Vítáme vás na oficiálních stránkách Tatranu Mladějov

Rozhovory

René Abraham

1.)    Renku, jak hodnotíte vaši dosavadní pozici v týmu na místě hrajícího trenéra?
Na začátku chci poděkovat za čest udělat pro naše stránky rozhovor. Když se naše rozhovory rozjížděly, tak jsem se vždycky těšil, že si o někom něco zase počtu. Bohužel, teď moc rozhovorů nebylo, a tak vyslovuji malé přání, aby rozhovor se mnou nebyl na dlouho zase poslední. K samotné otázce chci říci, že je to pro mě čím dál více náročné. Opravdu nezávidím nikomu, kdo má snahu trénovat a k tomu ještě chuť hrát. Jde o to stanovit si v ohledu k týmu nějaká pravidla, a poté se snažit, aby se dodržovala. V našem týmu jsou ale typy hráčů, s kterými se dá domluvit, a když je potřeba si něco vyříkat, tak to prostě uděláme. Zatím můžu říci, že mě práce u týmu baví.


2.)    Jak hodnotíte zimní přípravu?
Se zimní přípravou jsem spokojen. Trochu se nám sice začíná kazit účast na trénincích, oproti začátku přípravy, ale i tak jsem spokojen. Všichni hráči, kteří na trénink přijdou, tak už se mu věnují naplno. V případě, že tomu tak není, tak prostě zasáhnu. Hrajeme fotbal pro radost, takže musí být prostor i pro zábavu. A aby to nepřerostlo nějakou míru, tak od toho jsem tam já a mojí asistenti. Co se týká náročnosti tréninků, tak to musí posoudit hráči. Sám za sebe, protože trénuji taky, můžu říci, že to bylo tak akorát. Vždy jsem se snažil trénink udělat tak, abych v uvozovkách už nemohl a pak přidat ještě něco navíc, aby to nebylo tak, že se odtrénuje pouze to, co trenér zvládne. A věřte, že mě ty přídavky nešly přes ústa. Však jsem si na trenéra kolikrát v duchu stěžoval, a pak se tomu zasmál. Jinak kluci na trénincích opravdu makali, za což jim děkuji, ale teď to musíme udržovat a hlavně prodat na hřišti!!! Až čas ukáže, zda to stačilo.


3.)    Měl jste v úmyslu posílit kádr přes zimní přestávku?
Určitě ano, bohužel  se nám to ale úplně nepodařilo. Měl jsem v úmyslu přivést tři - čtyři hráče. Dva hráči z cizích klubů se nakonec rozhodli zůstat ve svých klubech, což mě mrzí. Naštěstí se tým posílil o hráče z vlastních „zdrojů“. Vrátil se Lukáš Marek z hostování z Křenova a Michal Suchý, který se vrací po zranění. Michal koketoval s myšlenkou hrát jinde, ale nakonec se rozhodl, věřím, že správně, a bude velkým přínosem pro hru našeho mužstva. Jde o kvalitního hráče, který pokud bude všechny síly dávat do hry, a ne se rozptylovat zbytečnostmi, tak bude jedním ze základních pilířů týmu.


4.)    Tatran odehrál 5 přátelských utkání na umělé trávě. Jaké jsou vaše poznatky z těchto zápasů?
Poznatky jsou jednoduché, a to ty, že pokud jde tým do zápasu s pokorou a odhodláním zahrát kvalitní fotbal, tak je schopen porazit na úrovni okresního přeboru kohokoliv. V případě, že jdeme hrát „Brücknerovské“ baroko, tak je vše v háji a porazí nás kdokoliv. V tomto spoléhám na zkušené hráče, kteří to nedopustí.


5.)    Po podzimní části se Tatran ocitl v ošemetném středu tabulky. Jaké máte vyhlídky do jarních bojů?
Cíl je jasný, a to posun do vrchní části tabulky. Pokud budeme všichni makat a věřit ve své schopnosti, tak to nebude těžké.  Vše ostatní by bylo obrovským zklamáním a osobní prohrou.


6.)    Chtěl byste něco vzkázat příznivcům mladějovského fotbalu do jarní části soutěže?
Samozřejmě!!! Tohle je má oblíbená otázka. Jsem vždycky rád, když vedle sebe vidím spokojené a zdravé lidičky. Ještě raději ty, kteří jsou krom toho i spokojeni s našim fotbalem. Ono to všechno, ale tak vždy není, takže těm zdravým a spokojeným přeju, ať je tomu tak i nadále, a těm kteří jsou třeba teď marodi, mají různé zdravotní lapálie, a té radosti tolik není, přeji, aby se úspěšně uzdravovali. To přeji obzvláště svým zraněným spoluhráčům. Všem mladějovským příznivcům navíc přeji příjemné zážitky při sledování našich zápasů.


Žádné komentáře
 
Kontakt Pejena@seznam.cz