Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Rozhovory

František Marek

1.) Jaké byly tvé pocity bezprostředně po vyhraném zápase v Sebranicích, kde jsi se podílel na výborném výkonu svého týmu?

  No pane redaktore jelikož jsem po prvním odehraném poločase vítězství opravdu nečekal, byla to vcelku příjemná náplast po domácím debaklu od Cerekvic z minulého týdne. Po poločase tak trochu beznaděj a po zápase ten správnej pocit radosti. A votom to je, kvůli tomu ten fotbal hrajem (když teda nepočítám udělání si žízně a sprchu....).

2.) Tento výsledek jistě nakopne k dobrému výkonu v posledním kole, kdy Mladějov hraje doma s na jaře dobře hrajícími Jaroměřicemi. Myslíš si, že utkání bude mít takový náboj jako v Sebranicích? Jaký je tvůj tip na výsledek?

  Doufám, že nakopne a fanoušci mladějovského fotbalu odejdou po zápase spokojeni s předvedenou hrou. Jelikož ani nám ani Jarkám už o nic nejde, mohl by se hrát útočný fotbal ke spokojenosti diváků. Aby nám na závěrečném posezení nechutnalo pivko hořce, věřím, že máknem a vyhrajem řekněme 3:1.

3.) Franto, není tajemstvím, že jsi nejstarší hráč Tatranu a společně s P.Suchým patříte mezi nejzkušenější hráče Okresního přeboru. Prozraď, jak bohatá je tvoje kariéra(kde jsi všude hrál)?

  Moje fotbalová kariéra je sice dlouhá, ale nikterak pestrá. Začínal jsem v žácích v Mladějově, dorost jsem odehrál v Kunčině a od 17 let hraji za muže v Mladějově. Jen krátce jsem to zkoušel v žácích ve Třebové ještě na škváře za pana Sedláčka. Před vojnou jsem měl nabídku jít hrát do Třebové, ale dodnes nevím proč jsem odmítl (zřejmě zarputilý mladějovák).

4.) Můžeš tedy říci, jak dlouho máš ještě v plánu běhat po fotbalových trávnících?

  Protože se o odpovědˇ na tuto otázku zajímá moje manželka již několik let, nerad bych se pouštěl do nějakých termínů, které by potom mohly být použity proti mě ...(smích), asi si počkám až mi někdo vyměří nějaký fotbalový důchod.

5.) V Moravské Třebové vedeš jako trenér mužstvo žáků, je právě trenérská funkce to, co by jsi chtěl dělat, až přestaneš aktivně hrát nebo by jsi se chtěl věnovat něčemu jinému?

  V současné době mě trénování a hraní zabírá většinu volného času a jen díky velké toleranci ze strany manželky se můžu těmto dvěma činnostem věnovat. Jestli bych po ukončení aktivní kariéry zrovna něco trénoval to fakt nevím, ale kolem fotbalu se točit asi budu(pokud mě neuchvátí chodit na ryby..).

6.) Je jisté, že Mladějov zakončí sezonu na čtvrtém místě, jak hodnotíš umístění a bodový zisk svého klubu?

  Myslím si, že v Mladějově bude na poměry v letošním okresním přeboru se čtvrtým místem spokojenost. Jsem zastáncem toho hrát fotbal s místníma a s těma co mají k Mladějovu nějaký vztah o přední příčky okresního přeboru, než s krajánkama 1.B třídu. Je smutné na některých zápasech vidět místní kluky proti kterým člověk hrál, jak stojí s pivem mezi divákama a po place běhá půl mančaftu cizinců. A k tomu, že budeme v sobotu atakovat hranici 50 bodů, se dá říct je jedno - samo se to neudělá, jestli mi teda rozumíš(smích).

7.) Na závěr tradiční otázka. Chceš něco vzkázat svým spoluhráčům, fanouškům nebo soupeřům?

  Tak tatranválci bych přál aby to dál válel bez větších zadrhnutí. No a všem hráčům aby to dobře kopalo, Vaškovi aby to dobře lapalo a po dobrém fotbalu nám všem to pívo točený chutnalo. Našim fanouškům aby se ještě v hojnějším počtu na fotbale scházeli a co nejvíce výher s námi oslavili. A ještě všem sázejícím Fortuna ligy, aby své tipy na zápasy Mladějova v tipovačce opravdu zvážili(zbytečně se připravujete o tak potřebné body).    

 

Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz