Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Rozhovory

Radek Sekanina

 1.)    Radku, naskočil jsi do letošní sezony se zpožděním, co bylo důvodem toho, že jsme tě nemohli vidět v sestavě Mladějova?
            Tak jak určitě většinu fotbalistů,  tak i mě stále trápily problémy s kolenem. Asi před rokem jsem si v pravém koleni natrhnul přední křížový vaz. Byl jsem na menším zákroku v Olomouci, který mě měl mých obtíží zbavit. I když je to delší doba, cítím, že to není  100%. Poslední vyšetření však ukázalo, že vaz, dá se říci přirostl, tudíž plastiku vazu zatím podstupovat nemusím a mám pouze posilovat svalstvo na nohou.
2.)    Takže vleklé zranění… Nyní je už vše v pořádku?
               Ano, zranění je dlouhodobé a v pořádku se stále necítím, bolest při určitých pohybech stále pociťuju…Uvidím jak zvládnu zimní přípravu, co koleno vydrží…pokud to nebude dobré, tak podstoupím další vyšetření.
3.)    V mladějovské sestavě se dá vypozorovat několik hráčů(5 -6), hrajících s ortézou stejně jako ty. Jev málo vídaný v takovém rozsahu, čím myslíš, že to je, že by špatná voda v Mladějově?
                Jo to bych taky rád věděl…Ale vodou to nejspíš nebude…Já jsem si svoje zranění více méně přivodil sám…Před zápasem jsem se kloudně nezahřál, nerozcvičil a ve 4min. zápasu jsem udělal jeden špatný pohyb a už to bylo… Při fotbale jsou hodně namáhaná kolena a pokud ještě někteří hráči trpí nadváhou („to se ale samozřejmě kluků v našem týmu netýká“) je to pak velký nápor na kolena. Existují však situace při hře, které člověk neovlivní a zraněni příjde velmi lehce..
4.)    Zápasy ze začátku sezony jsi sledoval buďto z tribuny nebo lavičky náhradníků, jak na tebe působí hra Tatranu?
               Hra tatranu na podzim je hodně chaotická a bez náboje…Bohužel pár  zápasů se  hodně šachovalo se sestavou, což si myslím také ovlivnilo výkon a samozřejmě se dostalo pár laciných branek, které hru srážely,  v některých momentech hodně na kolena.
5.)    I podle výsledků a postavení v tabulce jde vidět, že to tuto sezonu není ono, v čem ty vidíš největší příčiny špatné formy týmu?
              Tak já osobně jsem trochu čekal, že tahle sezona nebude jednoduchá, protože se spousta lidí oháněla názorem,  že máme tým na 1.B. a ejhle…Tatran hraje na špici už 3. nebo 4. sezonu a menší útlum někdy přijít musel…Bohužel tuto sezonu se tatran hodně trápí  a příčin, těch je spousta. Jak už jsem zmínil v předešlé otázce, tak určitě lacině obdržené branky, dále pokulhává fyzička celého týmu, časté šachování sestavy má jistě také negativní vliv na hru. A v neposlední řadě je třeba zmínit špatnou docházku hráčů na trénink. Bohužel nám teď chybělo i to štěstí v koncovce,  zbytečné diskutování s rozhodčíma a zbytečné oslabování týmu(i když sám vím že někdy to je hodně těžký se udržet). Samozřejmě po bitvě je každý generál, takže se teďka  lehko radí, ale pokud se chceme v okresu udržet tak se musíme zlepšit ve spoustě věcí: ustálit sestavu, zlepšit docházku na trénink (všech i asistenta), a možná se pokusit pozměnit trochu hru tatranu, nehrnout se pořád jen dopředu, protože když vedem 2:0 (nebo 4:1) a během 15min jsme schopni prohrávat 2:3 tak to je špatný….Vůbec letos neumíme bránit jako celek. Né, že by jsme to nějak někdy uměli, ale na podzim to je celkem extrém…a určitě za to nemůže jenom golman!!!
6.)    Trenér V.Suchý je známý tím, že rád točí hráče na několika postech, jsi tím hráčem, který má svůj post jasný nebo jsi také schopný zahrát na několika pozicích? Který post ti vyhovuje nejvíce?
               Já jsem univerzál, nehodím se nikam… Dříve (žáci, dorost) jsem spíš hrával na některém postu vzadu, i než jsem odjel na 2 roky do zahraničí. Poté,  co jsem se vrátil s Anglie, tak ani žádné stálé místo nemám, trenér semnou pořád někde hýbe. Bohužel náš kádr není moc široký, tak se trenérovi nedá ani divit, že to kolikrát lepí jak se dá. Jinak mi to je celkem jedno. Kam mě coach postaví, tam se snažím zahrát jak nejlíp umím, ale abych řekla pravdu, nejméně mi vyhovuje útok.
7.)    Určitě nejdůležitější ke zlepšení fyzické kondice a ostatních důležitých vlivů bude zimní soustředění, souhlasíš s tím?
               To každopádně, zimní příprava bude velice důležitá! Každý z hráčů se nad sebou musí zamyslet a snažit se dát zimní přípravě co nejvíce a nemyslet si, že to zachrání tréninkama  až v březnu. A taky uvidíme s jakým trenérským složením zimní přípravu zahájíme..???
8.)    Jak vidíš budoucnost Tatranu tuto sezonu?
               Tak tuto sezonu jsme začali bohužel velice špatně a na jaře budeme více méně hrát o udržení v okresní soutěži.  Těžko říci, kolik mužstev bude padat a jelikož je tu i varianta čtyř, doufám, že každý z hráčů udělá maximum, abychom okres zachránili. Já jsem optimista a pokud k zimní přípravě hráči přistoupí zodpovědně ,tak se výsledky na jaře určitě dostaví a budeme opět starý dobrý TATRAN VÁLEC , který může porazit kohokoliv!!! Hodně bude záležet na prvních zápasech,  jak se nám je podaří zvládnout a pokud budou úspěšný ,tak věřím,že nám to nepokazí ani ,,páni rozhodčí ,,a že budeme porážet i je!
9.)    Tradiční otázka na závěr. Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům, spoluhráčům nebo soupeřům?
                 Tak od fanoušků bych si přál určitě více pozitivního povzbuzování , dále se asi ani raději k nim vyjadřovat nebudu, protože kritizovat umí velice dobře..Podpořit, vyhecovat to, snad ani neví co je, až na pár výjimek. Spoluhráčům bych chtěl popřát hodně zdraví , ať jsme všichni na jarní sezonu 100% fit a aby se všichni snažili zimní přípravu absolvovat poctivě. A soupeřům….snad jenom , že na jaře se můžou opět těšit na starej dobrej TATRAN VÁLEC!!! Čau buddy
Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz