Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Rozhovory

René Abraham

 
1.)     Renku, začala nová sezona. Ty jsi byl před jejím začátkem jmenován hlavním trenérem. Jaké byly důvody tohoto kroku ze strany vedení?
Vzhledem k faktu, že se po letech strávených u mužstva jako hlavní trenér rozhodl p. Suchý Vl. skončit, oslovil mě předseda oddílu p. Satler Jaroslav s tím, že bych se této činnosti ujal. Současně bylo dohodnuto, že mými asistenty budou p. Marek František a Suchý Petr st.
 
2.)     Takže po několika letech skončil V.Suchý u kormidla mladějovské kopané. Byly tu i jiné možnosti, než vedení oslovilo tebe nebo jsi byl jasnou volbou? Máš nějaké informace?
Myslím, že až tolik tuto situaci naše vedení neřešilo. V podstatě se předpokládalo, že si svoje rozhodnutí Vlasťa Suchý ještě rozmyslí. Ve chvíli, kdy bylo jasné, že tomu tak nebude, tak jsme byli vybráni jako jasná alternativa. Nevím, jak by se situce řešila, kdybychom odmítli. S touto variantou se ale asi moc nepočítalo.
 
3.)     Nicméně nic se ani nezmění na tvé roli hráče v sestavě Tatranu, budeme tě moci nadále vidět v sestavě Mladějova nebo se budeš chtít plně věnovat trenérské práci?
Domnívám se, že sedět na dvou židlích není nikdy moc k užitku. Osobně bych chtěl ještě nějaký čas aktivně hrát, takže si tuto situaci budu moci vyzkoušet a uvidím, zda to bude reálné i do budoucna, to takto vést. Uvidím po podzimní části sezóny, dělat závěry před sezónou a nebo po pár odehraných zápasech je dle mého názoru brzo.
 
4.)     Podařilo se pro novou sezonu získat nějakou posilu do svých řad?
Bohužel před sezónou se nikoho získat nepodařilo. Naopak jsme jednoho hráče ztratily, neboť Dolfa Němec odešel na roční hostování do Starého Města. Naštěstí se nám až v průběhu podzimu podařilo přivést do mužstva posilu z nedaleké Kunčiny, odkud se nám z hostování vrátil Zdenda Šmehlík. Jsem také rád, že začal hrát Zdenda Ondráček, který se k fotbalu vrátil.
 
5.)     V letní přestávce jste odehráli několik přípravných zápasů. Můžeš nám přiblížit výsledky a ohodnotit celkovou přípravu?
V letní přestávce jsme odehráli zápasy s Rychnovem (2:2), Starým Městem (5:2) a Žichlínkem (4:2). S předvedenou hrou jsem byl v celku spokojen, s čím jsem však spokojen nemohl být byla tréninková morálka mužstva. Mladějovské mužstvo se již nějaký čas potýká s nedostatkem hráčů, což se nepříznivě odráží i na hráčské ůčasti na tréninku. Jsou hráči, kteří skoro vůbec nechybí, ale jsou i naopak tací, kteří se na tréninku skoro neobjeví. Ve chvíli kdy jsou někteří pracovně vytíženi, se stává, že se na tréninku objeví 5 – 6 hráčů. Trénink s takovým počtem pak naprosto ztrácí svůj význam.
 
6.)     Považuješ tedy přípravu za povedenou a kvalitní?
Považuji proto letní přípravu za standartní, která odpovídá podmínkám Mladějova. Každý trenér by si přál, aby mu na trénink i zápas přišlo 12-15 hráčů, ale z informací od svých kolegů na lavičkách jiných týmů vím, že to takhle chodí i v jiných klubech. Vyjímkami jsou asi vesnice, které mají i dorost, kde na trénink mužů mohou chodit i ti starší z dorostu a postupně se začleňovat do mužstva. Přesto bych si přál, a doufám, že k tomu i aktivně přispěji, aby se další příprava našeho mužstva odehrála v daleko vyšší kvalitě.
 
7.)     Okresní přebor se od letošního ročníku vrací k variantě se čtrnácti týmy. Je tato varianta podle tebe ta nejpřijatelnější? Přece jen vložená kola v loňské sezoně a jarní mohutné odkládání zápasů nadělalo vrásky nejednomu účastníkovi OP.
Se systémem o čtrnácti ůčastnících okresního přeboru naprosto souhlasím. Domnívám se, že třináct zápasů za polovinu sezóny naprosto stačí.
 
8.)     V prvním utkání nové sezony jste vydřeli body s Metrou Linhartice. Jak těžký vstup to byl do nového ročníku. Má Metra na to, aby hrála důstojnou roli v OP?
Doma nesmíme body ztrácet, a jsem rád, že jsme start do nové sezóny proti nováčkovi soutěže zvládli. Hra Metry mě nijak nepřekvapila, neboť mužstvo se skládá z mladých hráčů, kteří jsou běhaví a mají rádi míč. Musím ocenit, že jsou velice šikovní. Osobně však předpokládám, že tento ročník pro ně bude důležitý v tom, aby se v okrese udrželi. Ne proto, že nemají kvality, ale protože nemají s přeborem zkušenosti, které musejí získat. Pokud se tento rok udrží a budou hrát spolu i další sezóny, myslím že budou hodně vysoko. Jako příklad nezkušenosti uvedu hned první zápas u nás, kdy prohrávali 2:1, dostávali nás pod tlak a už už viselo ve vzduchu vyrovnání. Pomohli nám však sami, protože se nechali hloupě a zbytečně dva hráči vyloučit, a zbytek zápasu jsme si již pohlídali. Přesto podali sympatický výkon, a já jim přeji ať se jim v soutěži daří.
 
9.)     Je velmi brzy na spekulace, ale jaké jsou naopak vaše cíle, jaká pozice by pro vás jako tým byla úspěchem a kterou vidíte jako reálnou?
Mé přání je vyhnout se bojům o sestupové pozice a hrát klidný střed tabulky. Na boj o nejvyšší příčky bohužel vzhledem k nedostatku hráčů asi nemáme. Doufám, že ale každého soupeře hodně pozlobíme.
 
10.)Tradiční otázka na závěr. Chtěl by jsi něco vzkázat soupeřům, spoluhráčům nebo fanouškům?
Chtěl bych popřát Vlasťikovi Suchému i Dolfovi Němcovi, aby se jim podařilo uskutečnit si svůj sen se Starým Městem. Přesedovi a fanouškům přeji pevné nervy, a zejména fandům trochu radosti z naší hry. A pokud nám to zrovna nepůjde, tak budu rád za jejich podporu. Všem protihráčům i spoluhráčům přeji, aby se jim vyhýbala zranění, a ať mají z fotbalu radost.
Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz