Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Rozhovory

Lukáš Marek

1.)      Lukáši, působíš v Mladějově ve vedení klubu. Na které pozici?
No, mluvit tady o pozici ve vedení klubu je asi příliš. Jsem spíš taková ta puťka „dones, podrž a vydrž“! :-D Ale dělám to proto, že chci a dělám to rád. Někdo to dělat musí. Když člověk poslouchá, jak každý akorát remcá, že nemá čas atd., tak se mi otevírá nůž v kapse. Přeci ten fotbal u nás nechceme vést ve stopách např. Chornic nebo Koclířova. (Nic ve zlém chlapi)
2.)      Před sezonou se dokonce spekulovalo o tom, že bys měl převzít post hlavního trenéra po v té době odstoupivším V.Suchým. Jakým způsobem z toho sešlo, a byl jsi ochoten přijmout tuto nabídku?
Spekulovalo se a u spekulací zůstalo. Každému přeci bylo jasné, jak to dopadne. Je to jako scénka z filmu Vesničko má středisková – „Otíku, po žních půjdeš k Turkovi“ :-D Současný trenér má u týmu neotřesitelnou pozici asi jako sir Alex Ferguson u Manchesteru. Možná bychom mu měli dát titul sýr V. Suchý! :-D
Byl jsem ochoten přijmout post trenéra, ALE za určitých podmínek. Ne, nejsou to finanční podmínky :-D, ale zejména chování některých hráčů. Myslím, že k tomu nemusím říkat více, každý ví …
3.)      Hrával jsi fotbal v Moravské Třebové, jaký je důvod toho, že nenastupuješ v sestavě Tatranu?
Většina asi ví, že fotbal nehraji již více jak 8 let. Na konkrétní důvod se mě neptejte, protože ho ani sám nevím. Prostě ze dne na den to nešlo. Něco mě položilo a od té doby to nejde. Holt jak není zdraví, stojí to za prd. Ale momentálně pracuji za podpory zkušených odborníků z oblasti fyzioterapie na tom, aby se můj stav zlepšil. Třeba to ještě někdy půjde. Jen musím být trpělivý a říkat si: „Ne, ještě nemůžeš“. Kdybyste věděli, co to se mnou dělá, když se musím jen dívat a nemohu hrát! L Ale jak jsem řekl, třeba to půjde alespoň v roli náhradníka. Uvidíme …
4.)      Z lavičky nebo jiného místa stadionu vidíš každý zápas Mladějova, můžeš nám sdělit tvé vlastní poznatky ze hry Tatranu?
Nejednou jsme příznivce okresní kopané přesvědčili o tom, že fotbal hrát umíme. Největší problém vidím v propastných výkonnostních rozdílech. Jeden zápas zahrajeme super a druhý je úplně z opačného konce.
Dopředu si myslím, že jsme na tom na okresní poměry velice slušně. Ať už útočníci samotní, tak i záložní formace dokáže vymyslet pohledné akce zakončené gólem.
Dozadu je to horší. Podle mého názoru dostáváme hodně laciných gólů.
5.)      Pracovat a zlepšovat se dá neustále, co ty osobně bys v Mladějově zlepšil?
Můj názor je ten, že bychom potřebovali hrát více kombinační fotbal. Více držet míč na kopačkách. Tímto nechci říct, že hrajeme nakopávané míče. Ale musíme si uvědomit, že není potřeba se za každou cenu co nejrychleji dostat k soupeřově bráně. Máme v týmu hráče, kteří by to dokázali takto hrát.
Naše hra je strašně roztahaná. Když je balon u soupeřova velkého vápna, náš poslední obránce stojí 60 metrů daleko. Potom vzniká strašně velký prostor mezi obranou a zálohou, kde nás soupeř dokáže přehrát. Tímto se zbytečně připravujeme o síly.
Na trénincích by se chtělo zaměřit na řešení situací - jak defenzivních tak i ofenzivních. Zlepšenou obranou souhrou celého mužstva bychom naše výkony posunuli zase o stupínek výše. Máme i příliš ztracených míčů v útočné fázi. Musíme máknout a potrénovat.
Samozřejmě nesmím opomenout zmínit přílišnou agresivitu vůči rozhodčím. Když budeme hrát tak, že nedáme možnost těm pánům kazit hru, bude se nám hrát lépe!
6.)      Jaké jsou podle tebe ambice Tatranu v nové sezoně? Odehráli mladějovští již zápas, který stál opravdu za to?
Můžeme hrát v první trojce. Máme mezi sebou spoustu kvalitních fotbalistů. I když letos to vypadá na vyrovnaný ročník. Na prvním místě by se měl po celou sezonu držet tým z Moravské Třebové, který má oproti ostatním celkům možnost vybírat mezi kvalitními hráči. Za ním to bude podle mě vyrovnané – Jevíčko, Sebranice, Janov, Jaroměřice a Tatran.
Co se týká druhé části otázky. Ano, takový zápas jsme již odehráli. Bylo to právě utkání v Moravské Třebové s tamním „B“ mužstvem. Myslím si, že jsme překvapili spoustu lidí předvedeným výkonem. Bylo to nádherné utkání pro nás s trpkým koncem. Minimálně (!!!) bod jsme si určitě zasloužili. Ale to je fotbal a proto se na něj lidi chodí dívat.
7.)      Tradiční otázka na závěr…Chtěl bys něco vzkázat hráčům, soupeřům nebo fanouškům Tatranu?
Byl bych rád, abychom u nás v Mladějově hráli pěkný fotbal. O to se musí zasloužit hlavně hráči svými výkony. Ale je potřeba se zamyslet i v řadách fanoušků. Protože to, co jsou schopni předvést, je někdy na ostudu! Ale na druhou stranu je potřeba všem co přijdou fandit poděkovat. Musí si ale uvědomit, že ne vždy se fotbal daří a potom pokřikování ve stylu: „Běžte do prdele“ a „Vlasto, hoď tam ručník“ hráčům moc nepomůže.
Nesmím zapomenout poděkovat sponzorům. Bez jejich štědrých darů bychom neměli tak pěkný areál.
Jen tak dál a dělejme ten fotbal s radostí!
Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz