili hned v minutě první! To loučský stoper D.Hank otálel s rozehrávkou, míč mu vypíchl P.Prosecký a po samostatném úniku se v zakončení zachoval více než zkušeně a kolem brankáře Čechala spustil gólovou přestřelku 0:1. Domácí první půli hrozili jen zporadicky, neujala se střela R.Dvořáka a ani šance Knolla a Charváta. To hosté z Mladějova byli nejblíže druhému gólu ve 20.minutě, když zpoza vápna vyslal jedovatou ránu J.Satler, brankář Čechal neudržel míč v náruči, avšak s dorážkou pohotového R.Dlouhého si poradil znamenitě. A když si poradil i s povedeným pokusem M.Kudyna z trestného kopu, udeřilo na druhé straně. Na levé straně našel Charvát ve vápně stojícího J.Koláře, nejlepší střelec Loučky se vymotal mezi dvěma obránci a střelou svojí "slabší" nohou vyrovnal na 1:1.  

Druhá půle se vyvíjela podobně jako ta první. Tatran brzy vstřelil branku a Loučka dotahovala. V 55.minutě čtyřicet metrů od branky přiťukl míč hlavou A.Matoušek na P.Němce, jenž poslal vysoký míč do vápna takovým způsobem, že skončil až za zády brankáře Dlouhé Loučky a strhl tím tak vedení opět na stranu svého týmu 1:2. Záhy ovšem bylo opět srovnáno, když přímý volný kop poslal do vápna L.Knoll a P.Suchý ml. si jej našťastně srazil do vlastní brány, nová akvizice v mladějovské bráně L.Brynda byla bezmocná 2:2. Domácím se dokonce podařilo vývoj utkání otočit, když se v 70.minutě po pěkné kombinaci prosadil za obranu si naběhnuvší Charvát a chladnokrevně zavěsil 3:2. Domácí mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení, když ale z velkého závaru před mladějovskou brankou nedokázali ani vystřelit, musel přijít zákonitě trest, jelikož závěrečný nápor Tatranu byl mohutný a stvrdil jej vyrovnávací brankou R.Dlouhý. Na něj prodloužil balon hlavou mezi dvěma obránci P.Prosecký a mladějovský štírek mazácky přehodil Čechala, dobíhající obránci byli bezmocní 3:3. Navíc ještě L.Seryn o pět minut později nedosáhl o vlásek na centr R.Dlouhého a právě R.Dlouhý to byl, kdo měl na kopačce rozhodující branku. To z levé strany odcentroval P.Suchý ml. přesně na nohu maličkého mladějovského bojovníka, jenž z první netrefil míč ideálně a Čechal jeho střelu bez problémů lapil.

Vyrovnané, pohledné a tvrdě hrané utkání, skončilo nakonec spravedlivou remízou.

Fakta – branky: J. Kolář, vlastní, Charvát – P.Prosecký, P.Němec, R.Dlouhý. Rozhodčí: Bartůněk (Květná). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol Dlouhá Loučka: Čechal – Jochec, Hank, Gregor, Jurka, Charvát, J. Kolář, R. Kolář, L. Knoll, Štěpánek, Dvořák (Flieger, Bouček, Sedlák).
Tatran Mladějov: Brynda – Kudyn, M. Suchý, Prusák, Šteffek, Matoušek, Satler, Seryn, Němec, Dlouhý, Prosecký (P. Suchý,F.Marek).

 

...

Slovan Mor.Třebová B - TJ Tatran Mladějov  3:2 (2:1)

V předehrávaném čtrnáctém kole se střetly týmy, jejichž někteří hráči mají v živé paměti účinkování v obou celcích. Ať už to byl T.Staněk na straně domácích, ale především početná kolonie bývalých třebovských hráčů momentálně působících v Mladějově (R.Šteffek, P.Němec, R.Abraham, M.Suchý). A nutno zmínit také mladějovského trenéra V.Suchého, jenž v Moravské Třebové odtrénoval nejednu sezonu jako hlavní kouč ať už A týmu nebo v mládežnických kategoriích. O nasazení a motivaci tak jistě měli mnozí postaráno!

Moravskotřebovské béčko posíleno o dva muže A týmu (Králíček, Večeřa) začalo utkání velmi dobře a již v 5.minutě se jeho hráči radovali z gólu. To z pravé strany odcentroval L.Dostál, jeho centr byl pro mladějovské tak nešťastně tečován, že našel na malém vápně zcela volného ostrostřelce M.Večeřu a pro domácího bombéra, pro něhož není problém vstřelit branku ze třiceti metrů natož z pěti, bylo jednoduché zasunout míč za Čermákova záda 1:0. Jako by se domácí ale zatáhli a dlouhou dobu se nekázali proti aktivně hrajícím hostům prosadit. Ti dobře napadali, kombinovali, jen klid v zakončení jim chyběl. Několika jejich střelám (Němec, Seryn, Prosecký) chyběla přesnost, atak ač hosté jasně dominovali na hřišti, přišla pro ně hodně studená sprcha. To v 15.minutě rozehrával od pomezní čáry z pětatřiceti metrů trestný kop T.Staněk a jeho pro spoluhráče příliš dlouhý a vysoký centr propadl nikým neatakovanému J.Čermákovi mezi prsty až do brány 2:0. Neuvěřitelný zkrat mladějovského brankáře však hosty na kolena nesložil. Dále třebovské přehrávali a ti chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Ve 35.minutě se také dočkali gólu příznivci hostujícího celku, kterých se ve Třebové sešlo kupodivu více než těch domácích a jejich povzbuzování místy působilo tak, jakoby se nehrálo na třebovském stadionu. Nicméně krásná akce mladějovských hráčů stojí za důkladný rozbor. V hloubi vlastní poloviny se zmnocnil míče J.Satler, vyměnil si míč s P.Němcem, a razantní přihrávkou vpřed měl v úmyslu najít L.Seryna. Ten však situaci tak vyšperkoval, že pustil míč mezi nohama na rozběhnutého J.Prusáka, jenž po pravé straně postupoval sám na bránu. Jelikož ale není žádný vytříbený zakončoavtel, nýbrž kvalitní krajní bek, předložil přihrávkou pod sebe míč na zdruhé vlny naběhnuvšího R.Dlouhého, který chladnokrevně k tyči snížil na 2:1. Právem se této akci na Slovaně tleskalo.  Poté se ještě ve slibné příležitosti ocitl P.Prosecký, ale jeho vychytal skvěle L.Šteffek. Co tedy naplat, že Tatran byl první půli jasně lepším týmem, když ze svého tlaku nedokázal vytěžit víc jak jeden gól a naopak po dvou šťastných gólech třebovských prohrával 2:1.

Druhá půle začala velmi nervózně, hra byla kouskovná častými fauly, které rozhodčí Hrouzek sice pískal, ale nevytáhl snad jedinou žlutou kartu! Zato v 60.minutě se schylovalo k rychlému brejku, když Staněk vyslal Konečného, kterého křižoval stoper R.Abraham a ve skluzu třebovského útočníka společně s míčem zastavil a viděl rovnou kartu červené barvy.  Mladějov už nebyl tak nebezpečný, jako v první půli. Ve snaze s výsledkem něco rychle udělat, již nehrál tak kombinačně, spíše se snažil dostat ke Šteffekově bráně dlouhými centry na rychlonohého P.Proseckého, jenže bez úspěchů. Třebovští hráči se ovšem o nezdar Tatranu zapříčinili také. O poznání svoji hru zlepšili a zkušeně kontolovali vývoj utkání. Navíc v 70.minutě po rychlém brejku do otevřené obrany unikl Konečný, naservíroval míč na malé vápno Staňkovi a ten do prázdné brány zvýšil na 3:1. Nicméně dvougólové vedení nemuselo domácím na tři body nakonec vůbec stačit, neboť v 85.minutě napřáhl z dvaceti metrů R.Dlouhý a parádní střelou snížil na 3:2. V nastaveném čase ještě šel do souboje s brankářem opět R.Dlouhý, L.Šteffekovi míč vypadl, ale dorážku P.Proseckého, který na vteřinu zaváhal, sám zneškodnil.

Tudíž jak bylo v týdnu psáno v tisku, na Slovaně nezvítězil tým lepší, ale šťastnější!

Branky:  Staněk 2, Večeřa –  Dlouhý 2

Moravská Třebová B: Šteffek – Novotný, Müller, Winkler, Králíček, Dostál, P. Cink, Staněk, Komoň, Večeřa, Konečný (Křivánek, Polák, Pařil).

Tatran Mladějov: Čermák – Prusák, Abraham, Kudyn, M. Suchý, Matoušek, Dlouhý, P. Němec, Satler, Prosecký, Seryn (Šteffek, Marek).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Kamenná Horka 2:1 (1:0)

Sobotní odpoledne v Mladějově bylo deštivé, přesto do ochozů zavítala slušná návštěva. Oběma celkům chybělo několik hráčů. Na straně domácích R.Abraham a distancovaný J.Satler, na straně druhé Benc a Opršal, jenž dostal od disciplinární komise stop na 4 zápasy!

Tatranu v předešlých dvou zápasech skvěle vycházely vstupy do utkání, když jeho hráči dokázali skórovat vždy do 5.minuty a i tentokráté se to opakovalo. Hned ve druhé minutě totiž zatáhl míč po pravé straně R.Šteffek, ve vápně našel volného L.Seryna, který ještě přiťuknul na P.Proseckého a ten střelou k tyči nedal Fadrnému šanci sáhnout si na míč 1:0. Diváci, kteří na zápasy Tatranu chodí s mírným zpožděním mohou jen litovat. Nicméně to bylo na delší dobu jediné, co se v šestnáctkách událo. Pohledné kombinace domácích většinou končily u vápna a dlouhé míče hostí většinou likvidoval včas vyběhnuvší J.Čermák. Teprve až 25.minuta přinesla velkou dávku vzruchu a postaral se o něj na pravé straně zálohy aktivně hrající R.Šteffek, jehož centrovaný míč skončil za zády Fadrného, avšak odrazil se od tyče a podél brankoviště putoval ven z brány. Poté zahrozili z ojedinělé šance hosté, ale Tesaře, unikajícího domácí obraně skvěle vychytal mladějovský brankář. Ve 30.minutě rozehrával téměř z poloviny hřiště trestný kop přímo na bránu P.Suchý ml. a Fadrný se musel hodně natahovat, aby jej vytáhl alespoň na roh. Aktivní domácí valili na "spodní" bránu útok za útokem a pohledné akce divákům musely líbit. Tleskalo se při střele P.Němce, který bodlem zpoza vápna řádně protáhl Fadrného a po góle volala především šance A.Matouška, jenž ve 40.minutě po nádherném centru J.Prusáka trefil z malého vápna pouze břevno. Do kabin tak domácí odešli "pouze" s vedením 1:0.

Druhá půle začala podobně jako ta první, jelikož Tatran dokázal hned v 50.minutě vstřelit branku. Hráči Horky místo toho, aby hráli, více diskutovali s rozhodčím, čehož využil A.Matoušek. U rohového praporku se obtočil kolem dvou protihráčů, odcentroval na velké vápno přesně na P.Němce, který se parádním volejem trefil přesně k tyči 2:0. Od 60.minuty však pomalu přebírali kontrolu nad hrou hráči Kamenné Horky. Tatran hrál defenzivněji a spoléhal se především na rychlé brejky, které však ne a ne přijít. Tlak hostí sílil a neotupilo jej ani vyloučení Tesaře, který viděl druhou žlutou kartu za hokejový zákrok na F.Marka. Navíc když se v 80.minutě hráči Horky prosadili po rychlé přímočaré akci, kterou zakončil s přehledem Škáva kolem brankáře, schylovalo se v Mladějově k desetiminutovému dramatu. Domácí se museli bránit několika rohovým kopům a museli řešit nejeden závar ve vlastním pokutovém území, avšak vítězství si po bojovném a zodpovědném výkonu již vzít nenechali.

Prvních 60 minut dominoval na hřišti jediný celek a jen štěstí a pár centimetrů dělilo hosty od toho, aby bylo rozhodnuto už do poločasu. Ti se ale dokázali vzchopit a i v deseti hráčích dostali Mladějov pod silný tlak, z kterého však nedokázali vytěžit víc, než snížení. Tatran bude chtít lepšící se formu potvrdit i v úterním vloženém kole, kdy zajíždí na půdu favorita soutěže z Moravské Třebové a jelikož většina hráčů Mladějova nevyjímaje trenéra, dříve působila právě v Mor.Třebové, může se obecenstvo těšit  zřejmě na kvalitní fotbal, protože o motivaci bude jistě postaráno.

Fakta – branky: P. Prosecký, P. Němec – Škáva. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice). ŽK: 4:2. ČK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý ml., Prusák, Matoušek, Seryn, Šteffek, Dlouhý, P. Němec, P. Prosecký (Marek, R. Němec, P. Suchý st.).
Sokol Kamenná Horka: Fadrný – Lustyk, Tesař, Bednář, Weber, Dokoupil, Jiroušek, Škáva, Bubela, Mach, Lelek (Nedoma).

 

TJ Tatran Mladějov - Sokol Třebařov 4:1 (2:0)

Nováček Okresního přeboru Třebařov se představil ve středu 19.srpna na mladějovském hřišti v dohrávce prvního kola, jež bylo odloženo kvůli tradiční bitvě v Mladějově, která zdejším fotbalistům obstarala více než dost práce s chystáním občerstvení a mnohé další...

Do mladějovské sestavy se poprvé v této sezoně zapojil René Abraham, jenž kolaboroval se zraněním, avšak do zápasu se nakonec rozhodl nastoupit. Naopak domácímu trenérovi chyběli J.Prusák a otec i syn Suší. Favoritem přesto byli hráči Tatranu.

Diváci si ještě pořádně nenašli místo v zaplněné tribuně a nestihli řádně zkouknout nový světelný ukazatel skóre(Tatran děkuje, sponzorům), jenž toto utkání také jistě zatraktivnil, a hosté se již ve druhé minutě dostali do obrovské šance. Dlouhý křížný míč do vápna našel Sommera, který se opřel do míče a "z první" jen těsně minul Čermákovu svatyni. To bylo však na dlouhou dobu jediné, co hosté z třebařova předvedli. Jejich hra končila před vápnem a nevycházeli jim ani dlouhé míče na snaživého Maleňáka. První šanci domácích měl P.Prosecký. Ten unikl z levé strany a jeho křížná střela skončila podobně jako ta Somerova těsně vedle. Početné publikum si zakřičelo gól v desáté minutě. Před vápnem si narazil míč se svým spoluhráčem A.Matouškem, jehož skvěle načasovanou narážečku nutno vyzvednout, P.Němec a střelou na bližší tyč otevřel účet zápasu 1:0. To byla pro domácí ta správná injekce a po celý první poločas hosty jasně převyšovali v kombinaci. V dalších šancích se ocitl P.Prosecký. Nejprve mu po kombinaci na jeden dotek přiťukl míč parťák z útoku L.Seryn, ale P.Prosecký neměl seštelová mířidla a poté hráče s číslem 2 zastavil ve stoprocentní příležitosti praporek pomezního rozhodčího. Mladějovský sniper se prosadil v minutě 25. Po pravé straně zatáhl míč do vápna P.Němec, přihrávku pod sebe na velké vápno skvěle přenechal L.Seryn P.Proseckému a ten se sobě vlastním způsobem prosadil poprvé v této sezoně. Jeho pumelice z hranice vápna se odrazila od břevna na brankovou čáru a poté zpět pod břevno, kde míč rozvlnil síť 2:0. V 35.minutě diváci opět tleskali pěknému fotbalovému momentu. K trestnému kopu ze dvaceti metrů se postavil R.Abraham, rozehrál signál na P.Němce, jehož technickou střelu vytáhl bravurně brankář Strnad na roh. První půle byla zcela v režii Tatranu a až na šanci ze druhé minuty si toho hosté moc nevytvořili. Na tabuli tak svítilo poločasové skóre 2:0.

Do druhého poločasu nastupovali domácí s touhou vstřelit třetí branku, jelikož si byli vědomi, že vedení o dvě branky bývá hnohdy ošemetné. Ovšem nástup jim vůbec nevyšel. Třebařov měl více ze hry a Tatran jakoby vyklidil hřiště. Hosté se však dlouho nedokázali prosadit, až v 60.minutě chyboval na půlce hřiště R.Abraham, Maleňák mu vypíchl míč a postupoval sám na J.Čermáka, jemuž naznačil kličku a pohodlně snížil do odkryté svatyně na 2:1. Prvních dvacet minut patřilo hostům, pak rozhodčí P.Dvořák vyloučil po druhé žluté kartě za protesty J.Satlera a Třebařov zřejmě vycítil šanci na srovnání, což mělo za důsledek jejich vytažení a otevření hry. Trest přišel zanedlouho. V 70.minutě se dostal k míči P.Němec po přihrávce od P.Proseckého a ze dvaceti metrů napřáhl levačkou tak dokonale, že se míč před přechodem brankové čáry ještě otřel o tyč a zapadl přímo za ni 3:1. Od té doby bylo mladějovských opět plné hřiště, ač v deseti, talčili se domácí stále dopředu a byli velmi nebezpeční. Nejprve se po pěkné individuální akci netrefil L.Seryn, poté dobře hrajícímu A.Matouškovi dvakrát scházelo štěstí, aby procpal míč na své v gólové pozici stojící spoluhráče. Ofenzivní choutky také ukázal stoper M.Kudyn, jenž prošel z vlastní poloviny hřiště až do vápna hostí, ale jeho střelu stačil zblokovat obránce. O chvíli později se zaskvěl domácí goalkeeper J.Čermák, jenž reflexivně vytáhl Kytlicovu tečovanou střelu z trestného kopu. Jak je fotbal krásný a že v jednoduchosti je síla, předvedli hostům R.Abraham s P.Proseckým. prvně jmenovaný z vlastní poloviny poslal křížný centr do vápna na mladějovského kanonýra a ten Sommerovi ukázal, jak se zakončuje "z první" a nádherně překonal Strnada, který se po míči natahoval marně 4:1.

Tatran ve svém prvním domácím zápase nezklamal a v derby nadělil soupeři na cestu 4 pěkné góly, čímž si připsal první podzimní vítězství, které se bude snažit potvrdit již v sobotu opět doma, tentokáté proti Kamenné Horce.

Fakta – branky: P. Němec 2, P. Prosecký 2 – D. Maleňák. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 3:4. ČK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, M. Suchý, Marek, Matoušek, Satler, Seryn, Abraham, Dlouhý, P. Němec, Prosecký (R. Němec, Šteffek).

Sokol Třebařov: Strnad – Vystrčil, Horák, Vais, Novotný, Mazal, Hradil, Eliáš, Kytlica, Sommer, Maleňák (Hlubinka, Handl, Morávek).

TJ Jaroměřice - TJ Tatran Mladějov 3:1 (1:1)

Oba celky se střetly v posledním utkání loňské sezony a odložený první zápas Mladějov - Třebařov, tak určil, že se mladějovští s Jaroměřicemi setkají ihned v tom prvním zápase sezony nové. Jaroměřice již za sebou měli úvodní zápas na domácí půdě s béčkem Moravské Třebové, které pro ně nedopadlo vůbec dobře a prohráli 0:4. Atak jistě chtěli ve druhém domácím utkání navázat na veleúspěšnou jarní část sezony 2008/2009.

Tatran představil na jaroměřickém trávníku dvě nové tváře. V podání Radima Dlouhého se však jedná již o hráče známého v mladějovském dresu, jelikož za Tatran nastupoval a po půlročním působení v Semaníně zamířil opět do Mladějova. Zato brankář Jiří Čermák je úplným novicem v mladějovskch barvách a jelikož se předešlá opora Václav Paar rozhodl skončit s aktivní kariérou, bude pro letošní sezonu zřejmě jasnou jedničkou.

Utkání, které se hrálo za úmorného vedra, odpískal(spískal) jako hlavní rozhodčí p.Grulich nad jehož výroky hráčům obou celků zůstal rozum stát. Mladějovští měli raketový vstup do zápasu. Již ve druhé minutě se po důrazu útočníků v šestnáctce domácích odrazil míč na vápno k P.Němcovi a mladějovský kapitán rychle zmrazil úsměvy všech nadšených domácích diváků 0:1. Tatran to samozřejmě nakoplo a domácí celek viditelně přehrával a vytvořil si během čtvrthodiny další gólové příležitosti. Nejprve unikajícího P.Proseckého zastavil včasným vyběhnutím brankář Procházka, poté Matouškovu střelu levačkou, po skvělém uvolnění od P.Proseckého, zastavil dobře postavený obránce a v největší šanci opět bravurně zasáhl Procházka proti P.Proseckému. Nápor hostí paradoxně utla až chyba jich samotných. P.Němec na vlastní polovině ve snaze přiťuknout míč stoperu M.Kudynovi, jenž na míč nedosáhl, vyslal do samostaného úniku Tesaře a ten si při kličce brankáři počínal chladnokrevně 1:1. Domácí zákonitě ožili a pomalu přebírali otěže zápasu, ale jejich akce většinou končily na kopačkách mladějovských hráčů nebo je často zastavoval zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Hosté z Mladějova ještě stačili zahrozit střelami Němce a Satlera, ale ani jedna z nich nemířila mezi tyče. A tak se o největší vzruch postaral hl.rozhodčí Grulich, když likvidační faul šlapákem na hostujícího brankáře nepotrestal ani žlutou kartou a jasný faul ve vápně na průbojného L.Seryna nepochopitelně přehlédl i pomezní rozhodčí Žouželka! Pro tolik kýžený stín a studenou vodu do sprch se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle se již odehrála zcela v režii domácích a opět je nakopla hrubá chyba mladějovských. J.Valenta poslal v 60.minutě z poloviny hřiště dlouhým nákopem z trestného kopu míč před bránu soupeře, který po nedorozumění J.Čermáka se svým stoperem , propadl mladějovskému brankáři mezi nohama až do brány 2:1. A totální zvrat dokonal o pět minut později D.Švec, jenž zakončil rychlý brejk po centru Gecla 3:1. Následně se nedokázal prosadit ani nejlepší střelec mladějovských v loňské sezoně P.Prosecký, jehož střela z hranice velkého vápna mířila jen těsně vedle. Domácí chytře kontrolovali hru a zakládali rychlé výpady do otevřené soupeřovy defenzivy, ale většina těchto akcí směřovala přes L.Batelku, který neměl zrovna svůj den a povětšinu akcí působil jako "koncový hráč". Avšak v křeči hrající hosté už stačili zahrozit jen přímým kopem P.Němce, jehož střelu přes zeď vytáhl v zápase výborně chytající Procházka na roh.

Po náporu z úvodních minut a třech nevyužitých šancích Tatranu, patřil zápas domácím, ke kterým se přiklonilo více štěstíčka v podobě dvou "darovaných" gólů, avšak tři body právem zůstaly v Jaroměřicích.

Fakta – branky: Tesař, Jan Valenta, Švec – Němec. Rozhodčí: Grulich (M. Trnávka). ŽK: 1:2. Diváci: 95. Poločas: 1:1.

TJ Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, Jan Valenta, Gecl, Dračka, Mackerle, Vybral, Švec, Jankovič, Batelka, Tesař (Matocha, Antošovský, Macháček).

Tatran Mladějov: Čermák – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý ml., Matoušek, Šteffek, Satler, Seryn, Dlouhý, Němec, Prosecký (Marek, P. Suchý st.).

 

Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz